696 Shares 1853 views

Łzy oku cat: przyczyny i charakterystykę obróbki

Kiedy osoba zdecydowała się dostać kota lub kota, powinien być gotowy za kilka „niespodzianek”. Te zwierzęta, jak również inni przedstawiciele fauny może być chory. Zdrowie zwierzęcia być obserwowany.

łzawienie

Oczywiście, jeśli były jakieś znaki ostrzegawcze, konieczne jest, aby wykluczyć poważną patologię i przeprowadzenie koniecznego leczenia zwierzęcia.

Zdarza się, że koty mogą mieć łzawienie oczu. Jest najlepszy w tym przypadku, aby pokazać je lekarzowi PET. Być może nie ma nic złego i jest to charakterystyczne dla charakteru państwa, zwłaszcza jeśli jest to perski kot.

W każdym przypadku, gdy łzawienie oczu kota, niż leczyć i jak szukać, poinformować o tym lekarza. Więc nie dostać się do zrobić bez pomocy specjalisty.

Głównymi przyczynami tego zjawiska

Taki problem lub funkcja może nie pojawić się tylko u dorosłych, ale także mały kotek. Jeśli łzawienie kotka, sprawa najprawdopodobniej jest to, że zwierzę jest jeszcze zbyt młody, aby dbać o siebie odpowiednio. Pomóż mu jest prosta: trzeba kilka razy dziennie, aby wytrzeć swoje oblicze z kawałkiem czystego materiału (bintik lub miękkiej gąbki). W niektórych przypadkach lekarz przepisuje pokapat kotek kropel specjalnego oczu. Ponadto, oprócz złej opieki, mały zwierzę ochrona immunologiczna może być zmniejszona. W tym przypadku wszelkie mikroorganizmy „osiadł” w oku, może spowodować rozerwanie.

W tych „łagodnym” Rock jako sfinksów i Rex, istnieje funkcja oko – skręt wieku. W tym przypadku, włosy uszkodzić rogówkę i łzy oko kota, a czasem jedno i drugie. W takiej sytuacji leczenie mające na celu zapobieganie choroby związane, które mogą wystąpić w przypadku zakażenia bakteryjnego łączenia. Ale ten rodzaj profilaktyki. Pozbyć się problemów medycyny konwencjonalnej nie będzie działać. Pomóc tylko leczenie chirurgiczne, jeśli właściciele, oczywiście, za to zostaną rozwiązane, a jeśli nie ma żadnych ograniczeń ze względów medycznych.

Jeśli jedno oko jest łza w kota, dlaczego jest nadal? Oczywista przyczyna może stać elementarnym alergia. Być może zwierzę w oku dotknęły niektóre substancje chemiczne: szampon, proszek do prania, proszek, perfumy, a nawet nakarmić inne zwierzęta.

możliwych chorób

Oprócz rozdarcia mogą być inne objawy poważnej choroby.

  1. Łzy kotów i ropiejące oczy. Nie może być kilka. Najczęstszym – zapalenie spojówek (zapalenie spojówek). Taki kłopot, jeśli oczy były bakterie. Najbardziej niebezpieczne choroby oczu, wywołane przez wirus herpes-i kaltsiviroz. Co do zasady, w dorosłego zwierzęcia, choroba może wystąpić w ukryciu, bez zewnętrznych przejawach. Mimo małych kociąt to wciąż pojawia się obfita nad oczami.
  2. Chlamydia – pasożyty, które mogą powodować zapalenie spojówek. Prawidłowa diagnoza jest możliwe tylko po analizie cieczy pochodzących z oka. Na podstawie lekarz wybiera leki do leczenia.
  3. Kot łzy jedno oko iw takich schorzeń jak zapalenie, zapalenie rogówki i zaćmę. Ale dodaje łzawienie oczu i niewyraźne.
  4. Problem pojawia się, ponieważ guzy.
  5. Jeśli kot kicha i łzawienie oczu, że nie tylko powiedzieć specjalisty. Najprawdopodobniej ulubionym domu, przeziębił powodu hipotermii. Zauważamy podobne objawy w swoim pitomitsy? Następnie przygotować się również do leczenia przeziębienia u zwierzęcia.
  6. Jeśli kot smark i łzawienie oczu, a następnie, zapalenie błony śluzowej nosa. Choroba ta nazywa się, jak u ludzi, nieżyt nosa. Ale może to być spowodowane nie tylko do wspólnej zimno, ale alergie. Jak zapalenie spojówek, może być przyczyną chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym. Są one bardzo irytujące dla gardła i oskrzeli rur, z powodu, który zwiększa odprowadzania płynu surowiczego. Jeśli nie można pokazać lekarzowi zwierząt, możesz pomóc mu siebie – wypłukać jamę nosową z roztworem kwasu bornego 2%. Jeśli poprawa nie nastąpi, konieczne jest, aby pokazać zwierzę do weterynarza.

