182 Shares 6580 views

Kryzys ekologiczny

Kryzys środowiskowy skali globalnej – mit czy rzeczywistość? Problemy środowiskowe pojawiają się od czasu do czasu, przez wiele wieków w jednym rzędzie, za każdym razem coraz bardziej groźne. Ale w drugiej połowie XIX wieku, dzięki obecnie wszystkie industrializacji społeczeństwa, stają się one wielokrotnie spotęgowane. W ciągu ostatnich stu lat, około dwie trzecie wszystkich lasach rosnących na naszej planecie, wycięto około ćwierć żyznych ziem go bezużytecznym. A dziś, dzięki niegospodarności działań ogromnych gospodarstw rolnych uprawiających przez kilka lat w jednym miejscu tak wyniszczające kultury ziemi, jak kukurydza i trawione, bez wyjątku, pola rolników i okoliczne lasy, proces ten znacznie uskorils,.


Co dziesięć lat świat stracił siedem procent żyznej gleby. Z pola naszej planety każdego roku składa się z dwudziestu sześciu miliardów ton humusu. Są oznaki, że występuje globalny kryzys środowiskowy. Ta postać tego problemu ma w rzeczywistości od końca lat pięćdziesiątych i początku lat sześćdziesiątych z przeszłości, XX wieku.

Nowoczesny ekologiczny kryzys rozwija się bardzo szybko w każdym kraju, na każdym kontynencie. Skala wpływu człowieka na przyrodę jest tak wielka, że istnieje realne zagrożenie nierównowagi biogeocenosis duża, co może w przyszłości doprowadzić do poważnych problemów dla różnorodności gatunkowej natury i ludzkiej egzystencji w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w ostatnich latach. W rzeczywistości, kryzys ekologiczny jest przejście całej ludzkości na wyższy poziom uzależnienia od stopniowo, ale systematycznie zubożałej otaczającą naturą.

Jak zapewne wydarzenia rozwijają się w najbliższej przyszłości?

Tradycyjne sposoby rozwijające się kryzys środowiska:

  1. Wydalanie zwiększając powierzchnię gruntów z gruntów rolnych z powodu znacznego nadużywania nawozów chemicznych, wody i wiatru erozji i zasolenia gleby.
  2. Zwiększanie wpływu chemiczną na produkty wodnych, zwierząt i roślin, samo środowisko, w którym człowiek żyje, niszczenie lasów i tym podobne – wszystko to nie może jednak mieć wpływ na zdrowie, a nawet samo życie człowieka, nie wspominając o bezpośrednie zagrożenie utraty zdolności samoreprodukcji otaczającego środowiska naturalnego.
  3. Zwiększenie emisji do atmosfery z różnych zanieczyszczeń – kilkaset tysięcy ton dwutlenku siarki, węglowodory, tlenek węgla i tym podobne. Substancje te są stopniowo niszczy ochronną warstwę ozonową wokół planety, a perspektywy dla wyeliminowania tej warstwy nieprzewidywalny.
  4. Znaczne obszary, odwróciła do składowania i ścieków przemysłowych, co oznacza, że nie tylko zmniejsza ilość ziemi odpowiedni dla rolnictwa, lecz także do zwiększenia niebezpieczeństwa kieszeni zanieczyszczeń chemicznych i gleby, i powietrza, wody i wód gruntowych.
  5. Budujemy nowe elektrownie jądrowe. I choć ich twórcy zapewnić ludziom w bezpieczeństwo swoich kreacji, ale scenariusz na ten temat już widzieliśmy w przypadku katastrofy w Czarnobylu. Wiele osób zginęło, dwa miasta jest całkowicie opuszczony, lasy, woda, ziemia zanieczyszczona izotopów promieniotwórczych, promieniowania deszcz spadł na wsiach i miasteczkach, znajduje się tysiące mil od miejsca wypadku.

Zaostrzyć kryzys środowiska i lokalnych konfliktów militarnych. Laos, Afganistan, Kambodża, Wietnam, Ameryka Środkowa, Afryka – jak wynika z tych wojen spalony las gigantyczną przestrzeń, która przez wieki stał nienaruszony, tysiące okrętów wojennych, szkolenia i walki, został wrzucony do oceanu szeroką gamę amunicji i ogromne ilości oleju wyciekającego. Ludzkość musi pilnie zrewidować swój stosunek do natury, inaczej będzie odpowiedzieć destructional i zmieść z powierzchni ziemi większość ludzi.