593 Shares 5311 views

Collie krótkowłosy: opis rasy, zdjęcia i opinie

Wybierając psa – jest to ważny krok, ponieważ jest prawdziwym członkiem rodziny, którzy będą dzielić ze sobą wszystkie radości i smutki z ostatnich dziesięciu do piętnastu lat. Dzisiaj chcemy wam powiedzieć o tej rasie jako krótki włosach collie. Jeśli planujesz podjąć takiego szczeniaka, należy omówić to z svomi gospodarstwie domowym. Konieczne jest, aby wszyscy świadomi odpowiedzialności, jak również dobrze rozumieć cechą tych psów.


pochodzenie rasy

Pokrótce opisać historię tych psów. Collie krótkowłosy – rasa brytyjska ze swoim charakterystycznym wdziękiem, najbliższy krewny długowłosy collie. I hodować w powijakach zasadniczą różnicę między nimi nie było. Jednak już w 1870 Wystawa w Anglii wykazały, że długowłosy i krótkich włosach, krótkim ogonie i długosterny członkowie tej rasy są różnice, które muszą być naprawione. Następnie rozpoczęła się historia tego podgatunku.

Funkcje podgatunek

Collie krótkowłosy – to niesamowite psy, które zasługują na szczególną uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, współczesnych zwierząt tej rasy – to przede wszystkim towarzysz, który jest bezgraniczna miłość ich rodziny, a tym samym zyskał sławę niania. Są bardzo inteligentne i kontakt, który sprawia, że są bardzo wygodne dla utrzymania pokoju. Ale tu tkwi najważniejszą różnicę między różnymi rodzajami. Collie krótkowłosy, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników z luksusowym, długie włosy, wymaga dość aktywny tryb życia. Jest to konieczne, aby zapewnić długotrwałe i aktywne spacery, regularne wizyty do natury, gdzie można rzucić swoją naturalną energię. Jeśli nie jesteś fanem kilka godzin przed i po pracach prowadzonych na ulicy, obserwując i rowerowej, to lepiej wybrać bardziej spokojny zwierzaka.

Trochę więcej na temat tych psów

Jak rozwijać swoją collie krótkowłosy? Zdjęcia obrazowo pokazać dużego psa z dobrze rozwiniętą szkieletu. Jej ciało bardziej wydłużone, ale w ogóle, dodanie innego harmonii. Ten pies jest bardzo zrównoważony, to jest ta oferuje funkcję, która została pierwotnie przypisany do niego. Na wygląd długowłosy, różni się tylko brakiem bujnej sierści. W przeciwnym razie są one bardzo podobne. Mają długi pysk, uszy nastawił i oczy w kształcie migdałów. Charakteryzują się one dobrze zakrzywionej, płynnego szyi oraz głębokim szeroką szyjką. Wełna z mocno tekstury i gęste podszycie, łatwe w utrzymaniu i prawie nie znikną. Jeśli planujesz karierę wystawową, to jeszcze szczeniak przy wyborze notatkę który kolor ma krótki włosach collie. Kolor może być tylko trzy opcje, cała reszta są małżeństwem. Wszystkie psy mają biały wzór. Jest to rodzaj krawata i skarpetek.

Charakter i cel psa

To jest chyba najważniejsza zaleta, która ma krótki włosach collie. Zdjęcia (szczenięta wyglądają szczególnie atrakcyjne), nie daje pełnego wyobrażenia o tych psów. Zgodnie z wyrokiem mogą być porównywane z innymi. Jest to dość czujny, ale jest to również bardzo zabawny pies, i ta cecha zachowuje aż do starości. Otrzymasz najbardziej posłuszny i pracowity zwierzaka, który jest łatwy i bardzo chętnie posłuszny swemu panu. Jednak w przeciwieństwie do swoich długowłosy arystokratycznych odpowiedników, jest bardziej mobilny i aktywny, towarzyski zwierzęta. W tym przypadku są one spokojny, cierpliwy i nie powoduje korozji i dlatego są idealne dla rodzin, w których małe dzieci rosną.

W Anglii, psy te są szeroko stosowane jako pasterzy. W przeciwieństwie do wszystkich innych członków ich gatunku, bardziej wyraźne cechy zabezpieczające są dokładnie collie krótkowłosy. Opinie potwierdzają, że z powodzeniem pełnić rolę strażnika i opiekuna. Są one znane jako przewodnika, opiekunki dla dzieci i towarzysz dla ludzi aktywnych.

Wybór szczeniaka i portret psychologiczny

Canine kluby monitoringu czystości rasy, a tym samym, na które osoby powinny być wykluczone z hodowli. Specjaliści zdają sobie sprawę z tego, co powinno być krótkowłosa collie. Opis eliminuje przejaw agresji czy nerwowości. Muszę powiedzieć, że takie cechy są rzadkie. Jest to zabawny i przyjazny pies, czuły i wrażliwy, który stanie się najlepszym przyjacielem dla swojej rodziny na długie lata.

Aby kupić zdrowego psa, należy skontaktować się z przedszkola lub klubu, gdzie szybka profesjonalny hodowcy. Uważnie przeczytać wszystkie oferty na rynku, i opinie, bo bez skrupułów hodowcy mogą, w dążeniu do sprzedaży zysk zwierząt chorych lub tych, które nie spełniają standardów rasy. Należy zwrócić uwagę na warunki życia szczeniąt. Pomieszczenie powinno być ciepłe i czyste, bez ciężkiego zapachu. Hodowca powinien dostarczyć dowód pochodzenia rodziców i samych szczeniąt. Optymalny wiek dziecka do podjęcia z gniazda, jest wiek 1,5-2 miesięcy. W tym czasie szczenię jest już silne i proste nogi, długa szyja. Średnia zapewnia niemal kwadratowy standardu rasy, więc wysokość w kłębie powinna być równa długości tułowia. Należy zawsze upewnić się, że tylna płaska, bez odkształcenia i mały garb.

