266 Shares 3471 views

Jak przygotować gruszka jam plastry. Kilka zaleceń i recepty

Deszczowy jesienny wieczór lub w zimie zimno pięknej ocieplenia i uplifting środków jest herbata. To może być czarna, zielona, ziołowa lub owocowa z różnymi dodatkami. A to oznacza, efekt na pewno, trzeba służyć z czymś jasnym, słonecznym i nadal pyszne. Jako takie drobne dodatki będą jam plastry gruszki, który przywołuje wspomnienia z ciepłym latem i dzięki złotym kolorze sprawi, że atmosfera nudne zimowe słońce i jasne. Najlepiej, oczywiście, powinno być warzone według starej technologii rodzina babci lub matki. Ale jeśli to nie jest możliwe, to w lecie lub wczesną jesienią, można zadbać o zapasy zimowe, a także tworzyć własne, w tym gruszki dżem. Receptą na jego przygotowanie, pokazany poniżej, jest proste i oczywiste, że nawet początkujący sobie z tym poradzić. Zamknięcie kilku słoików tego przysmaku, nie ma wątpliwości, przyjemny tea party w okresie zimowym.


Pear jam plastry: podstawowy przepis

Rozwój tej dziedzinie preparatów kulinarnych należy rozpocząć od bardzo prostych konfiguracjach. Jak tylko zostaną one dobrze przygotowane i przynieść pożądany rezultat, można trochę poeksperymentować z dodatkami. Przed gotowaniem gruszki dżem, trzeba zadbać o to, co było z jego kucharz, t. E. powinna być zarezerwowana owoców na tyle mocno, że nie pełzanie daleko w procesie obróbki cieplnej, a także cukier i zapakowaniu. Odsetek obserwować 2: 3. Oznacza to, że na każdy kilogram gruszek będzie potrzebował 1,5 kg cukru. W przyszłości liczba może nieznacznie zwiększać lub zmniejszać w zależności od osobistych preferencji, ale jest lepiej zacząć z tego wzoru.

Najpierw trzeba przygotować gruszki. Są one myte, czyszczone, usuwa się środek i pokroić w plasterki. Następnie rozłożyć głęboki aluminium lub emaliowane garnki i napełnić zimną wodą. Jego poziom powinien być nieco wyższy niż gruszek. Następnie umieścić w naczyniu ogniem i zawartość doprowadza się do temperatury wrzenia. Aby uzyskać plastry gruszki dżem i nie włączyć go do puree, nie przynoszą je do gotowości, to lepiej zostawić trochę twarde, ale nie rozgotowane.

Następnie podjąć innej misce gdzie delikatność doprowadza się do pożądanego stanu. Idealnie powinno być duża aluminiowa miska. Powrót wysłać cukru i 2 szklanki bulionu, który zawierał gruszki, doprowadzono do wrzenia i Shift plasterki. Ogień powinien być zredukowany do masy nie szalał. W tym trybie, gruszka doprowadzono do pełnej gotowości.

Następny wziąć sterylnych słoików (idealny – pół litra) i wykazują w swoich vkusnjatinu ciasnych pokryw zamykających. dżem sklep powinien być w ciemnym i chłodnym miejscu. Otwarte mogą lepiej czyścić lodówkę.

dżem gruszka z plasterki cytryny

W celu leczenia okazało się nie tylko smaczne, ale również przyprawione zesty kwasowości, można użyć trochę kwasu cytrynowego. Jednak o wiele lepiej pasuje kilka całych owoców cytrusowych, pokrojone na małe kromki z zapałem. Za kilogram gruszek wziąć 2 średnie cytryny i cukru (jak w poprzednim przepisie). Ci, którzy nie boją się eksperymentować, może być wskazane, aby wziąć kilka dodatkowych gwiazdy anyżu, imbiru i cynamonu do smaku.

Rozpocząć gotowanie z cytryny. Są one cięte na cienkie plasterki i wlać małej ilości wrzącej wody. Nie wysłał również przyprawy i dać napar przez około godzinę. Następnie gruszki gotuje się w tym samym ciekłym, bez usuwania cytryny. Reszta przepisu nie różni się od poprzedniej, ale jest bardziej szlachetny i pikantne przysmaki.