860 Shares 3613 views

„Pyrantel”: instrukcje użytkowania i przeciwwskazania

Robaki lub, jak są popularnie zwane, robaki, od dawna plagą dla człowieka i zwierzęcia. Ich aktywność pasożytnicza w organizmie może prowadzić do różnych chorób – glistnicy, owsicy, Tęgoryjec, necatoriasis. Dla ich leczenia takiego leku może być stosowany jako „Pyrantel” Instrukcja w sprawie wykorzystania które zostaną omówione w tym artykule.


Zasada działania

„Pyrantel” odnosi się do robakom leków. niszczy robaków jelitowych i pasożytniczych robaków w organizmie człowieka. Składniki działania leku na robaki i robaków na wczesnym etapie rozwoju, wpływa na ich układ mięśniowy i blokują zdolność do poruszania się. Ten sposób działania nazywany jest blokada nerwowo-mięśniowe. Pod wpływem pasożytów leku są usuwane z organizmu w sposób naturalny przez przewód pokarmowy.

Wskazania i sposób stosowania

Jak już wspomniano powyżej, lek stosuje się w leczeniu chorób, takich jak glistnicy, owsicy, tęgoryjców, necatoriasis. Każdy z nich ma swoje konsekwencje dla naszego organizmu – w ankilostomidoze na przykład we krwi może zmniejszyć liczbę czerwonych krwinek. Podczas leczenia enterobiosis „Pyrantel” musi wziąć całą rodzinę.

Do przygotowania „Pyrantel” Instrukcja w sprawie stosowania ustala następujące dawkowanie. Lek zaleca się przyjmować w czasie posiłku lub po nim. Przed połknąć pigułkę, należy je dokładnie żuć i popić wodą. Dzieci w wieku od 6 miesięcy do dwóch lat należy nie więcej niż 125 mg (pół tabletki), o od 2 do 6 lat – całą tabletkę, i dla tych, którzy mają między 6 a 12 rokiem życia, wymagane dozowanie dwóch tabletek lub 500 mg.

Dla dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorosłych o wadze do 75 kg zaleca się przyjmować 750 mg lub trzy tabletki leku „Pyrantel”. Dawkowania glistnicy owsicy, lub w przypadku mieszanych Ascaris i owsiki zakażenie następuje: Dawka jest obliczana ze stosunku 10 mg na 1 kg masy ciała. Bierze leki raz. W przypadku choroby tęgoryjec dawkowanie powinno być obliczone w ten sam sposób, ale lek jest przyjmowany w ciągu trzech dni. Gdy necatoriasis wytwarzania „Pyrantel” Instrukcja również dawkę do 20 mg na 1 kg masy ciała i czas odbioru przez dwa dni. Ponadto glistnicy można stosować dawkę 5 mg na 1 kg wagi, a pobieranie leku raz. Aby zapobiec ponownemu zakażeniu lek zaleca się w trzy tygodnie po pierwszej dawce.

skutki uboczne

skutki uboczne po otrzymaniu „Pyrantel” zazwyczaj spowodowane przez fakt, że pacjent nie toleruje poszczególne składniki, które składają się na lek. Ośrodkowy układ nerwowy w takich przypadkach, reaguje na ból głowy przyjmowania i zawroty głowy, senność lub bezsenność, osłabienie. Ze strony przewodu pokarmowego mogą powodować brak apetytu, nudności, wymioty, bóle i skurcze brzucha, biegunka. Efekty te zwykle ustępują wkrótce po zatrzymaniu „Pyrantel”.

Przeciwwskazania

Do przygotowania „Pyrantel” Instrukcja określa szereg przeciwwskazań. Przede wszystkim, to nie jest zalecany dla tych, którzy zaobserwowali, nadwrażliwość na lek, jak również osoby z zaburzeniami czynności wątroby. Nadwrażliwość może również wystąpić w czasie ciąży i laktacji. Generalnie podczas ciąży zaleca się być traktowane z ostrożnością, aby otrzymać lek „Pyrantel”. Jak zrobić to w takich przypadkach i jakie dawki najlepiej jest stosować w okresie karmienia piersią, powinny być określone tylko przez lekarza. Zazwyczaj ten lek w czasie ciąży i karmienia piersią jest akceptowane tylko w nagłych przypadkach. Ponadto, w żadnym wypadku nie powinny być mylone z narkotykami „piperazyny”.