293 Shares 2008 views

Jak zarejestrować znak towarowy, na własną rękę w Rosji?

Zapewnienie ochrony własnej marki zakłada obowiązkową wiedzę o tym, jak zarejestrować znak towarowy. Zarejestrowanym znakiem towarowym ma wiele zalet, szczególnie dla przedsiębiorcy. W dalszej części artykułu dowiesz się cechy procesu rejestracji znaku towarowego.


Korzyści z posiadania zarejestrowanego znaku towarowego

Znaczna część działalności, pomimo głębokiej wiedzy o prowadzeniu własnych spraw, nie mają pojęcia, co do rejestracji marki, a co to ma zalety.

1. Ochrona znaku towarowego. Twój znak nikt nie ośmiela się ukraść, ponieważ nielegalna eksploatacja zagranicznej marki wiąże odpowiedzialności cywilnej i administracyjnej. W wyjątkowych przypadkach może być zapewnione nawet przestępcą.

2. używanie znaku we wszystkich sferach działalności. Zarejestruj znaku towarowego jest uprawniony do posługiwania się nazwą wszędzie: na opakowaniu produktu oraz w dokumentach spółki, w zakresie reklamy, a także tworzyć znaki i nazwy domeny w sieci World Wide Web, i to jest bardzo korzystne dla prowadzenia swoich spraw, jak w dzisiejszym świecie, Internet zajmuje jeden z czołowych pozycjach.

3. Zaufanie docelowego konsumenta. Osoby zamierzające kupić Twój produkt lub skorzystać z usług firmy jest zdecydowanie pozytywne wrażenie, gdy dowiadują się, że znak towarowy jest zarejestrowany. Fakt ten związany jest przez klientów z poważną postawę firmy do ich pracy i planów dla długotrwałej pracy, jak również z wysokiej jakości produktów.

Zatem przedsiębiorca jest w lepszej sytuacji, nie skąpy w sprawie rejestracji znaków towarowych.

Miejsce rejestracji znaku towarowego

W Federacji Rosyjskiej, w miejscu, gdzie są zarejestrowane znaki towarowe, jest Rospatent. Aby zarejestrować znak towarowy na własną rękę, trzeba zwrócić się do wyżej wymienionego Federalna Służba w sprawach własności intelektualnej i do zastosowania. Będzie ona poddana przeglądowi w ciągu 12 miesięcy. Ale mało kto zajmuje się takimi przypadkami w Rospatent bezpośrednio, ponieważ wierzą, że dużo łatwiej jest korzystać z usług prywatnych prawników. Ich pomoc jest poprawność wniosku i zebrać wymaganą pakiet dokumentów. Ta informacja będzie przydatna dla tych, którzy myślą o tym, jak zarejestrować znak towarowy na własną rękę w Rosji. Towarowym, zatwierdzony przez służby rosyjskiej jest ważna tylko na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ci, którzy odważą się doprowadzić firmę do poziomu globalnej, konieczne jest, aby skontaktować się następującą organizację.

WIPO (lub Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) – międzynarodowy serwis czynienia z rejestracji znaków towarowych i przewiduje przedsiębiorców do ich ochrony. Wszystkie wnioski są złożone w biurze organizacji. Zaleca się, podobnie jak w poprzednim przypadku, szukać pomocy profesjonalnych kancelariach.

Opłata rejestracyjna

Mówiąc o tym, jak zarejestrować swój znak towarowy w Rosji, warto zauważyć, że w Rospatent przedsiębiorcy muszą zapłacić 3 opłat dla następujących procedur:

1. Wniosek rejestracyjny.

2. Szczegółowy swoją uwagę.

3. Rejestracja znaków towarowych i wydawanie certyfikatów.

Przybliżony całkowity koszt będzie sumą 20 000 rubli.

Kto może ubiegać się o rejestrację

W celu zarejestrowania znaku, trzeba być osobą prawną. Wniosek został złożony albo przez właściciela lub jego przedstawiciela. Ponadto, może to zrobić pełnomocnika lub rzecznika patentowego. Ten ostatni jest certyfikat eksperta Państwowy Urząd Patentowy, który ma prawo do rejestracji znaku towarowego i zarządzania sprawach dotyczących patentów. Prokurator musi mieć dowody stanu próbki, która potwierdziła swoje prawa.

Jeśli chodzi o pytanie, jak zarejestrować znak towarowy dla IP, istnieje procedura rejestracji jest całkowicie analogiczna do przypadku z podmiotem prawnym. Indywidualny przedsiębiorca może również zastosować we własnym zakresie lub zlecić go do zaufanej osoby.

Rodzaje znaków towarowych

Istnieje kilka rodzajów:

1. werbalnej. Jest to najbardziej powszechna. Obejmuje ona nazwę marki, markowe czcionki lub sloganów.

