618 Shares 2521 views

Jak zima płoć złapany na uchwycie? Jak zrobić przyrząd do płoci?

Roach nazywany jednym z najczęstszych ryb w naszym terytorium. Żyje w stadach. Nawiasem mówiąc, w ościeżnicy zebrać w tym samym wieku ryb. Roach zjada glony, plankton, detrytusu, mięczaki, bentonicznych zwierząt. Jest możliwe, aby złapać w zasadzie przez całą zimę. Jednak największą aktywność wykazuje pojawienie się pierwszego lodu i początek wiosennych roztopów. Udane połowów w większości przypadków zależy od warunków pogodowych. Od karaluchów bardzo wrażliwe na zmiany ciśnienia i temperatury i może odpowiedzieć na nich słaby zachowanie. Dlatego też, w różnym czasie, trzymając połowów tego osobnika ma swoje własne cechy. Stosowane tu dyskutować jaki został złowiony płoć jig zimy.


Gdzie szukać?

Wspomniany wzór można znaleźć na odcinkach rzeki o wolnym prądzie, jak również na rozlewiska lub w stromych brzegach, które są porośnięte krzewami.

zima płoć

Ponieważ ten rodzaj ławice ryb są imponujące rozmiary, haczyk może być dość duża. Podobnie jak w innych osób towarzyskich, karaluchy osobliwe instynkty zbiorowe. A jeśli wejdzie w grę, to nie wszystko zależy od prędkości. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – karaluchy nie dać się uspokoić. Stymulowane przez ryby zabraknie nawet pusty haczyk. Wszystko to wskazuje na fakt, że zima płoć rybacka na uchwycie jest bardzo ekscytujący proces. Jednak w tym przypadku należy wziąć pod uwagę pewne niuanse. Na przykład, wdrożenie prawidłowego doboru przynęty i zrównoważonych prętów. To jest klucz do udanego połowu. A także wielki zimowy płoć złapany na uchwycie z larwy ochotki lub na beznasadku. Więcej na ten temat później.

Mormyshkas na płocie

Nie ma reguły na wyborze tego urządzenia. Zima giga na płocie mają postać granulek, mrówki, kropelki, banany i tak dalej. Mają inną kolorystykę. Pod wodą warunki mogą się szybko zmienić, a to wpływa na zachowanie ryb. Biorąc w arsenał różnych urządzeń, takich jak karaluchy przyrządu zimowym można określić doświadczalnie w miejscu, które są bardziej odpowiednie dla poszczególnych okoliczności. To wszystko zależy od pewnych czynników. Na przykład, przy małych głębokościach dobrze nadaje mormyshki- „kropelki” od 0,1 do 0,3 ° C. z koroną z mosiądzu. W tym przypadku urządzenie będzie najlepszym rozwiązaniem. Kolor mosiężny przyrząd doskonale przyciąga karaluchy. Jest to istotny czynnik. Doskonale zima płoć złapany na uchwycie z mosiądzu w pochmurnej pogodzie. W tym przypadku dysza może służyć za pomocą korby lub pędraki.

Ale dla połowów w głębokiej wodzie idealny wolframu ciężki jig. Często kształt i wielkość symulują różnych owadów, larw i innych zwierząt, paszy wskazanych. Roach jig tego typu jest złapany całkiem dobrze. Ale w tym przypadku należy uznać za istotny warunek. To nie jest zbyt często trzeba użyć większej jig. W związku z tym konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ilość płoci. Na przykład, „zebra małża”, który doskonale nadaje się do połowu dużych, jest mało prawdopodobne, aby przyciągnąć uwagę wspomnianej indywidualnej średnich i małych rozmiarach.

Warto również wiedzieć, że łapanie płoć na uchwycie bez ćma jest nieco inny z połowów z dyszy. Po tym wszystkim, co do zasady, zapewnia znaczną liczbę drgań o wysokiej częstotliwości typu, które naśladują zachowanie zwierząt. Zasadniczo bezmotylki namalowany w ciemnych kolorach. Nasunięty na przedramieniu rury haka lub perełki wielobarwne. Beznasadkami popularne w tym przypadku uznać za „kozy” i „diabłów”.

Jak zima płoć złapany na uchwycie?

Istnieją różne metody przeprowadzania tego procesu. Każdy wędkarz może wybrać odpowiednią drogę. Następnie weźmy pod uwagę niektóre z nich bardziej szczegółowo.

