166 Shares 5310 views

Salt Lake, region Kurgan. Jezioro Kurgan

Odkąd czasach sowieckich użyliśmy do rozważenia kurortach Krymu i wybrzeża Morza Czarnego z Kaukazu. Jednakże, aby dobrze wypocząć i zregenerować, nie trzeba iść „na południe”. Jeśli pójdziesz do zachodniej Syberii, na Uralu, znajdziesz tak wiele wspaniałych miejsc, które ponownie i ponownie wrócić tam.


Ural "Dead Sea"

Jedną z tych oznaczeń – Salt Lake, region Kurgan. Jest 550 km od Jekaterynburga, trochę dalej – do 840 z Ufa, z Tiumeń do 380 i od Kurgan – w 180. najbliżej miejscowości Staw znajduje Petuhovo. Od dawna w porównaniu do Salt Lake (Kurgan Region) do Morza Martwego. Woda jest tak nasycony soli, która przypomina w solance stężeń. A nie zwykły, ale zawiera ogromną ilość składników odżywczych, mikro i makro. Jest to pierwszy. Po drugie, błotniste dno, zaśmiecona Salt Lake. Region jest bogaty w Kurgan unikalnych źródeł naturalnych. Ale tylko w tym osadów nie wygląda bagiennych stawach edukacji konwencjonalne. Zawiera błoto lecznicze, które ma analogów tylko na Morzu izraelskiego. Według jego parametrów medycznych i zdrowotnych przewyższa słynne błota Odessie i na Krymie. Ze względu na specjalny skład chemiczny wody, Salt Lake (Kurgan Region) nie ma żadnych żywych stworzeń: brak ryb i innych organizmów żywych lub glonów.

parametry Lake

Jak można zrozumieć, rybołówstwo nie jest tu do zrobienia. Tutaj można pływać i opalać się. Salt Lake – dwuczęściowy, wąskie cieśniny. Układ jest zamknięty, jest dostarczany przez stopienie wody. Według ślad staw należy do kategorii dużych – 61 km. Dlatego lokalizacja na plaży tutaj mnóstwo. Ale głębokość, wręcz przeciwnie, Salt Lake nie może się pochwalić. W płytkiej wodzie to 70 cm, a maksymalna – 120. W związku z tym, na jego brzegach, aby wygodnie ze swoimi dziećmi. Ponadto charakter zadbał o bezpieczeństwo ludzi. Z powodu nadmiernego zasolenia wody, utrzymuje doskonale na swojej powierzchni żadnych przedmiotów. Utopić tutaj jest prawie niemożliwe. Jeśli leżysz na plecach, fale delikatnie i czule cię w ramionach i zaczyna się trząść, jak morze. Ponieważ Salt Lake wybrany do wypoczynku nie tylko mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie, ale także z dość odległych miejscach.

Legendy i opowiadania

Ci, którzy są jeszcze tylko raz zanurzył się w wodzie, mogą zauważyć niesamowite zjawisko. Skóra wysycha, zaczynają błyszczeć i błyszczeć w słońcu. To błyszczy sól, które pozostają w organizmie po odparowaniu wody. Nawet niektóre Lakes Region Kurgan podobna do soli. Przede wszystkim Kul-Ace. Jego nazwa związana jest z gorzkim-słony smak wody. Muł błoto jest również bardzo przydatne. To przyczynia się do wzmocnienia układu mięśniowo-szkieletowego człowieka, pomaga w leczeniu układu ruchu, choroby nerwowe, produkuje uspokajający, relaksujący efekt. Ten Salt Lake są podobne i Kul-Ace. Początkowo jest inna nazwa wiąże się z ciekawą starej legendy. Pewnego dnia jego banku pokuśtykał niedźwiedzia łapa którego został poważnie uszkodzony. ból zwierzę muchilos, nie mogli polować i był bardzo wyczerpany. Do ucieczki ciepła, że dostał się do wody i siedział tam przez jakiś czas. Powrót niedźwiedź wspina się już na czworakach, idealnie zdrowych, energicznych, pełnych energii. Od tego czasu, druga nazwa zbiornika – Bear Lake (Kurgan Region). lato w tym regionie jest gorący, temperatura często krzyżuje + 30 o C. Ponieważ vacationers często zamazane błota ekstrakcji na mieliźnie, i stoją obsyhaya w słońcu. Następnie płukano w jeziorze. To tutaj jest naturalnym uzdrowienie!

Uzdrowiskowa

Jednakże, jeśli chcesz uleczyć skierowane do ośrodka serwisowego „Bear Lake”. Kurgan Region będzie powitać wszystkich, którzy szukają kontaktu z naturą i dochodzi do wzmocnienia centralnego i obwodowego układu nerwowego i układu mięśniowo-szkieletowego. Wydobywa się z podziemnego źródła wody mineralnej, w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych. Podróżujący zdravnitsa trwa okrągły, ponieważ woda w jeziorze, ze względu na poziom soli nie zamarznąć w zimie, a wydobycie nic nie przeszkadza brud. Ponadto procedury balneologiczne (vodnogryazevyh) ośrodek oferuje terapię ozonową, terapii magnetycznej, ultradźwięki, różne fizjoterapię, UHF. Aby poprawić stan osób z problemami układu oddechowego, lekarze „Bear Lake” przepisać wizytę w kopalni soli i speleoterapii.

warunki

Sanatorium posiada żywy organizm i może jednocześnie przyjąć 276 obozowiczów. Przyjazd zaczyna się o 8 rano, ekstrakt jest zakończona przez 8 godz. Pokoje są jak typu rodzinnego, z 2 sypialniami i pokojem dziennym, jak i singli. W zależności od kategorii jednej pomieszczeniu przeznaczonym dla dwóch osób i jeden. W pokojach oprócz łóżka i szafki nocne, stolik pod telewizor, TV-SAT. Prysznicowe i kombinacje. Pokoje dwuosobowe – dwuosobowe, składające się z sypialni i pokoju dziennego. Środowiska – komfortowe meble, łazienkę i WC z prysznicem. Podobnie wyposażone pokoje 3- i 4-pokojowe. Każdego dnia, technicy wilgotnym wycieraniu.

żywność

Tryb Sanatorium zakłada 4 posiłki, terapeutycznych, zapewniając różne specjalne diety przy różnych chorobach przewodu pokarmowego, nerek i wątroby. Którzy mają możliwość zamówienia indywidualne naczynia w kuchni, nie objętych ogólnym menu. Oczywiście, za to musi zapłacić osobno. Pacjenci wolą łączyć leczenia tradycyjnego folku, może być zalecane do otwierania po phytobar sanatorium. Służy szereg ziołowych, szczególnie korzystny wpływ na układ nerwowy, przyczyniających się do regulacji metabolizmu. Jako niekonwencjonalny obróbkę prowadzi kumys.

oferty specjalne

Jeśli zdecydujesz się zrelaksować w „Bear Lake”, zrób to w dobrym stylu i przyjemności! Jej terytorium prowadzi salon fryzjerski, siłownię, posiada boisko do siatkówki, poczta i urząd pocztowy. Essentials, pamiątki i wyroby można kupić w lokalnym sklepie. W ciągu dnia można usiąść w przytulnej kawiarni, zabawny wieczór w barze. Z ośrodka organizuje ciekawe wycieczki do lokalnych atrakcji. Jeśli przyjeżdżają samochodem, zostawić go na strzeżonym parkingu.

Serdecznie witamy w regionie Kurgan, sanatorium "Bear Lake"!