628 Shares 8560 views

łokieć anatomii, struktura, funkcja

Organizm ludzki jest systemem spójnym. Dzięki prawidłowej urządzenia i jego części, realizuje wszystkie funkcje niezbędne do życia. Głównym filarem ciała jest szkielet. Poniższy są uważane za istotny składnik stawów i więzadeł. Dzięki tych wykształconych ludzi są w stanie wykonać żadnego ruchu.

stawy kończyn górnych są obfite. Większość z nich obserwuje się w dłoni i palców. Jednakże, w celu doprowadzenia całą górną ruch kończyn, praca wydatkowana trzy główne stawy: barku, łokcia i nadgarstka. Anatomia złożonych struktur danych, ponieważ mają w swoim składzie wiele części (kości, więzadeł, mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych).

Czym jest łokieć?

Anatomii stawu łokciowego, stawu barkowego, jak również przegub jest harmonijny mechanizm o kilka składników. Każdy z tych podmiotów jest bardzo ważne. Tylko dzięki odpowiedniej strukturze całego stawu, może wykonywać swoje funkcje. Nieprawidłowości i zaburzenia kości lub aparatury więzadłowego prowadzić do naruszenia górnych ruchów kończyn. To samo odnosi się do patologii naczyń krwionośnych i nerwów.

Anatomia stawu łokciowego zawiera 3 kości, więzadeł, trochę kapsułkę i mięśni. Dla funkcjonowania każdego z tych podmiotów jest konieczne ukrwienie i unerwienie. Jak w przypadku każdej części ciała ma naczyń krwionośnych i nerwów i łokcia.

Anatomia jego ustalone tak, że wszystkie elementy razem tworzą jedną pojedynczą funkcję – przenieść kończynę. Generalnie, termin „łokieć” obejmuje nie tylko stawów, ale także przedramię. Dzięki skoordynowanej pracy tych podmiotów, może wykonywać następujące funkcje:

 1. Zgięcie kończyny górnej.
 2. Pronacji i supinacji.
 3. wysięgnik.
 4. Względny i doprowadzić przedramiona.

Kości i stawy łokcia

Anatomia stawu łokciowego jest trudne, ponieważ jest to kompleks stawów. Jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że składa się z 3 kości. Ponadto, każdy z nich połączony za pomocą małych stawów. Wszystkie z nich są pod specjalną kapsułkę – worka.

Wyraźnie uznają to edukacja może być w specjalnym atlasie. Tam można zobaczyć wszystkie stawy, które tworzą stawu łokciowego. Anatomia (zdjęcie znalezione w Atlas, pomaga lepiej zrozumieć) kształcenia przewidzianej tam z różnych kątów i sekcji, aby było jasne całe urządzenie.

Kość, element opisanego złącza, znajduje się na górnej (proksymalnego), zwany ramiennej. Zaczyna się od jamy łopatki i kończy się na wysokości łokcia. To odnosi się do rurowych kości szkieletu. Jeśli spojrzymy na to w przekroju, można zauważyć, że dolna część ma kształt trójkątny. W tej strefie nie ma powierzchni stawowej. Jego środkowa część jest połączona z kością łokciową i tworzy mały staw. To się nazywa – humeroulnar stawów.

Boku (bocznie) jest związkiem o promieniowej kości. Tam też jest wspólny, zwane stawy mięsień ramienno-promieniowy. Dwie kości tworzących staw łokciowy z dalszej strony, jest również podłączony. Tworzą trzecią skręta – proksymalnego stawu promieniowo-łokciowego. A wszystko razem wymieniono edukacja pokryte torbę.

Jakie pakiety utworzone za łokieć?

