453 Shares 6377 views

Wścieklizna u psów: Objawy i oznaki

Prawie każda rodzina prędzej czy później znajduje się zwierzę. Czy kota lub psa, papuga, kanarek lub jakiegoś gryzonia, a może nawet pająki, węże i robaki. Każdy ma swoje preferencje, ale wszyscy właściciele są zjednoczeni przez jedno pragnienie: aby tworzyć swojego zwierzaka jak najwięcej bezpiecznym środowisku i zachować zdrowie. Niewątpliwie najczęściej zwierzęta są uważane kotów i psów. Niestety, bardzo często czyhają na różnych zagrożeń, takich jak wściekliźnie u psów, objawy, których właściciele po prostu trzeba znać.


W ogóle, wścieklizna jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób. Jego sprawczy czynnik jest wirusem, który atakuje centralny układ nerwowy pacjenta. Zazwyczaj w wyniku matryc zwierząt. Najbardziej przykre jest fakt, że każdy z stałocieplnych gatunków fauny jest zagrożone i mogą się zarazić. Jest również przedmiotem infekcji i ludzi. Najczęstszym wirus wścieklizny dotyka młodych zwierząt, które w tym samym czasie nie były chronione.

Aby uniknąć zarażenia przez właściciela zwierzęcia, należy wiedzieć, jakie są objawy wścieklizny u psów objawów zakażonych kotów lub innych zwierząt, ponieważ są one niebezpieczne. Z reguły ulubionym może zostać zainfekowany przez chorych zwierząt dzikich lub bezdomnych. Najczęściej wirus jest przenoszony przez ślinę, gdy jakikolwiek kontakt. Wścieklizna u psów objawy zaczynają się pojawiać natychmiast, ale po pewnym czasie po klęsce wirusa stanowi wielkie zagrożenie dla społeczeństwa. Okres inkubacji choroby może trwać od dwóch tygodni do kilku miesięcy.

Wścieklizna u psów objawy jej przejawach zależy, co do zasady, od postaci choroby. Odróżnić gwałtowne (agresywnych), paralityka (cichy) i połogiem odmian powrotne. postać agresywną składa się z trzech etapów. Pierwszy trwa około czterech dni i podczas tego okresu są zmiany w zachowaniu zwierzęcia – a mianowicie, nietowarzyski lub, wręcz przeciwnie, nadmierne towarzyskość. Następnie przychodzi drugi etap, w którym zwierzę overexcited z wystarczająco dużych obiektów rage może gryźć i hosta. W ciągu dwóch do trzech dni, zwierzę obserwuje się porażenie krtani, towarzyszy ochrypłym kory. Rozwija także zeza, przychodzi silne ślinienie się i wymioty. W ciągu następnych trzech dni (ostatni etap) PET paraliżuje kończyny i umrze. Ogólnie rzecz biorąc, czas trwania choroby wynosi około dziesięciu dni.

Paralityka znacznie krótszy. To nie trwa dłużej niż pięć dni i charakteryzuje się całkowitym brakiem agresją z szybki rozwój paraliżu mięśni gardła i dolnej szczęki, jak i tylnych kończyn. Ślini się obficie, zwierzę jest bardzo trudna do przełknięcia czegokolwiek. Podczas podróży zwykle jest zauważalnie niepewny.

Kiedy nieudany postać wścieklizny u zwierząt domowych doświadczyć typowe objawy choroby, ale istnieje znaczna szansa odzyskania. Niestety, ta forma choroby jest dość rzadkie.

Zwrotu lub nawracającą postać choroby charakteryzuje się tym, że na pewnym etapie choroby wydaje się być na wyczerpaniu. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, to znika na chwilę, a potem wraca ponownie. Zazwyczaj zrywa kilka dni lub tygodni. Takie ataki mogą być kilka, ale najczęściej nie więcej niż trzy.

Istnieje również nietypowa forma występowania wścieklizny. Choroba w tym przypadku trwa kilka miesięcy, a zakażone zwierzę cierpi z powodu różnych problemów z przewodu pokarmowego. Aby zdiagnozować chorobę z objawami takimi bardzo trudny, zresztą w tej postaci w trybie offline scenicznych Dithersa i agresji zwierząt.