96 Shares 3580 views

Modne berety damskie: przegląd, modele, schematy z opisami i zaleceniami

Z nadejściem zimnego sezonu w szafie większości ludzi istnieją różne nakrycia głowy. Są kupowane, dziane lub zamówione od dzierżawców.

Dzisiaj jest całkiem łatwo znaleźć odpowiedni model, ponieważ nie ma określonej mody dla danego nakrycia głowy. Kapelusze, przekąski i berety dla kobiet mogą być połączone z prawie każdej przędzy, zdobione delikatnym lub stałym wzorem, haftem, aplikacjami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Materiał do dzianiny beret

Biorąc pod uwagę nakrycie głowy przez długi czas w kontakcie z skórą głowy, należy używać tylko przędzy wysokiej jakości do ich produkcji. Berety dla kobiet są zwykle dzianiny z miękkiej wełny, na przykład z merino. Również odpowiednia jest wełna owcza zmieszana z akrylowym, bawełnianym lub nylonowym. Ważne jest, aby używać nici, które nie są obciążone. W przeciwnym razie beret spowoduje dyskomfort i podrażnienie skóry w czole i okipucie.

Jeśli cały ten sam materiał okaże się trudny, istnieją dwa sposoby:

  • Wiąż z beretem damę, a następnie wsuń podszewkę ciepłej i miękkiej tkaniny (flanela, runo).
  • Użyj innej przędzy (nieprzędzącej) do wykonania pasa.

Jednak techniki te nie będą przydatne podczas pracy na szalikach z dzianych. W przypadku tych produktów potrzebujesz tylko wysokiej jakości materiału, ponieważ stykają się one z dużym obszarem skóry wokół szyi.

Jak wiązać powlekane beretki?

Istnieją dwie metody tworzenia beret:

  1. Dzianina od środka do talii (od góry do dołu).
  2. Wykonaj pierwszy pas, a następnie resztę tkaniny (od dołu).
  3. Montaż produktu z oddzielnie połączonych fragmentów (jeśli tworzą berety dla kobiet).

Należy zauważyć, że podczas pracy z szprychami, druga metoda jest najbardziej wygodna: pozwala na natychmiastowe wpisanie tak wielu pętli, ile potrzeba do pasa. Ponadto sterowanie rozmiarem płótna jest łatwiejsze, cięcie pętli, a nie dodawanie. W tym artykule opisana będzie druga metoda dziania ducha koi.

Kontroluj próbkę i obliczenia projektu

Poniżej znajdują się różne berety damskie (wzory wzorów są załączone). Przede wszystkim konieczne jest demontaż dziania szalunku różowego nakrycia głowy.

W tym przypadku użyto średniej grubości przędzy, około 300-350 m / 100 gramów. Im grubsze są przędze, tym większa będzie liczba ras, a ich liczba zmniejszy się. Jeśli jednak użyjesz zbyt grubych nici, wiązanie będzie dość szorstkie.

Aby dowiedzieć się, ile pasów wzoru pasuje do tkaniny beretu, musisz związać próbkę kontrolną (co najmniej 10 cm wysokości i szerokości). Zmierz to po parze żelazkiem. Na przykład gęstość płótna była następująca:

  • 22 pętle x 10 cm;
  • 30 rzędów x 10 cm.

Tak więc, aby uzyskać dziewiarskie igły dla kobiet (obwód głowy 56 cm), musisz zebrać 110 pętli. Dla obliczenia liczba ta wynosiła 50, a nie 56, ponieważ zajmuje trochę czasu.

Szerokość rapport wynosi 8 pętli, więc płótno zawiera 14 pasków z nadrukiem. Na podstawie tych danych należy dostosować całkowitą liczbę pętli:

14 x 8 + 2 (krawędź) = 114 sztuk.

Pierwsze kroki

W celu połączenia dzianiny na okrągłych igłach dziewiarskich uzyskuje się liczbę pętli uzyskanych w obliczeniach (114). Następnie na wysokości od trzech do pięciu centymetrów wykonaj wiązanie платоччную (pętle twarzy we wszystkich numerach).

