339 Shares 8672 views

10 najrzadszych samochodów na świecie

Co na świecie nie może być porównywana z kolekcją rzadkich przedmiotów? Szczególnie tych, które nie są już produkowane. Wielu ludzi są skłonni zapłacić fenomenalne pieniądze w celu uzupełnienia ich kolekcję rzadkich rzeczy kolejny wyjątkowy okaz. Ale w porównaniu z pieczęci lub starych monet, aby znaleźć i dostać ekskluzywny samochód bardzo trudne. Można kupić bajecznie drogiego samochodu, ale jak określić, co to jest wyjątkowy?


Poniższa lista pomoże kolekcjonerów i miłośników samochodów, aby dowiedzieć się więcej o naprawdę rzadkich pojazdów. Wszystkie maszyny nie można nazwać najszybszą lub niewiarygodnie piękne. Niektóre z nich wydają się absolutnie niemożliwe, nawet bezużyteczne. Ale wszystkie z nich wyróżnia się tym, że pojazdy te nie widać na ulicy, ponieważ ich ilość może być określona za pomocą palców jednej ręki.

Packard Panther

Ta maszyna została zbudowana w 1954 roku, nigdy nie został wprowadzony do produkcji seryjnej. Nie wykonano 4 kopie „Panther”, którego dwa które przetrwały do dnia dzisiejszego. Teraz to dwumiejscowy samochód sportowy o eleganckim wystroju zewnętrznego i wewnętrznego szacuje się na około 800 tysięcy dolarów.

Mercedes Benz 300SL Gullwing

Pierwszy samochód sportowy od słynnej niemieckiej firmy wyprodukowane w okresie od 1957 do 1963 roku. Został on wyposażony w drzwi rosnących cechę w postaci skrzydeł mewy. Natomiast 215-konny samochód sportowy był jednym z najszybszych na świecie.

Ze względu na niewielką liczbę egzemplarzy i Mercedes Benz 300SL Gullwing unikalnej konstrukcji jest na liście pożądanych zakupów prawie wszystkich kolekcjonerów samochodów. To wyjaśnia, dlaczego koszt takiej maszyny – około $ 1,5 miliona dolarów.

Tucker'48

W imieniu samochodu jest łatwe do odgadnięcia o dacie produkcji. W 1948 roku firmie udało się zebrać 51 instancji, przed następnym marca został zamknięty z powodu problemów finansowych i ciśnienie z bardziej znanych i bogatych konkurentów.

Pod warunkiem model dwumiejscowy drzwi różniły centralne położenie wzmacniacza 150 KM 6-cylindrowy silnik zdolny do rozproszenia samochodu do 100 km / h, w ciągu 10 sekund. Samochód, pierwotnie wart około 4000 dolarów, jest obecnie szacowany na $ +1,2 mln zł.

1921 Helica De Leyat

W 1921 roku francuska firma samochód Leyat wprowadziła na rynek swój pierwszy model – „Samolot bez skrzydeł”, nazwany HELICA Maszyna samolot rzeczywiście przypomniał czasu, jak wprawiony w ruch za pomocą śruby chetyrehlopastnym powietrze i może być rozproszone do 70 km / h prędkości. Podwójne otwarte nadwozie zostało wykonane ze sklejki. fotela pasażerskiego znajduje się za kierowcy, a specjalna metalowa siatka chroniony sterownik z łopatek wirujących.

Tylko 6 lat Leyat udało się sprzedać 30 egzemplarzy tego niezwykłego samochodu. Jednym z nich może być postrzegane w paryskim Muzeum Sztuki i Rękodzieła.

Talbot Lago Grand Sport

Wprowadził samochód sportowy może być idealnym Batmobil, jeśli w miejscu, zamiast lokaja Alfreda Obecnie superbohatera Bruce'a Wayne'a. Wszyscy zostali wydany 12 tych wozów, a każda z nich jest warta fortunę – $ +2,5 mln zł.

Porsche 916

Prototyp został zbudowany na początku lat 70-tych ubiegłego wieku i został uznany w tym czasie jednym z najszybszych samochodów na świecie.

Wszyscy zostali wydany 11 egzemplarzach, z których jeden znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a reszta – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przybliżona cena samochodu sportowego w prywatnych rynkach samochodowych jest równa $ 3 mln.

Rolls-Royce 15 HP

Gdy samochód w 1904 roku po raz pierwszy udał się do bram firmy motoryzacyjnej, na mocy jego silnika (15 KM) współmierny z małej elektrowni. Maszyna jest pierwszym dzieckiem legendarnej firmy Rolls-Royce.

Z dwa tuziny samochodów wydanych do dnia dzisiejszego przetrwało sześć egzemplarzy, a każdy z nich jest szacowany przez firmy ubezpieczeniowe do kolosalnej kwoty – $ 35 mln.

1954 Oldsmobile F-88

Ten sportowy samochód wyróżnia się niezwykle silny dla 50-konnym silnikiem 250. Samochód z podwoziem Chevrolet Corvette i ciała z włókna szklanego ultralekkiego został wydany zaledwie cztery kopie. Dla każdego z tych kolektorów musiałby zapłacić obecnie około 3,5 miliona.

Aston Martin Bulldog

W świecie, tylko jeden zbiór może pochwalić się ten samochód, ponieważ został wydany w jednym egzemplarzu. Początkowo firma „Aston Martin” planuje się budowę 25 „Bulldogs”, ale aby zrealizować ten pomysł nie powiodło się. Ale 750-konny samochód sportowy z wzorem w kształcie klina, stał się prototypem dla modelu produkcji DMC-12.

Koszt „Bulldog” wynosi 1,3 miliona dolarów, ale jest to cena do zaakceptowania dla unikalnego samochodu na naszej planecie.

Ferrari 250 GT Spyder

Oczywiście, jaka jest ocena unikalnych pojazdów bez przedstawiciel włoskiej firmy „Ferrari”? Pojazdy produkowane w jednym egzemplarzu, w cenie bardzo drogie – około $ 10 milionów dolarów.

Patrząc na modelach prezentowanych najrzadszych samochodów na świecie, można tylko sobie wyobrazić, jak będą wyglądać imponująco razem. Niestety, zebrać wszystkie z nich nie stać nawet najbogatszych kolekcjonerów.