Wymiary psa

Należy to uwzględnić przy wyborze dla siebie zwierzaka. Szczególnie ważnym czynnikiem jest to, czy jesteś właścicielem małego mieszkania. Jak w przypadku każdego członka rodziny, zwierzę trzeba osobistej przestrzeni, zwłaszcza jeśli jest aktywne tworzenie jak Collie krótkowłosy. Opis rasy mówi nam, że jest to pies dość duże wymiary. Kobiet wzrost więdnie osiągnie 51-56 cm i masie 20-25 kg. Męskiej jest nieco większy, 56-60 cm przy kłębu i wadze 25-30 kg.

zawartość

W ogóle, bezpretensjonalnej psa i dogadać się w niemal każdych warunkach. Że są to właściciele mieszkań, wybierając collie jako zwierzęta domowe. Musimy jednak wziąć pod uwagę najbardziej energicznych psów. Najlepszy wybór dla jego treści staje się wakacje w domu, gdzie zwierzę będzie w stanie uruchomić i igraszki w obfitości. Apartament może pomieścić go tylko pod warunkiem, że jeden z członków rodziny będzie stale w domu i są w stanie wytrzymać długotrwałe odtwarzanie odkryty. Pozostawione same sobie, collie może długo i głośno szczekanie, co powoduje naturalną reakcję sąsiadów, które wymagają kompletnej ciszy. Podczas gdy w domu, pies będzie także wymagać uwagę, że to naturalne, choć czasem nie jest jasne dla przyszłych właścicieli. Brak uwagi prowadzi do rozwoju złych nawyków i destrukcyjnych zachowań psa.

Pielęgnacja Collie

Krótkie włosy sprawia, że bardziej nadaje się do domów i mieszkań. Są one jednak bardzo nadaje się do treści niewoli, ponieważ potrzebują stałej opieki ze strony osoby, nie jego obecności. Jest stale obok ciebie – to jest ich głównym celem w życiu. Jednakże, jak już zostało powiedziane, aby usiąść na kanapie, oni nie lubią. A jeśli masz podwórko, to może dobrze działać tam na własną rękę, bez nadzoru. Ale całkowita pielęgnacja tego psa jest o wiele łatwiejsze niż ich odpowiedniki długowłosych. Oni prawie nie rzucić, nie trzeba wyciąć i czesanie, pływanie jest konieczne tylko w przypadku zanieczyszczenia. Wszystkie wymagania pielęgnacyjne sprowadzają się do miłości i uczucia. Jest to najważniejsza rzecz, jaką można podać swojego zwierzaka.

Uszy wymagają dodatkowej opieki, jak rosną włosy, clog kanałów słuchowych. Aby nie dopuścić do rozwoju zakażenia wełny należy usunąć z ucha, jak również do czyszczenia samej umywalkę z nagromadzonego brudu, a nadmiar siarki. Ale jeśli zauważysz, że wpływy z uszami ciężki zapach, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Collie karmienia

Bardzo ważne jest, aby dieta psa był zrównoważony. Na pewno z dnia na przyzwyczaić zwierzę jest w tym samym czasie. Jeśli żywność pozostaje w kubku, a następnie usunąć go następnym razem. Przerwa powinna wynosić co najmniej 23 godzin i 4 godzin szczenię dorosłych zwierząt. Mozheno nakarmić domowe jedzenie jest owsianka i gotowane mięso, ryby i warzywa gotowane na parze. Jednak w tym przypadku trudno jest znaleźć optymalną dietę. Najlepsze jedzenie dla Collie jest gotowej paszy, opracowany przez lekarzy weterynarii. Ponadto, eksperci nie zaleca się mieszać go z naturalnej żywności. W związku z tym, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem i zdecydować, co będzie karmić.

szkolenie

Zacznij trening z szczeniaka trzeba w pierwszym dniu pobytu w domu. W wieku 1-3 miesięcy dziecko, aby uzyskać wszystkie podstawy posłuszeństwa. Ten reżim karmienia, miejsce do spania i odpoczynku higienę, pseudonim, smyczy, a pierwszy zespół, „ja”, „spacer”, „next”. Jest niezwykle ważne, a socjalizacja szczeniaka. Pamiętaj, aby dostać się na ulicy, na ziemi, na spacery z psem, tak że poznał innych zwierząt i ludzi. Nauczanie komendę „siad” można rozpocząć od trzeciego roku życia. Gdy jest opanowane, można przystąpić do zespołów poszukiwawczych „kłamstwa” i „pobytu”.

Recenzje i okazje

Psy tej rasy są rozmnażane w Rosji 70-80 lat od 20 wieku. To właśnie w tych latach zaczęli hodować zwierzęta hodowlane były importowane, który stał się przodkiem wszystkich współczesnych mistrzów wystawowych. Jednak pierwsze gładka collie pojawił się dopiero w 1999 roku. Cena szczenięta Collie obecnie zaczyna się od 1500 rubli. I wielu z dzisiaj przeżywa różne opcje, wybierając właśnie tę rasę jest krótkowłosa collie. Opinie właścicieli powiedzieć, że jest to najbardziej zaprawiony, spokojny, kochający i zabawy pies wszystkiego, co istnieje.