2. Iconic. Rodzaj ten obejmuje tylko obraz bez użycia etykiety.

3. mieszane. Obejmuje to połączenie zdjęć i listów – logo.

Ważne jest, aby pamiętać, że rejestr nie tylko znak, ale także jego kolor i kształt opakowania produktu.

Jako zarejestrowany znak towarowy: od złożenia wniosku do uzyskania certyfikatu

Przed skontaktowaniem się z własności intelektualnej, konieczne jest, w rzeczywistości pochodzić z marką i sprawdzić unikalność, aby uniknąć oskarżeń o plagiat. Jeśli kontrola jest podobny znak towarowy został uznany wystarczające, aby rozpocząć procedurę rejestracji, która jest sama sekwencja kroków:

1. Preparat o stosowaniu. Aplikacja jest pakiet dokumentów, który zawiera dane dotyczące podmiotu prawnego lub indywidualnego przedsiębiorcy i zarejestrowanego znaku towarowego. Wymagany pakiet zawiera:

  • Oświadczenie.
  • Bezpośrednio wyznaczenia.
  • Opis charakter.
  • Lista klas klasyfikacji nicejskiej, dla których zarejestrowanego znaku towarowego.

Wniosek musi być napisany na wzór Rospatent.

2. Rozpatrzenie wniosku lub jego formalnego badania. Pracownicy Rospatent wziąć oświadczenie i komplet dokumentów, a następnie przypisać zgłoszenie numer rejestracyjny, który zawiadamia wnioskodawcę w przypadku trzeba będzie uzupełnić pakiet dokumentacji, ani wprowadzać żadnych zmian. Również w tym pomieszczeniu znajduje się w szerokiej bazy aplikacji. Następnie jest on wysyłany do formalnego egzaminu, który sprawdzenia poprawności jego sporządzenia.

3. Rozpatrzenie meritum. Ten krok jest dokładne badanie na obecność handlową zbieżność z innymi markami. Proces ten jest trudny, podobnie jak w całym rozwiązaniu problemu, w jaki sposób do rejestracji znaku towarowego. Marka nie należy mylić z istniejącymi nazwami, aby nie wprowadzać w błąd konsumentów.

4. W wyniku stosowania urzędu własności intelektualnej decyduje o rejestracji znaku towarowego. Jest on wprowadzony do ewidencji i wydanie zaświadczenia wnioskodawcy, że znak towarowy został oficjalnie zarejestrowany.

Zasady rejestracji znaku towarowego w Rosji

Aby dowiedzieć się, jak zarejestrować znak towarowy, trzeba znać zasady obowiązujące na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Nie zarejestrować piętno na osoby, w przeciwieństwie do nazwy domeny. Tutaj pojawia się pytanie, w jaki sposób zarejestrować nazwę jako znak towarowy. Znaki towarowe Nazwy, oczywiście, istnieje, ale istotą tych przypadkach jest to, że są one zarejestrowane na indywidualnego przedsiębiorcy lub spółki. Wynika z tego, że korzystanie z ich nazwy jako nazw znaków towarowych dozwolone. Trzeba tylko myśleć o tym, jak będzie wyglądać imienia lub nazwiska jako znaku towarowego.

Osoby zamierzające rozpocząć własną markę, konieczne jest, aby przeczytać artykuł 1483 Kodeksu Cywilnego Federacji Rosyjskiej, gdzie lista symboli dla rejestracji niedopuszczalne.

Lista wymaganych dokumentów

Oprócz powyższych składników aplikacji, Rospatent wymaga następujących dokumentów:

1. paragon potwierdzający, że opłaty.

2. W przypadku znaków zbiorowych – podpisanie Karty.

3. W przypadku złożenia rzecznika patentowego – pełnomocnictwo podpisane przez kierownika firmy.

W przypadku braku tych materiałów może być nieporozumienie w procesie rejestracji, więc ważne jest, aby sprawdzić dostępność niezbędne.

Cechy rejestracji znaków towarowych w innych krajach

Dla porównania, kilka słów na temat sposobu rejestracji znaku towarowego poza Rosją. W Niemczech, aplikacja jest uważany szybciej niż w Rosji – około 7 miesięcy, podczas gdy w krajach Europy Wschodniej, takich jak Indie, badanie jest wykonywane przez kilka lat.

W Rosji i Stanach Zjednoczonych zakazano stosowania zagranicznych marek w celach komercyjnych, jak fałszywych informacji jest karalne. Ponadto Rosja uznała trójwymiarowych znaków towarowych, w przeciwieństwie do Japonii i Wielkiej Brytanii. Jest ochrona tych znaków przez tylko wtedy, gdy stanowią one wzorów przemysłowych.

Niektóre stany nie zezwalają na stosowanie nazwy jako znaku towarowego. Wynika to z faktu, że takie działanie narusza prawa osób noszących to samo nazwisko.