836 Shares 6933 views

Jeremy śliniaki: biografia i zdjęcia

Przez tysiące lat ludzie wydają się zbadać każdy zakątek świata. Jednakże, nawet przez wysokie technologie kosmiczne i satelity jeszcze zobaczyć informacje o niezamieszkałych wysp. Bardziej sensacyjne jest fakt, że narażenie na tych ludzi, którzy nie z własnej woli, a jak los byłby pojawiła. Wszystko to przypomina szczegółów w jasnych powieści Defoe „Robinson Crusoe”. Tak częściowo jest naprawdę. Ponieważ ludzie doświadczają podobnego, po prostu trzeba przetrwać z dala od cywilizacji, w zupełnie dzikie.

Jeremy śliniaki jest jednym z takich Robinsonów ze swojej długiej historii, godne zrozumienie i podziw dzisiaj.

wrak

W 1911 roku brytyjski szkuner „Perfect Bliss”, poświęcony ładunków, dostał się do huraganu na południowym Pacyfiku. Statek zatonął, a wraz z nim cały zespół i statek. Udało mu się uciec tylko do młodego chłopca pokładowego, który właśnie skończył 14 lat. Los wydawał się okazać miłosierdzie dla niego. I cudownie młody człowiek został rzucony na bezludnej wyspie koralowej pokryte palm kokosowych. Ale tu zaczyna się prawdziwy test dla niego.

dziewiczy rejs

Nazywał się Jeremy śliniaki. Wszedł, najwyraźniej, z prostego angielskiej rodziny, gdzie małe dzieci musiały zarobić na chleb. Całe życie od najmłodszych lat był związany z morzem. Szkuner „Perfect Bliss” zaproponował mu szansę zrobić rzeczy, które kochasz i jednocześnie zarobić trochę pieniędzy.

Z wielu źródeł wiemy, że chłopiec mógł czytać i kochałem tę rzecz. Był szczególnie zafascynowany przygód historii morskiej. Łatwo jest założyć, że jego ulubiony kawałek był powieść Danielya Zdecydowanie „Robinson Crusoe”, opublikowany dwa wieki temu do pamiętnego dnia. Kto mógł wtedy przewidzieć, że ta książka będzie odgrywać kluczową rolę w jego życiu …

wyspa

Raz na wyspie, tak jak swego ulubionego bohatera literackiego, Jeremy śliniaki był w kompletnej dezorientacji. On i wyspy zostali sami. Trudno sobie wyobrazić, co by zrobić każde inne dziecko w tej sytuacji, ale zebranie Jeremy woli, stopniowo zaczęli osiedlać się w nowym terytorium. I pomaga cały samą ulubioną książkę, przypomniał w szczegółach. Należy zauważyć, jego charakteru i pragnienie życia. Po tym wszystkim, wyspa, z wyjątkiem zarośla kokosowego i niektórych owoców, nie było nic innego.

Co pomogło przetrwać?

Jeremy śliniaki, którego biografia jest obecnie ściśle powiązane z wyspy, zbudował szałas, zrobiony łuk i strzały do polowania ptaków. Pierwszy z jej owoce stają się żywność, one sprowadzone apetyt i pragnienie gaszenia. Ulubiony przysmak młodego Robinson był kokosowy. On jest, oprócz pysznego miąższu i mleka, podawane również potraw. Jego skorupa Jeremy zbierania deszczówki świeżą wodę.

Złapałem ptaszka on zmasakrowany i pieczone na ogniu. Jak nóż używany ostre kamienie. Ogień rozcieńczyć krzesiwo. Poza tym, on ukształtował przynęty i podczas przypływów powodzeniem ekstrakcji ryb. Jaja ptasie, służył mu śniadanie. Idąc za przykładem literackiego poprzednika chłopca od pierwszych dni po przybyciu na wyspie zaczęła prowadzić „drewniany kalendarz”, robiąc nacięcie na dłoni.

Życie w innym świecie

Trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób przezwyciężyć samotność na pustej wyspie Jeremy śliniaki. Historia o tym, jak Robinson trwała 74 lat. A do tego długi czas planeta wstrząsnęły dwie wojny światowe, początek ludzkiej eksploracji przestrzeni, czasu wynalezienia bomby atomowej, a także wynalezieniem pierwszego komputera, później znany jako komputera osobistego. Oczywiście, wszystkie te zmiany i odkrycia w cywilizacji śliniaki Jeremy nie wiedział. Wiele się zmieniło w jego kraju. Dlatego przyjście po tylu latach ojczyzny, musiał przeszedł szok.

zbawienie

Odkryli 88-letni Robinson był w 1985 roku, RFN załoga wyprawa (według innych źródeł, niemiecki statek handlowy), w przeciwieństwie do grafiki i obliczeń były u wybrzeży wyspy koralowe. Oczywiście, stary człowiek został zabrany i zabrać do domu. Ale kto czekał tam na niego? Pewnie, że nie jest ważne. Naciśnij zainteresowany w niezwykłej historii, która przyniosła Jeremy Śliniaczki. Picture It dostępne już dziś. Być może są one przechowywane w archiwach Londynie. Być może nie. Ale wyglądało na to, Young-Robinson, nie wiadomo dzisiaj.