Oprócz kości, anatomii stawu łokciowego obejmuje więzadeł. Jest to włókna tkanki łącznej, które są wymagane w celu wykonania ruchów. Tu są następujące zestawy:

 1. zabezpieczenie Radial. Zaczyna się od wystającej części (kłykcia kości łokciowej), który znajduje się na stronie. Następnie grono dole i wygina się wokół głowy kości promieniowej. Następnie jest on przymocowany do wycinania na nim.
 2. Łokciowy zabezpieczenia. Podobnie jak w pierwszym, pochodzi z kłykcia kości ramiennej (wewnętrznych). Następnie jest ona obniżona. Koniec tej edukacji bloczkowy wycięcie.
 3. Pierścieniowy więzadła promienia. Znajduje się on pomiędzy przednim i tylnym wycięciu. Włókna promieniu pokrywy więzadła, tym samym dołączając go do łokcia.
 4. Kwadrat. To ułatwia połączenie szyjki kości promieniowej z cięcia łokieć.
 5. Międzykostnej membrana przedramienia. Jest to gęsta tkanka łączna, która jest konieczna do naprawienia. To zajmuje całą przestrzeń pomiędzy kości łokciowej i promieniowej.

Mięśnie, które tworzą stawu łokciowego

Mięśnie – organ, w którym dana osoba może wykonywać zginanie i prostowanie kończyn. łokieć anatomia obejmuje mięśnie prążkowane, ale mięśnie nie są wliczone w skład stawu. Niemniej jednak, są one integralną częścią, ponieważ bez nich, wspólne nie może spełniać swoje funkcje. Mięśnie znajdują się w proksymalnej i dystalnej regionie, tj powyżej i poniżej stawu. Wśród nich:

 1. Ramię. Znajduje się on nieco powyżej stawu. Dzięki jej ruchów zgięcia przedramienia są wykonywane.
 2. Dwugłowy (biceps). Zaczynając od górnej części kości ramiennej, dobrze wykrywalne z ramienia napięcia. Odnosi się do grupy zginacza.
 3. Trójgłowy. Jest on odpowiedzialny za ruch przedramienia.
 4. Anconeus. Potrzeba rozbudowy stawu.
 5. Zginaczy Carpi ulnaris.
 6. mięsień nawrotny obły. Uczestniczy w zginając przedramię.
 7. Długi dłoniowo mięśni. Dla niektórych osób, to nie istnieje. Ten mięsień jest wymagana dla przedłużenia przedramienia i dłoni.
 8. Powierzchowne digitorum zginaczy.
 9. Mięsień ramienno-promieniowy mięśni. Odpowiedzialny za obracanie i zginanie.
 10. Muscle-podbiciu. Znajduje się on w kości powierzchni przedramienia.
 11. Długie i krótkie promieniowe prostowników.

Dzięki wszystkim ich kończyny górnej wykonuje ruch. Dlatego też powinny one być przypisane do struktur anatomicznych łokcia. Po tym wszystkim, mięśnie zaangażowane w ruch przedramienia.

Co jest torebka stawu łokciowego: anatomia

Wszystkie struktur anatomicznych stawu łokciowego są zawarte w tzw torbie. Składa się ona z błony maziowej, która znajduje się wewnątrz cieczy. We wnęce worka obejmuje wszystkie 3 połączeniach kostnych. W wyniku tego, że tworzą jeden wspólny – kolano.

Z kolei każdy z trzech małych stawów jest również zamknięty w torbie. Nawiasem mówiąc, ta powłoka jest obecny we wszystkich stawach ciała. To chroni kości i wiązadła przed uszkodzeniami. Ciecz wewnątrz worka, konieczne jest smarowanie powierzchni stawowych. Ze względu na mazi stawowej stawów i kości nie są uszkodzone w kolizji (podczas ruchu).

Co tętnice dopływu krwi do łokcia

Aby upewnić się, że cała edukacja które tworzą kolanko funkcjonował niezbędny przepływ krwi. Jest ona przeprowadzana za pomocą trzech dużych statków. Wśród nich kości ramiennej, kości łokciowej i tętnicy promieniowym. Każdy z nich, z kolei, ma oddział. Na ogół, kolanko dostarczany z krwią 8 tętnic przebiegające z trzech głównych. Niektóre z nich dostarczają tlen do mięśni. Inne dopływ krwi do kości i stawów.

Wszystkie te tworzą sieć naczyń – zespolenia. W rezultacie, w pokonaniu jednego z nich krew jest nadal dostarczane do organizmu. Niemniej zespoleń między tętnicami nie zawsze pomaga w ranach. To dlatego, że ciężkie krwawienie z sieci naczyniowej jest trudny do zatrzymania.

