676 Shares 8789 views

Emirates SkyCargo stał się największym przewoźnikiem na Bliskim Wschodzie

Firma z Zjednoczonych Emiratów Arabskich Emirates SkyCargo, jeden z największych i najszybciej rozwijających się przewoźników lotniczych na świecie, opuściła rok 2013, pełen sukcesów i wybitnych osiągnięć.


W 2013 r. SkyCargo rozszerzyła sieć tras, otwierając cztery nowe linie transportu ładunków: Hanoi (Wietnam, 6 lutego), Chicago (USA rozpoczęte 3 marca), Kano (Nigeria, uruchomione 4 października) i Quito (Ekwador, uruchomione 3 Grudzień). SkyCargo również rozpoczął transport do Warszawy, Algierii, Sztokholmu, Clark, Konakry, Sialkotu i Kabulu, zapewniając transport ładunków w przedziałach bagażowych na tych siedmiu nowych trasach pasażerskich. W celu wsparcia rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2013 r. SkyCargo zwiększyło liczbę odcinków samolotów poprzez zakup 3 nowych myśliwców Boening 777. Obecnie firma posiada 12 ładunków – 10 B777 F i dwa 747 – 400 samolotów ERF, które obsługują 43 linie na całym świecie. W marcu 2013 SkyCargo zaczęło współpracować z Cool Chain Premium Service, więc w 2013 roku firma transportowała ponad 4000 ton produktów wrażliwych na temperaturę, w tym produktów farmaceutycznych.

W marcu firma SkyCargo rozpoczęła współpracę z firmą Qantas. Doprowadziło to do wzrostu firmy i ekspansji usług transportowych w łącznej liczbie ponad 200 lotnisk na sześciu kontynentach.

W kwietniu 2013 SkyCargo stało się pierwszą firmą lotniczą, która wprowadziła elektroniczne listwy przewozowe (AWB) dotyczące niedawno ratyfikowanych standardów branżowych dla wielostronnego elektronicznego AWB. W ten sposób SsyCargo po raz kolejny wzmocniło pozycję lidera branży w realizacji najnowszych osiągnięć. W ciągu roku firma zawarła ponad 190 globalnych i lokalnych porozumień dwustronnych i wielostronnych, używając elektronicznych AWB, wspierając tym samym przejście z listów przewozowych papierowych do ich elektronicznych odpowiedników.

W maju 2013 SkyCargo ogłosił swoje roczne wyniki. Przychód firmy po raz pierwszy przekroczył 10 miliardów dirhamów, osiągając 10,3 miliardów dirhamów (2,8 miliardy dolarów amerykańskich), co oznacza wzrost o 8 procent w poprzednim roku finansowym. Tonaż przewożonych produktów wzrósł o 16%, osiągając imponujący poziom 2,1 mld ton, mimo tendencji do spadku usług przewozów lotniczych. SkyCargo przewoziło 2,1 mln ton ładunków w swojej sieci w roku fiskalnym 2012-13 i jest jednym z najlepszych linii lotniczych, zgodnie z najnowszymi statystykami Worldwide Transport Airline.

W 2013 roku SkyCargo zdobyło wiele prestiżowych nagród branżowych, w tym "Cargo Airline of the Year 2013", "Cargo Airline of the Year 2013", "Best Middle East Cargo Airline" (dwa nagrody Air Cargo News , "Best Carrier Carrier Carrier Middle East" (AFSCA), "Cargo Operator Roku" (SCATA) i "Air Cargo Excellence Award" (Air Cargo World).

W 2014 r. Wszystkie operacje SkyCargo zostaną przeniesione na międzynarodowy port lotniczy w Dubaju, który stanie się nowym domem ruchu towarowego. Zakończenie instalacji wyposażenia do obsługi ładunków i zmiana projektu wnętrz zaplanowano na kwiecień 2014 r., Zakończenie prac – w połowie września. Następnie terminal zostanie zaprojektowany do odbioru 700 000 ton ładunku.

Pozycje europejskich i azjatyckich firm w tej dziedzinie są relatywnie niższe. Mogą konkurować tylko amerykańscy FedEx, UPS Airlines, francuska Air France, Korea Korean Air i Japan Japan Air. Wydaje się, że luka pomiędzy konkurentami spowodowana jest wielkością kraju. Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są "wielkimi" krajami. Wpływa to raczej na sytuację na Bliskim Wschodzie, na niedobór gospodarczy tego regionu, na ciągłe konflikty zbrojne, które zmniejszają liczbę konkurentów w tym regionie do niczego. Nic dziwnego, że z dobrą polityką i dobrą strategią ekonomiczną można dotrzeć do liderów tutaj.

Rosyjskich firm do tej pory mało osób może pochwalić się takimi osiągnięciami. Jedynym wyjątkiem jest VneshtorgService, który rozszerzył sieć oddziałów na kraje europejskie, ale jest to temat oddzielnej dyskusji.