545 Shares 8966 views

Budowę Nizhne-Bureya HPP, Amur Oblast

W ostatnich latach aktywnie rozwijać regiony Dalekiego Wschodu, zdecydowano się w Rosji. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić w łańcuchu resuscytacyjnych i stymulacji rozwoju – jest to pełny wytwarzanie i dystrybucja energii elektrycznej. Dla osiągnięcia tych celów w regionie Amur zbudowany wodnej, położone nad rzeką Bureya. W 2003 roku została uruchomiona stacja Bureya, w 2016 roku planowane jest uruchomienie Nizhne-Bureya HPP.


Historia 30-tych

W 1932 roku ubiegłego wieku zostały zainicjowane potencjału badawczego bureja w regionie Amur. Następnie Badanie zostało przeprowadzone przez instytut „Hydroproject”. To badanie zostało wycięte ponownego otwarcia tunelu, na początku pierwszej fazy Bureysky kaskadzie. Na Dolnym Bureya HPP zdefiniowanego w ustawieniu Doldykanskom, zwichnięcia znajduje się 950 metrów nad zbiegu rzek Doldykan w Bureya.

Pierwszy projekt techniczny został stworzony w 1959 roku, aw 1986 roku zatwierdził go. Realizacja strategicznego budowy na dużą skalę został zamrożony w związku z przejściem od gospodarki, która rozpoczęła się wraz z upadkiem ZSRR. Planowanych działań przeprowadzane tylko do przesiedlania ludzi z zalanych terenów.

HPP pochodzi z 2000 roku

Budowę Nizhne-Bureya HPP została odnowiona w 2007 roku, ale projekt wymaga korekty. Pierwotny plan położono instalację trzech jednostek wodnych 107 MW, ale dostosowane do współczesnych funkcji wymaganych w celu zwiększenia ich liczby do czterech, ale mniej mocy (80 MW). Zdecydowano również zastąpić glinianego projekt zapory na prawym brzegu na betonowej ścianie. Ulepszona i innych części pierwotnego projektu. Wszystkie zmiany i zatwierdzenia została zakończona w 2011 roku, a w tym samym czasie rozpoczęto budowę.

Cechy konstrukcyjne

Całkowita długość przedniej ciśnienia w układzie stacji Nizhne-Bureya (rejon Amur rejon Bureysky) jest prawie 746 metrów, wysokość maksymalnej temperaturze – 42 metrów. Podstawa przepuszczalności zaporowego jest zapewniona dzięki struktur glinki i cementowania zasłony.

Aby przywrócić zaporowego skonstruowany betonu długości przelew 123 metrów i wysokości 47,75 m. Zaprojektowany i zbudowany Nawierzchnia przelew (5 jednostek), które mogą być zamknięte w segmentach, to za pośrednictwem zaworów z siłownikami hydraulicznymi. Istnieją zamki naprawy, manipulacje, które są realizowane za pomocą suwnicy bramowej. Energia odprowadzanych zostanie ugaszony wbudowane betonu basenu wyrównawczą, której długość wynosi 88 metrów.

Na prawym brzegu rzeki bureja łóżko wybudowanym budynku stacji. Jego długość wynosi prawie 97 metrów, wysokość – około 58 m. W celu wzmocnienia ścian prac na instalacji muru oporowego z betonu (długość 100 m). Elektrownia wodna będzie wyposażona w cztery jednostki hydraulicznych i generatorów. Montaż urządzeń za pomocą suwnic. Zdolność Nizhne-Bureya HPP – 1380 metrów sześciennych wody na sekundę. Emisja energii elektrycznej będzie na linii energetycznych 220 kW przy dwóch stacjach: Arkhara i Raichihinsk. Łączna liczba pracowników zatrudnionych na budowie w okresie realizacji planowane jest do 2300 osób.

zbiornik

Zbiornik Nizhnebureyskaya jest utworzona z zakończeniu budowy ciśnienia. Użyteczna pojemność będzie 77 milionów metrów sześciennych, a całkowita – 2.034 mld metrów sześciennych wody. Długość zbiornika – 90 km, a maksymalna szerokość – 5 km, średnia głębokość 13 m. Planuje się, że wymiana wody będą prowadzone raz w miesiącu kalendarzowym. Przewiduje się, że napełnianie zbiornika po rozpoczęciu wszystkich części kaskady energii Bureya następuje w ciągu pięciu do sześciu dni.

Pod powodzi staje się trochę mniej niż 1000 hektarów gruntów rolnych i prawie 9000 hektarów lasu. Na osiedlach zagrożenie powodziowe nie jest objęty. Aż uruchomienie stacji zaplanowano lesoochistka przyszłego zlewni zbiornika.

realizacja planu

W okresie od 2011 do 2015 roku przeprowadzono największe dzieła:

  • Podmiot prawny JSC "Nizhne-Bureya HPP".
  • Wykopał głównych strukturach stacji.
  • 3 odbyło drogowy samochód podsumował linię wysokiego napięcia.
  • Jest zbudowany konkretną roślinę.
  • Wbudowana podstawowa budowa elektrowni wodnych.
  • Wbudowana infrastruktura mieszkaniowa miasta wokół stacji.
  • Pod koniec 2015 roku został on wykonany główne prace budowlane, w tym wbudowany hydro-turbin i urządzeń wodnych o fundamenty maszyn hydraulicznych.
  • Budowa nasypu zapory koryto.

