851 Shares 5294 views

Procedura wyrejestrowania pojazdu na sprzedaż, do dyspozycji, porwanie

Dziś procedura wyrejestrowania pojazdu będą rozpatrywane. Operacja ta jest niezwykle ważna. Wymagane jest w większości przypadków. Ucieleśnieniem idei w życiu nie jest tak trudne, jak się wydaje. Zwłaszcza, jeśli samochód jest dostępny. Na przykład, gdy produkt jest oferowany. Potem były właściciel w ciągu kilku minut będzie w stanie przetłumaczyć pomysłów w czyn. Ale w przypadku kradzieży, na przykład, w celu realizacji wyrejestrowania nie jest takie proste. Ale wciąż jest szansa. Najważniejsze, aby pamiętać o kilku prostych zasad. Muszą wiedzieć kierowcę zniesienia państwowej rejestracji pojazdu? Jakie dokumenty będzie musiał? Co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?


gdy jest to wymagane

Procedura wyrejestrowania pojazdu – proces, który nie musi być zawsze. Tylko w niektórych przypadkach konieczne jest, aby myśleć o wcielenie idei w życie. Chodzi o to, że jeśli dana osoba zwykle używa pojazdu, nie jest wymagana żadna dodatkowa manipulacja. Po rejestracji pojazdu może pracować bez żadnych problemów. I to nie jest konieczne, aby usunąć z rejestru. Ponadto, aby dokonać niemożliwego – aby kontrolować ruch będzie zakazane.

Kiedy należy myśleć o realizacji zadania? Razem zidentyfikować kilka powodów:

 1. Jeśli obywatel postanowił zbyć ich pojazdu w ramach programu państwowego.
 2. Gdy wykroczenie w stosunku do samochodów. Na przykład, jeśli kradzież miała miejsce.
 3. Długi pobyt poza granicami kraju wymaga czasowego usunięcia. Następnie transportować zarejestrowanym w innym obszarze. Po powrocie do Rosji jest niezbędne do przeprowadzenia ponownej rejestracji ponownie.
 4. Sprzedaż samochodów. Najczęstszym scenariusz. Były właściciel usuwa transport z rachunku, a więc kupujący będą mogli zarejestrować zakupu.
 5. Przekładnia / przeniesienie w drodze dziedziczenia (darowizny). Jeżeli pojazd, który został zarejestrowany, planuje dać, to trzeba usunąć ją z rejestru. Nowy właściciel może również zorganizować sam samochód w pełni po otrzymaniu nieruchomości.

W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne jak się wydaje. Procedura wyrejestrowania pojazdu w danym przypadku nie jest tak dużo dyskomfort przynosi właścicielowi. Konieczne jest jedynie, aby uwzględnić niektóre niuanse i osobliwości procesu.

gdzie się udać

Pierwsze pytanie, które chcesz dowiedzieć się – w którym władze starają się przynieść pomysły w życie. Po tym wszystkim, nie wszyscy kierowcy wiedzą, gdzie to jest możliwe, aby usunąć pojazd z rejestru.

W rzeczywistości obywatele są oferowane kilka opcji dla rozwoju wydarzeń. Teraz wszystkie sterowniki dla umieszczenie na płycie, a po wycofaniu rejestracji państwowej mogą ubiegać się w następujących przypadkach:

 • Ruch w rejonie zamieszkania;
 • do policji drogowej dzielnica;
 • przez „usługi publiczne” portalu internetowego.

Zasadnicza różnica pomiędzy nimi tych miejscach. Gdzie jest to wygodne, i to jest możliwe, aby złożyć wizytę. Procedura wyrejestrowania pojazdu będzie się różnić jedynie podczas korzystania z „usług publicznych”. Po tym wszystkim, jest to strona wirtualnego. Wszystkie niezbędne lista dokumentów nie zostaną dostarczone, wszystkie dane z papierów wpisany w formularzu zgłoszeniowym. Jest to jedyny aspekt, który będzie musiał pamiętać. Ale później w tej sprawie. Po pierwsze konieczne jest, aby dać pierwszeństwo bardziej konwencjonalnych rozwiązań. Mianowicie, wizyta policji drogowej lub policji drogowej.

Do recyklingu (dokumenty)

Pierwsza sytuacja nie przynosi żadnych problemów. Mówimy o recyklingu samochodowego. Być może jedną z najczęstszych scenariuszy. Jaka jest procedura wyrejestrowania pojazdu do recyklingu?

Aby rozpocząć, trzeba zebrać pewną listę dokumentów. Bez niego nie wyjdzie przełożyć pomysłów w czyn. Obywatel może po prostu odmówić usunięcia. I zgodnie z prawem.

Jakie dokumenty będą wymagane od kierowcy? Następujące elementy można wyróżnić wśród listy głównej:

 • identyfikacja właściciela samochodu (paszport cywilnego);
 • Dane produktu na maszynie;
 • dowody wskazujące na fakt zarejestrowania pojazdu;
 • liczba samochodów;
 • dowód uiszczenia opłat państwowych do zbycia (200 rubli);
 • Formularz wniosku.

Czasami obywatel może zażądać przedstawienia dokumentów dotyczących praw własności. Dlatego pożądane jest również do przeprowadzenia. Może to wszystko jest papier, który może być wymagany jedynie do przetłumaczenia pomysłów w czyn.

przy usuwaniu

Tak szybko, jak wspomniane wcześniej dokumenty, możemy badać procedurę wyrejestrowania pojazdu do utylizacji. To bardzo proste. Wystarczy wybrać dzień przełożyć pomysłów w czyn.

Jak wykreślona z rejestru wszelki transport czy istnieje program państwa na jego dyspozycji? Obywatel musi przejść przez następujące etapy:

 1. