401 Shares 1140 views

Co jeśli utknął w windzie: zasady postępowania

Większość domów miejskich mają windy, dzięki czemu jest łatwy przepływ osób między piętrami. Często występuje i uszkodzenia kabiny, powodując zacięcia. Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu: zarówno dorosłych jak i dzieci. A wiele osób nawet nie wie, jak się zachować w tej sprawie. Co jeśli utknął w windzie? Pomoże to sprawdzone porady.


Pomoc Menedżer

Przede wszystkim, co jeśli utknął w windzie? Nacisnąć przycisk połączenia kontrolera. Pracownik monitoruje pracę urządzenia i eliminuje awarie i wypadki. Każdy podnośnik musi być powiązana z dyspozytorni.

Serwis w celu wyeliminowania wypadków składa się z wielofunkcyjnych kompleksów, konsole, które przeszły badanie. Powinny one być stosowane tylko wtedy, gdy wszystko jest zainstalowany bezpiecznie. Supervisory Control pozwala na komunikowanie się z prysznicem, słyszalnym budzenia, otwieranie drzwi.

Obsługa połączeń

Gdy sterownik nie reaguje, co zrobić, gdy utkniesz w windzie? Możesz zadzwonić do pana. Zazwyczaj w kokpicie są numery telefonów służb ratunkowych. przystanek wyciąg z powodu bezpieczeństwa. Często jest to spowodowane awarią w drzwiach.

Z biegiem czasu są niepowodzenia w kabinach, dzięki czemu mogą one pozostać na bieżąco. podnieś występuje stop i winy ludzi, którzy są na biegunach to, skakać podczas jazdy. Kabina zatrzymuje się po awarii zasilania w budynku.

Kluczowe działania

Co zrobić, gdy winda utknęła? Po pierwsze, trzeba się uspokoić, bo w stanie paniki nie jest możliwe, aby rozwiązać ten problem. Eksperci zalecają, aby usiąść, oprzeć się plecami o ścianę, ze względu na osobę wsparcia szybko się uspokaja.

Nie powinny wydostać się z windy na własną rękę. Co robią ludzie, kiedy utknął w windzie? Powodują one, że kontroler, a tam jest specjalny przycisk do tego. Jest to konieczne, aby wyjaśnić sytuację i prosić o pomoc. Jeśli menedżer nie jest w domu, trzeba powiedzieć im adres.

Konieczne jest, aby czekać na przybycie podnośników i tylko wtedy, gdy remonty zostały zakończone, można przejść. Wystarczy zadzwonić Masters, jeśli znajduje się telefon. Okrzyki złamaną windy może wezwać pomoc. Ciepła odzież jest pożądane rozpinać lub zdjąć. Kiedy pojawia się dyskomfort psychiczny, spokój wezwie kogoś bliskiego.

Zabrania się palić w windzie utknął, ponieważ nie wiadomo, ile czasu będzie musiał wydać. Woda pomaga się uspokoić, po prostu nie pić całość. Co jeśli utknął w windzie z innymi ludźmi? W tym przypadku, działania są takie same. Trzeba zadzwonić po pomoc. Jeśli wśród nich są dzieci, konieczne jest przede wszystkim, aby je uspokoić.

klaustrofobia

Niektórzy ludzie cierpią na klaustrofobię. Ten stan psychologiczny nazywa klaustrofobia. W przypadku pęknięcia windy tylko może wystąpić atak. W tym momencie ważne jest, aby odpocząć osobę. Jest to konieczne, aby oddechów, łapiąc oddech.

Z właściwego zachowania nie będzie miała klaustrofobię. Co jeśli utknął w windzie? Konieczne jest stworzenie pozytywnego wizerunku psychicznego. Pomaga się skupić na bliskim obiekcie. można oszacować jego właściwości zewnętrznych, zidentyfikować luki. Jeśli ktoś jest w kabinie, można rozmawiać z osobą. Pomóc ćwiczenia oddechowe, które powinny być znane osoby z klaustrofobii. Pomóc poradzić sobie z walką ruchów rytmicznych.

Takie działania są dostosowane do zapobiegania lęku napadowego. Metoda ta może być stosowana w kombinacji z techniki autohipnozy. W tym przypadku, panika przechodzi bez poważnych objawów i dlatego kończy się szybko. Z klaustrofobii powinien udać się do lekarza, tak że wyznaczony leczenia.

Upadek windzie

Mieszkańcy budynków mieszkalnych powinni wiedzieć, co robić, gdy winda utknęła. W kabinie można nie tylko zatrzymać, ale również pion w dół. W takim przypadku należy nacisnąć przycisk „stop”. Jest to konieczne do podjęcia bezpiecznej pozycji: przysiad, opierając się plecami o ścianę i rozciągnąć swoje dłonie na podłodze. Głowa powinna być zamknięty worek.

Jeżeli podnośnik ma poręczy, należy go brać. Kiedy mają być ustalone w jednej pozycji, to istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia. Po zatrzymaniu kabiny musi zadzwonić do dyspozytora.

Warunki korzystania z windy

Każda winda jest instalowany po sprawdzeniu jego bezpieczeństwo zostało wdrożone. Z biegiem czasu, projektowanie odzieży, dlatego istnieją wady. Mieszkańcy muszą stosować zasady bezpieczeństwa.

Nie trzeba iść do windy, jeśli nie zatrzymać. Czasami zdarza się, że drzwi są otwarte, a prace remontowe prowadzone jest. W związku z tym, że samochód może zatrzymać się na różnych poziomach. Kiedy doszło do zatrzymania, nie trzeba wybierać własne, w przeciwnym razie można tylko pogorszyć sytuację.

Nie dopuszcza się palić windy i zabrać ze toksycznych lub palnych składników. Substancje te są szkodliwe dla zdrowia, ponieważ nie będzie w zamkniętej przestrzeni, na chwilę. Gdy zacięcie występuje natomiast kabina osoba znajduje się w zamkniętej przestrzeni, a zatem jest to konieczne do ochrony powietrza.

Warunki korzystania z windy powinny być w każdej sekcji. Jeśli je stosować w każdej sytuacji będzie zachowywać się poprawnie. Najważniejsze jest to, aby utrzymać stan spokoju. Kiedy Problem Menedżer powiadomień jest zazwyczaj rozwiązany w krótkim czasie.