Główne objawy patologii

Intensywność łzawienie u kotów zależy od choroby podstawowej. Jeśli jest na tyle poważne, objawy są wyraźnie: istnieją egzema, zapalenie skóry, wypadanie włosów, a tam jest zmiana skóry wokół oczodołów. Czasami choroba dotyczy tylko jednego oka. Jak już wspomniano, nie jest w związku z zapaleniem i cięższą patologii (guzy, jaskrę i inne).

Przydział może być różne: grube, które dosłownie przyklejony cat eye lub nadmierne łzawienie zaczerwienienie i ciężkie swędzenie.

Jeśli choroba jest nieleczona lub pomocy domowych, bardzo szybko stan pogorszy koty. Będzie on odstąpić od żywności bać się światła i wody, temperatura wzrasta do poziomu krytycznego.

badanie

Jeśli zwierzę jest obserwowany zarówno dla oczu, to najprawdopodobniej zapalenie, które nie wymaga poważnego traktowania. Ale kiedy łzy kota jedno oko – to jest właściwa okazja jak najszybciej do weterynarza. Po zbadaniu, lekarz zadecyduje, jakie badania przypisać. I tylko przez ich wyniki będą oceniane, niż chorego kota, i jak ją leczyć.

Ważne jest, aby zapewnić lekarzowi wszelkich informacji na temat zwierzęcia. Czy ma żadnych szczepień, co zje, jeśli występuje alergia lub uraz.

Jak leczyć łzawienie oczu?

Przepisywanie zależy od przyczyny choroby.

  1. Jeśli łzawienie oczu z powodu alergii, szczególnie pozbyć się alergenu do zwierzęcia i dać środki wsparcia (antyalergiczne). Ponadto, jeśli usunąć bodźca, objawy znikną same.
  2. Przyczyna choroby – infekcja? Po pierwsze, ekspert określi jego naturę, a następnie przepisać leczenie. W większości przypadków, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne (antybiotyki).
  3. Kiedy jedno oko jest łza w kota, przede wszystkim trzeba myśleć o zakaźną naturę problemu. Do rozgrywki vet krople dla każdego kota indywidualnie.
  4. Jeśli uraz oka zwierzę lub obcy przedmiot w środku, może pomóc tylko w warunkach klinicznych.

środki zapobiegawcze

Do wykrycia choroby w celu uniknięcia komplikacji i inne kłopoty mieć zwierzaka, trzeba go uważnie monitorować. Sprawdzić wełny, skóry, a nad oczami. Powinny one mieć taki sam kształt, nie błotnisty, bez zaczerwienienia i rozładowania.

Jeśli kotek jest mały, można myć oczy specjalnymi kroplami lub zwykły przegotowanej wody, do której można dodać „Furatsilinom”.

Zwierzęta po roku, aby poradzić sobie z higieną samych oczu.

Długowłosy czasami może wyciąć sierść wokół oczu. Samo można zrobić i pazurami, jeżeli zwierzę rani sobie z nimi.

Jeśli Twoje oczy wciąż podlewane z powodu braku opieki, to prawdopodobnie nie było zapalenie spojówek. Następnie można spróbować użyć levomitsetinovuyu maści.

wniosek

Ale po raz kolejny musimy pamiętać, że gdy jedno oko jest łza w kota, to jest szansa, aby przejść bezpośrednio do kliniki weterynaryjnej! Szczególna uwaga do zwierząt i przestrzegania wszystkich powyższych zasad pozwoli uniknąć problemów nie tylko z oczu, i umożliwić mu pozostanie zdrowy i szczęśliwy.