Algorytm do dziania szmatki szwalniczej:

  1. Gdy taśma jest gotowa, przejdź do wykonania wzoru. Warto zaznaczyć cały wiersz znacznikami, wskazując granice rapports. To prawda, w tym ornamentie rola granic może być wykonywana przez pętle tylne (na rysunku jest to czarny punkt w klatce).
  2. W trzeciej i piątej serii twarzy, płótno jest rozszerzane za pomocą napedów. Dzieje się tak, aby berety dla kobiet okazały się być obszerne. Na diagramie miejsca utworzenia nowych elementów są oznaczone ikoną wrzeciona.
  3. W siódmym rzędzie pojawia się nowy symbol: czarny trójkąt, oznaczający skurcz dwóch pętli. Z jego pomocą wzór jest zrównoważony, ponieważ liczba dodawanych i skróconych elementów staje się taka sama. Aby wyciąć tylko dwie pętle, musisz najpierw przenieść pierwszą do prawej igły dziewiarskiej, a następnie dwie kolejne dzianiny. Następnie element otrzymany przez przecięcie jest przeciągany przez uprzednio usuniętą pętlę. Więc z trzech elementów się okazuje.

Powtórz tę procedurę dwukrotnie. Następnie przejdź do zwężenia płótna.

Zakończenie dziewiarskich beret

Na wykresie wyraźnie widać, że po relacjach relacja zaczyna się wąskać. Jest to konieczne w celu łatwego wykończenia zajmuje igły dziewiarskie dla kobiet. Opis końcowego etapu, złota rączka musi być uważna. Nie ślepo wykonaj wszystkie elementy, ponieważ grubość wybranej przędzy ma duże znaczenie. Jeśli wątek jest cienki, produkt okaże się mały. W takim przypadku musisz niezwłocznie połączyć kolejną rapport.

Aby zawęzić beret, projektanci programu celowo naruszyli równowagę wzoru: w kilku miejscach pętle są skracane, ale nie ma opakowań. Dlatego taśma stopniowo maleje.

Kiedy są dwie pętle na każdym z nich rozmawiane, są przenoszone na grubą nitkę i szczelnie zwarte. Następnie zaszyć produkt wzdłuż bocznego szwu, umyć i wysuszyć. Nie trzeba kraść kapeluszy, ponieważ stają się zbyt miękkie.

Okrągły szal

Na rysunku po prawej stronie jest wzór do szycia małych okrągłych szalików. Zwęża się również nieco na górną krawędź. Obwód u dołu powinien wynosić 85-90 pętli, a od szczytu 55-60. Optymalna wysokość szalika wynosi 25 cm.

Rozpocznij i zakończyć pracę z kilkoma rzędami ściegu podszewki.

Biały beret i długi szal

Zgodnie z tą samą zasadą, wykonywany jest następny model beretu. Jednakże w tym przypadku pasmo jest połączone elastyczną taśmą i na początku nie ma rozciągliwości (pochylone linie pokazują, w którym kierunku należy obciąć 2 pętle).

Główna część beretu jest wykonana według wzoru po lewej stronie (A.3). Jego dolna część jest równoważona, a większe cięcia zaczynają się. Podczas pracy należy monitorować rozmiar produktu. W razie potrzeby można powtórzyć dolną część, aby była szersza.

Gdy wzór A.3 zostanie zakończony, ornament, oznaczony jako A.2, powinien zostać uruchomiony. Jest przeznaczony do wykonania dziania berety. Gdy liczba pętli na mówie staje się minimalna (dwie sztuki dla każdego spisu), należy je założyć na nić i zaciągnąć mocno.

Często berety damskie połączone szalikami. Dla klasycznego długiego szalika można użyć ozdoby umieszczonej po prawej i na górze wykresu (A.1). Jest zrównoważony i doskonale nadaje się do produkcji płaskiej tkaniny, to znaczy ma taką samą liczbę dodanych i zredukowanych pętli. Standardowa szerokość tego szalika wynosi około 25-30 centymetrów, a długość wynosi półtora metra.