763 Shares 4619 views

'Chlorprothixenum' lek. Instrukcje użytkowania

Preparat „chlorprotiksen” (tabletki, krople, roztwór do iniekcji) jest klasyfikowany jako środki neuroleptyczne. Lek spowalnia działanie na centralny układ nerwowy, ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Charakteryzując lek „Chlorprothixenum”, instrukcje użytkowania i wskazuje na jego przywspółczulnego, adrenoliticheskoe, antiserotoninovoy aktywność.

Lek jest wskazany do neurotycznych depresji i reaktywnych skomplikowanych alarmujące objawy stanu sterowania, które jest związane ze stresem i lękiem. Oznacza „Chlorprothixenum” Instrukcja zaleca, aby nieporozumienia na tle rozsiane mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu. Lek jest podawany jako leczenie uzupełniające, kiedy stan alarmowy utrudnia sen. Używane środki „Chlorprothixenum”, jeśli to konieczne, długotrwałe leczenie neurotyczny i psychosomatycznych, zaburzeń zachowania u dzieci. Lek podawany jest przed i po zabiegu, z oparzeniami, aby zmniejszyć lęk i niepokój, gdy dermatozy z intensywnym świądem, menopauzy depresji. Lek jest wskazany u dorosłych i dzieci z bezsennością, koklusz, alergie, wymioty, skurcze przewodu pokarmowego.

dozowania reżim instrukcji lek „Chlorprothixenum” Instrukcja zaleca ustawienie indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zasadą jest, że nerwice wyznaczyć dziesięć lub piętnaście miligramów przed snem. W skrajnych przypadkach dawka może być zwiększona do 30 mg.

W psychoz dawka dzienna wynosi od 100 do 600 mg dziennie. Duża dawka przyjmowana wieczorem.

Zalecany dla swędzenie od piętnastu do stu miligramów. Ilość leku dzieli się na cztery porcje.

Dawka dla dzieci: nerwic – od pięciu do trzydziestu mg, psychoza – od stu do dwustu (lub więcej) miligramów dziennie.

W niemożności preparatu doustnego (odmowa pacjenta, na przykład), jak również na początku leczenia w celu osiągnięcia efektu terapeutycznego, w krótszym okresie wtrysku jest używany. Dawka w tym przypadku – jeden lub trzy fiolki. Roztwór wstrzykiwać głęboko w mięsień.

Jeśli wykazuje oznaki przedwczesnego porodu lub zagrożone aborcji doustnie podano 15 mg dwa lub trzy razy, lub połowa ampułkach domięśniowo. Ten schemat jest stosowany dwa lub trzy dni, a następnie zastosować mniejszą dawkę przez siedem lub dziesięć dni.

Przez skutki uboczne leku „Chlorprothixenum” instrukcja obsługi odnosi się zmęczenie, nadciśnienie niedociśnienie nadciśnieniową łatwy hipokinetyczne syndrom, zahamowanie psychoruchowe, zawroty głowy. Po indywidualnej wrażliwości może przejawiać nadwrażliwość na światło, ciężkie zapalenie skóry. Działania niepożądane obejmują zwiększone pocenie, tachykardię, suchość w ustach, żółtaczka, częste gorąca. Medycyna „Chlorprothixenum” może powodować zaburzenia funkcji endokrynnych i oddawanie moczu, zaburzenia widzenia, zwiększony apetyt, przyrost masy ciała. Prawdopodobnie pojawienie się uzależnienia od narkotyków.

Lek „Chlorprothixenum” jest przeciwwskazane w przypadku zatrucia barbituranami, alkoholu i innych czynników mających wpływ hamujący w przypadku nadwrażliwości. Nie zaleca się leki na padaczkę, parkinsonizm, predyspozycje, aby zwinąć rozwiązania hematopoetycznych funkcji, ciężkie wyczerpanie somatycznego, tachykardia, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, rozsiane patologii mózgowej ciężkiej.

Nie zaleca się przyjmowanie dużych dawek leku „Chlorprothixenum”. Przedawkowanie leku jest spadek ciśnienia krwi, tachykardia, zaparowania oczu, suchość w ustach. Ponadto istnieje splątanie, drżenia, zawroty głowy, senność, śpiączka. W przypadku dawka pacjent przekraczające potrzeby natychmiast wezwać karetkę.