842 Shares 2883 views

Zdrada żony w islamie wczoraj i dziś

Muzułmańska religia i kultura jest zupełnie inny, na przykład, od chrześcijanina czy buddysty. To samo odnosi się do relacji rodzinnych. Modern European człowiek przeciwko muzułmańskich mężczyzn do żony i kobiet w ogóle, może wydawać naidichayshim. Ale to jest naprawdę? Jest możliwe, że żona w islamie ma pewne ograniczenia w ich prawach, wraz z człowiekiem, który zawsze uważał głowa rodziny. Jednak jeśli spojrzymy na statystyki, możemy zobaczyć, że cudzołóstwo i rozwód wśród muzułmanów wierzących są niezwykle rzadkie, bezdomność w krajach szariackim jest bardzo niska, nie wspominając o przerwanie ciąży, są zakazane przez prawo. Powodem oczywiście jest przestrzeganie starożytne tradycje swoich przodków i ścisłego przestrzegania ustalonych zakazów.

Rola kobiet w islamie i żoną pozostał niezmieniony od stuleci. Jego główne zadania to narodziny i wychowanie potomstwa, sprzątanie, zarządzanie nabył własność małżonka. Muzułmańska kobieta jest zobowiązany do przestrzegania jego żonę i szacunku do jego najbliższych krewnych. Należy również zauważyć, że takie rzeczy jak „oszukiwanie żony” w islamie jest niezwykle rzadkie i nie jest ze względu na surowe kary, które mogą być dla niej postępować. Dziewcząt w krajach muzułmańskich przygotowują się do małżeństwa w młodym wieku, są one wychowywane zgodnie z tradycji religijnych swoich przodków, które wykluczają możliwość cudzołóstwo.

Zdrada islamu zakłada istnienie wszelkich stosunków seksualnych nie są w chwili obecnej osób prawnie małżeństwem. Według Koranu, cudzołóstwo nie jest niczym innym, jak największego śmiertelnego grzechu, kara za to przychodzi natychmiast. Zdrada żony w islamie jest niezwykle rzadkie. W niektórych krajach muzułmańskich do podobnego przestępstwa przez wieki sankcjonowanych przez kary śmierci – kary śmierci lub pobiciu publicznego. Nowoczesne muzułmanki chcą zmieniać swoich mężów występuje rzadko.

Zwykle fakt cudzołóstwa jest uważany w obecności adwokata, a także czterech nieznajomych, którzy mają doskonałą reputację w społeczności. Osoba, która cudzołoży (cudzołóstwo), podlega karze – pobity biczami – ale tylko w przypadku kompletnego dowodu jego winy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu świadków różnią, mogą również zostać poddane rzęs za krzywoprzysięstwo i zniesławienie kobiet.

Zgodnie z religią, oszukiwanie żony w islamie – wielki grzech, przewidującego surowe kary. Jednak Islam nie przewiduje Vigilante sprawiedliwości, to znaczy, aby dowiedzieć się o niewierności żony mąż ma prawo do karania własnych. W tym przypadku, jeśli człowiek nie pochwalam zdrady żony, ale nie będzie w stanie dostarczyć dowody takiego przestępstwa, będą karane (80 batów). W niektórych krajach muzułmańskich, prawa pozwalają miłośnikom kary śmierci, nawet jeśli są one dobrowolne uznanie na cudzołóstwie. W niektórych regionach, kara śmierci jest nałożony na aktywności seksualnej między niezamężnych kobiet, mimo że ustawa nie jest zmiana.

Dzisiaj, podobnie jak tysiąc lat temu, zdrada żony w islamie wiąże się z wprowadzeniem mężatki mają jakiekolwiek stosunki seksualne z obcymi mężczyznami. Skazanie kobiety do winy lub jej niewinności poprzedza proces badania obejmującego obowiązkową obecność sędziego (Mufti, Imam). W przypadku braku świadków i niemożność udowodnienia cudzołóstwo popełnione przez żonę podejmuje decyzję o rozwodzie. Od czasu rozpadu małżeństwa człowiek przestaje zawartość byłego małżonka. Dziś jest dużo zwolenników jak postępowaniu rozwodowym, zalecający muzułmańskie pary, podejrzewają się wzajemnie o niewierność, ale nie są w stanie udowodnić przestępstwo, rozwiązać ten konflikt panujący w tym spokojnie.