Wszystkie tętnice są usytuowane na powierzchni stawu torby. Dzięki nim, cały staw jest zasilany tlenem.

Wiedeń łokieć

Układ żylny jest rozprowadzane po całym organizmie. Nie jest wyjątkiem i anatomii stawu łokciowego. Wypływ żylny z formacji stanowiących Połączenie to odbywa się za pomocą tej samej nazwie (tętnice) naczynia. Oznacza to, że krew bogata w dwutlenek węgla, z wspólnego obszaru jest zwracana do systemu serca. Przydzielić następujące statki przewożące odpływ:

 • dolna i górna zabezpieczenia łokciowego – są odrosty z żyły ramiennej;
 • powrót łokieć – posiada dwa oddziały (przód i tył). Obaj należą do żyły łokciowej;
 • międzykostnej powrotu;
 • powrotu promieniowania – dopływu krwi do części łokcia 1 z jego oddziałów;
 • Medianę i promieniowe zabezpieczenie.

Dla tych naczyń wykonanych krew wpływa do basenu trzech głównych żyłach. Nazywane są w taki sam sposób jak w tętnicach: promieniowego, łokciowego i barku. Wszyscy oni należą do dużej żyły pachowej.

Anatomia łokieć: drenaż limfatyczny (statki i węzłów)

Układ limfatyczny jest wykonany ze zbiorników i przewodów. Również w organizmie istnieje kilka grup dużych węzłów peryferyjnych. Wśród nich: pachowej, łokcia, pachwinowych i innych skupisk tkanki limfatycznej. Ponadto, istnieje mniejsze jednostki.

drenaż limfatyczny jest przeprowadzane w głębokich naczyniach. Są one zbliżone do tętnic i żył kończyny górnej. Lymphatics ręce zacząć sieci palmowego, biegną wzdłuż kości i pusty w składniki łokciowej. Dalsze odpływ nadal na poziomie barku. Płyn jest następnie zbierana w pachowych węzłów chłonnych. Po tym istnieje odpływ do podobojczykowej bagażniku. Następnie – w prawym i lewym kanale piersiowym.

Unerwienie barku i łokcia stawów

Aby zrozumieć, w jaki sposób realizowany jest ruch przedramienia, konieczne jest zbadanie tej sekcji jako anatomii stawu łokciowego. Unerwienie przegubu reprezentowane przez trzy główne formacji. Oni z kolei podzielone są na mniejsze oddziały.

Na przedniej stronie kolanka jest promieniowy i nerwu pośrodkowego. Po pierwsze – wykonuje 2 funkcje. Jeździ do prostowników mięśnie łokcia i nadgarstka, i jest odpowiedzialny za tyle wrażliwości przedramienia i dłoni połowę. Nerwu przechodzi prawie całej kończyny górnej. Zasadniczo, to aktywuje palmę zginaczy i palców, a także – mięsień nawrotny obły. Trzecim głównym nerwów – łokciowego. Dalszy dłoniowo wejdzie oddział, który napędza palce 4 i 5. Bliższa część unerwiają mięśnie przedramienia.

Anatomiczne cechy struktury stawu łokciowego u dzieci

Anatomia łokcia u dzieci różni się od dorosłych. Jednak ta wspólna u dziecka bardziej podatne na uszkodzenia. A najczęstszą zwichnięcie stawu łokciowego. Wynika to z faktu, że tkanki maziowej u dzieci nie jest dostatecznie utworzonej, w przeciwieństwie do dorosłych. W rezultacie, wyciągając ręce u dzieci występuje podvivyh głowę promieniową. W ogóle, to zjawisko obserwuje się w wieku od 1 do 3 lat. I to jest częstsza u dziewcząt.

Jak jest umieszczony Łokieć u psów

łokieć pies stawów jest podobna do ludzkiej anatomii. Jest to wspólny problem dla zwierząt i weterynarii. łokieć szczególnie u psów jest uważane za predyspozycje do dysplazji stawów tkanek. Choroba jest powszechne wśród wielu ras. Odnosi się to do wad wrodzonych. Kiedy dysplazja jest stopniowe niszczenie tkanki, powodując patologii zwierząt prowadzi do kulawizny.