Jednak, gdy fala dziennikarzy ciekawość trochę snu, bohater wielu kwestiach. Dlaczego przez tyle lat nie znaleziono Jeremy śliniaki sposób, aby pływać z dala od wyspy. Nie robię pożarów, aby przyciągnąć uwagę żeglarstwo, może gdzieś kilka mil statków. A jeśli założymy, że przeszłość wyspy nie były szlaki morskie, to dlaczego nie on ukształtował tratwę lub łodzi, nie obliczoną przybliżoną kierunek i nie odważył się płynąć dalej. I były drobne wątpliwości co do jego poczytalności, ubrania, klimatu i innymi drobiazgami domowego. Ale te pytania pozostały bez odpowiedzi.

później

Wkrótce po powrocie do ojczyzny biografii wątku Stary Jeremy śliniaki kończy się nagle. Może był martwy albo opuścił dobrowolnie dramatycznie załamał chwałę. Historia o tym co jakiś czas zapomniał. Ale dzisiaj, przedstawiana w różnych wersjach. Być może Brytyjczycy Robinson, opanował wyspę, nie chciał wrócić. Po tym wszystkim, to trzeba wyjaśnić powody i szczegóły katastrofy. Jak również ich pobytu na szkuner w tak młodym wieku. Tak, i nie wiadomo, co ładunek, jak i gdzie statek niósł. Świat zmienił się dramatycznie podczas jego pobytu na wyspie i jest mało prawdopodobne, ktoś pójdzie do takich szczegółów, ale człowiek pustelnik nie wiedział. A może po prostu lubiłem to samotne życie na łonie natury. Dzisiaj trudno jest mówić o pewności. Ale na świecie są ludzie, którzy poświęcają stają pustelników.

inny Robinson

Historia Świat zapamiętał wiele takich bohaterów. Jednak musimy rozróżnić tych, którzy stają Robinson przez przypadek, a kto – na własną prośbę. Oczywiście, pionier „oswajania” dziką bezludnej wyspie stał Alexander Selkirk. Był marynarzem i inny temperament. Po kolejnym konflikcie z kapitanem sam poprosił, aby upuścić go na najbliższej wyspie. I otrzymał rozkaz. Kilka lat później Selkirk wrócił do domu. To był jego sposób i był podstawą do słynnej powieści Defoe.

Do współczesnych Robinsonów to Ivan Jose i Brendon Grimshaw. Pierwsza została odkryta w 2014 roku w jednej z Wysp Marshalla. Jak się okazało, jego łódź w czasie podróży z Meksyku do Salwadoru złamał i stracił śrubę. Wędrował przez ocean 16 miesięcy. Żywi się rybami, ptakami i żółwi złowionych. Dla napojów zbiera wodę deszczową.

Historia Brendon Grimshaw – przykład dobrowolnego Robinsona Crusoe. W ciągu 60 lat dokonał na wyjazd na Seszele i zakochałem się w tym miejscu. Przedsiębiorca wybrał najmniejsze pasowanie na wyspie Muaen i kupił ją za 13 tysięcy dolarów. Brandon wziął samotne życie i wyruszył na poszukiwania kogoś na wyspie. Wyszukiwanie nie powiodło się. "Friday" stał się nowoczesny Robinson Creole Rene Lafortuno. Stali się przyjaciółmi i mocno osadzona przekształcić wyspę: 16.000 posadzone drzewa, przeprowadzone wodę i zaczął hodować żółwie. W rezultacie, w 2008 roku wyspa została uznana za park narodowy. Dziś jest otwarty dla turystów.

Wśród tych ludzi wyraźnie Jeremy śliniaki – rekord. Ponad pół wieku bez komunikowania się z ludźmi, w oderwaniu od cywilizacji, absolutnie nie nadaje się do warunków życia, był w stanie przetrwać, a co więcej, aby wywiązać się z siwych włosów bez utraty wiary w siebie.

Dzisiejsze Jeremy śliniaki – Robinson, których historia może stać się źródłem dla scenariusza filmu, lub stanowić podstawę inną powieść o ludziach z pragnieniem życia i niesamowitej siły woli.

Fakt czy fikcja?

Były jednak sceptycy, którzy nie wierzą w opowieści Jeremy Bibs. Ona podejrzanie zbiega się z fabuły słynnej powieści i wydaje się bardziej jak w bajce. Zwłaszcza dokumenty potwierdzające je oficjalnie, no. Wiele z dzisiejszych ludzi z całego świata znać jego imię i jest pamiętany jako jeden z nowoczesnych Robinsonów. Ktoś słyszał o tym od znajomych lub ludzi starszych, którzy czytają coś w Internecie, a nawet artykuł w czasopiśmie naukowym z nagłówkiem. „Jeremy śliniaki, który żył na wyspie '74” Tu jeszcze tak daleko od cywilizacji, stał się bohaterem. Jednak warto oddać hołd załogi statku, aby go odnaleźć. Nawiasem mówiąc, jego nazwisko nie zostało wymienione w źródłach. W przeciwnym razie, chwała byłaby nigdy znalazł bohatera. I możemy tylko wierzyć lub wątpliwości. Po tym wszystkim, kto wie, ile takich ludzi-Robinson na świecie, które jeszcze nie znaleziono …