Podstawy do budowy

Prognozowana ilość hydroelektrowni Dolna Bureya 320 MW, średni wyjściowy rocznie – 1650000000 kW / h, w zimie planowana pojemność 147 MW. Budowa elektrowni ze względu na konieczność ponownej regulacji nieregularnych dobowe zrzutów mocniejszy Bureya HPP działających przed rzeki Amur. Pozwala to na uniknięcie nagłych wahań poziomu wody w dolnej części zbiornika (wodą).

Produkowane przez Dolnej Bureya stacji elektrycznej zostanie skierowana do potrzeb obiektów „Transnieft”, a dokładniej – o budowie ropociągu „Wschodnia Syberia – Ocean Spokojny”, kopalnia węgla, kosmodromu „Wschód”. Energia elektryczna wytwarzana przez stację, uratuje spalanie około 700 ton paliwa rocznie.

regionie amurski, Bureysky obszar, w szczególności w związku z budową stacji infrastruktura kaskada poszerzy możliwości rozwoju, poprawy warunków życia ludności, przyciągnie dodatkowych inwestycji i zapewnić napływ nowych pracowników.

ekologiczne konsekwencje

Miejsca, w których Dolny Bureya HPP – jest niemal dziewiczej przyrody. Około ingerencja w systemie ekologicznym jest dużo dyskusji, miejscowi twierdzą, że klimat się zmienił. Jakie są konsekwencje będą znane dopiero w odległej przyszłości.

Przy projektowaniu etap mocy zostały zaplanowane i przeprowadzone działania w zakresie ochrony środowiska. Strefa powodzie Dolna Bureyskaya HPP były częściowo zapovedniks „Irkun oddechowe”, „Zheludinsky”. nowa rezerwa „Bureysky” został stworzony w celu zrekompensowania utraty chronionych obszarów terytoriach. On zjednoczył dwa rezerwy i otrzymał dodatkowe obszary lasów w obszarze górnych i dolnych basen Bureyskaya kaskady roślin wodnych. Łączna powierzchnia rezerwatu „Bureysky” jest 132 tysięcy hektarów.

W 2015 roku prowadzono prace nad przeniesieniem unikalnych okazów flory i fauny zalanego obszaru. Yuri Gafarov, jeden z ekologów, którzy brali udział w operacji do przesiedlenia flory i fauny, powiedział, że gniazda były budowane dla kaczek mandarynek i rodziny bocianów dalekowschodnich. Zostali również zimowania i karmy dla zwierząt dzikich, przeszczepione wiele unikalnych roślin z zalanego obszaru na terytorium nowych rezerwie.

Postęp prac

Według PAO RusHydro, na chwilę obecną nie jest planowana instalacja generatorów wodnych, a także kontynuacja budowy tamy. W czerwcu 2016 roku wysokość zapory wynosi 131 metrów nad poziomem morza, na poziomie projektu – 140 metrów. Na budowę zapory zatkanego ze stosami pracy są przeprowadzane bez zmniejszania tempa i dostosowanie się do sezonu zimowego. Do wiercenia otworów w r stosy zimowe używane wiertnice i grzewczych urządzeń przemysłowych. mrozy amur nie oszczędził sprzęt i ludzi, ale planowane prace prowadzono zawsze w czasie.

Według S. Nikulin, inżynier produkcji i działu technicznego firmy „Nizhne-Bureya HPP”, powiedział w sierpniu 2016 roku, wszystkie prace są zgodne z planowanym harmonogramem. W szczególności, powiedział, że już zamontowany wirnik wykonany kredytów hipotecznych dla jednostek hydraulicznych i zainstalowanym rozrusznikiem turbiny. Według niego, postęp prac odbywa się w ścisłym przedziale czasowym, gdzie pośpiech nie ma miejsca. Jako inżynier zauważyć, że wszystkie agregaty hydrauliczne nadające węzły wymaga niemal precyzją jubilera, wszystkie elementy pasują do siebie bez żadnych przerw. Wyraził przekonanie, że pierwszy prąd w systemie energetycznym dalekowschodniej wejdzie już w 2016 roku. Jednak ze względu na kryzys i zmniejszenie finansowania dla niektórych obiektów, PJSC RusHydro wspomnieć możliwość uruchamiania stacji transferowej w 2017 roku.

Nakładające bureja odbyła się 19 kwietnia 2016, przepływy wody są teraz przechodząc przez przelew systemu wodnej. Gotowość konstrukcje betonowe w budowie stacji do chwili szacuje się na 90%.

ciekawostki

Tab Nizhne-Bureya HPP przyszedł V. Władimir Putin, a za dobry znak w pierwszym betonowania rzucił zegarek. Konsekrowany biskup Lucian rozpoczęcia budowy przedstawił również pomnik budowniczych wzrostu złotego anioła, który jest już zainstalowany w najwyższym punkcie energii wodnej, stając się symbolem budowie i opiekuna, a później całej kaskady.

Do tej pory złożone stacje na rzece Bureya – największego projektu w poradzieckiej Rosji, zbudowany bez polegania na spuścizny ZSRR, który ilustruje potencjał kraju i jego rzeczywiste możliwości. Wiele z nich zostało w obszarze roboczym zaleca się odwiedzić miejsce, gdzie praca rozpocznie wkrótce Nizhne-Bureya HPP. Adres w regionie Amur: powierzchnia Bureysky Bureysky wsi, powiat Gidrostroiteley, budynek 2, 3 list.