1-ty sposób

Mormyshka przynęta opada na dno. Potem podniósł o 1-3 cm. Następnie rozpoczyna się bardzo powolny wzrost bez znaczących wahań. Co 3-5 cm podnoszenia zatrzymuje się na gładkiej wahadłowym przyrząd do 2-3 cm 1-2 razy. W odległości 60-70 cm od dna kończy wzrost. Następnie, wyżej urządzenie jest opuszczane dla następnego cyklu.

2 sposób

Znalezienie dno i zysk wabik wędkarskiego, można rozpocząć jego pochodzenie. W odległości od 0,6 do 1,0 m od dna zanurzenia jest opóźnione. Odbywa się to udać się do gry. Mormyshka obniżona 2-3 cm, po czym jest on opóźniony o 2-3 sekund. Na tym etapie, to jest czasami trochę wstrząsnąć. Następnie po osiągnięciu dna, pauza 3-4 sekund. i prowadzi się mieszanie jig. Powtórz to 5-6 razy. Następnie przyrząd unosi powolny ruch do odległości 0,5-1,0 m od dna. Po tym, jej zejście jest wykonana w taki sam sposób, jak wcześniej wskazano. Cykl powtarza się 5-10 razy. Szczególnie wspaniały odbiór przejawia się przynęta lekko odmrożone małe larwy ochotki.

Trzecim sposobem

Dno windy powoli i płynnie przez cały czas trzeba skakać szczytówkę z 10-20 minutowych odstępach. Amplituda ta powinna być o 2-3 cm. Następnie 15-20 cm wzrost ustaje. Ta pozycja jest dla 2-4 sekundy przerwy. Nie może wzrosnąć powyżej 60 cm. Zanurzenie się sam, jak rośnie.

4-ty metoda

Mormyshka umywalki przynęty. Następnie jest ona podniesiona o 3-5 cm. Ponadto konieczne jest, aby gładko odgrywają 35 razy łyżką. Następnie obniża się go ponownie w dolnej części, jest niezbędne, aby zatrzymać 2-4 sekund. Następny zaczyna się wznosić. Odbywa się to z powolnego przyspieszania. Następnie urządzenie musi zostać zatrzymane w obszarze od 40 do 50 cm od dna. Wtedy trzeba natychmiast popycha dolne 2-3 cm z przerwą na 2-3 sekundy. Następnie w ciągu 3-4 sekund. Wykonana przystanek na dole. Zaleca się tę technikę do mormyshkas płaski owalny (na koniec i początek zimy).

5, Sposób

Określić żądaną głębokość schodzenia i przeprowadzić konsolidację żyłki na szpulę za pomocą śruby blokującej, przynęt współrzędnościowe pojedynczy Bloodworm lub inne przynęty. Wtedy spada na dno ponownie. W tym kontrolowanego pochodzenia. Na dole podnoszenia przyrządu, można spędzić dotykając go 5-7 razy. Następnie trzeba uruchomić go powolne podnoszenie się skurcz. Zatem amplituda oscylacji końcówka udilnika powinna być do trzech centymetrów. Produkowane wzrost o wysokości około 50 cm. Dalsze wstrzymuje 2-3 sekund. A potem zlewozmywaki jig do dołu lekko zgięte skinieniem głowy. Robi 5-10 cykli danych, trzeba próbować zmienić tempo szarpnięć i amplitudę drgań zmniejszyć. Przy czym wspomniane urządzenie może być podniesiony wyżej.

6, Sposób

Mormyshka umywalki przynęty. Potem trzeba go przenieść. Następnie wznosi się do 0,5-1 cm nad dnem. Na zakończenie każdego 3-4 cykli, aby wstrzymać 5-7 sekund. Oznacza to, że przyrząd opóźnienie na dnie, następnie nad nim. Konieczne jest, aby wszystkie ruchy są powolne i gładkie. Po 1-2 minutach. żyłka jest kierowany do dalszego końca otworu. Po tym, bez zatrzymywania ruchu pionowym uchwycie, to jest wyciągnięta do najbliższej stronie. W tym przypadku, urządzenie jest wleczona po dnie, i ponad nią. Ta technika jest jedyną osobą, która może w okresie zimowym besklevya sukces. I w tym przypadku, trzeba małą jig. Jest to warunek nemaloznachimym.

Niezależne mormyshkas produkcji na płocie

Rozważmy ten przedmiot w sposób bardziej szczegółowy. Zrób domowy przyrząd do połowów zimowych jest łatwe i proste z bardzo cienkiej mosiężnej lub miedzianej rurki. Istotne jest to, że być cienkościenne. Taka rura z takiego materiału są przetwarzane w bardzo prosty sposób i bez problemów w razie. Kilka minut później włączyć te materiały w piękne domowej wydajności rybackiej Przyrząd do połowów zimowych. Do tego napilivaem wiele pierścieni o różnej grubości. Odbywa się to przy użyciu hacksaw do metalu. Następnie gotowane haki przylutowane do sudecka wykonane. W procesie tym nie powinno być większych trudności. Hak do dobrej wydajności rybackiej musi być polerowane z igłą, a po zakończeniu procesu za pomocą wklej Indii. Wystarczy 30 minut ćwiczeń – i będzie w rękach tylko mały mormyshkas arsenał catchability. Ten został wymyślony przez kogoś scratchbuild jest całkiem udany wynalazek. Ale tam jig, które są testowane przez czas. Analogi można łatwo zrobić w domu.

Na przykład, weźmy znany „jack”. Roach jig tego typu są również złapany bardzo dobrze. Do jego produkcji w domu trzeba ciężarka, mały hak i troynichok. Narzędzia potrzebne szczypce i plik. Bob wykonane z ołowiu. Jego przykład, można wybrać z dolnej liny chińskiej siatki. Troynichki powinien być każdy rybak. A jeśli nie, to nie ma znaczenia. Są one sprzedawane na każdym biegu sklep rybackiej i są znacznie tańsze gotowe określone urządzenia. Tak więc, w wytwarzaniu pierścienia z górnej części małego hak przyrządu wchodzi oka teownika. Nie ma nic skomplikowanego. Następny troynichok jest włożona do gniazda pływaka. Odbywa się to tak, że znajduje się pierścień zewnętrzny. Następnie użyj szczypiec ścisnąć powinny jig. Hak, wysiadł z otrzymanego wyrobu, trzeba frezy ugryźć. Przynęta przetworzonego pliku. Odbywa się to, aby nadać mu właściwy kształt stożkowy. Po tym przyrządzie wykonane. Jeśli jest to pożądane, może być wyposażony w zaprawy polimerowej lub kulki. Farba Jig nie jest konieczne. Ponieważ będzie ona prowadzić, ciemny kolor, idealnie nadaje się do połowu płoci.

Istnieje dość prosta wersja produkcji wydajności rybackiej jig w płocie. W tym celu najpierw wyciąć kawałek cambric, która jest równa długości dziobowej koniec haka. Przybywa z pierścieniem, jak będzie bardziej wygodne. W ten sposób może być zakręt na bok, i pozostaje bez zmian. Następnie wybrać drutu o grubości równej batystu wewnętrznej średnicy. Ponadto można zrobić, i vice versa. Mianowicie, po pierwsze znaleźć przewód, a wtedy ona rurki. Następnie należy zdecydować, jaka będzie długość przyszłego uchwycie. Potem trzeba wyciąć rur i przewodów. Kolejna akcja jest jeszcze łatwiejsze. Oznacza to, że umieścić w probówce i haka za pomocą drutu sztywno naprawić. Można zabezpieczyć trochę mazistej kleju. Na oryginalnym uchwycie zaleca się stosować różne kolory przewodu kompozytowego. I wykończenia narożników i drutu. Taka oryginalna giga będzie „play” i przyniesie wielki kęs.

Jest jeszcze inny wariant tego self-made narzędzi, które łatwo ugryźć karalucha. Aby skorzystać z tej hak numerowaną 2.5-4. Następnie, na jego przedni koniec jest nawinięty na kilka warstw z miedzi lub drutu mosiężnego o średnicy 0,2-0,4 mm. Po tym, żyłka jest wkręcony w pierścień. Podczas połowów danych domowy przyrząd dla karaluchów są w pozycji pionowej. Ta osoba jest gotów gryźć przynętę. Jednak należy pamiętać, że lepiej jest nie stosować Bloodworms. Ponieważ w tym przypadku zaleca się umieścić na odcinkach hakowych żółtym, czerwonym lub zielonym izolacji. Można nawet nosić para na koralików hakowych. Będzie ona również pomóc przyciągnąć karaluchów.

wynik

Po przeczytaniu powyższego, można sobie wyobrazić, że reprezentują Przyrząd do połowów zimowych, która przedstawia zdjęcia w tekście.

199 shares 7428 views
527 shares 3954 views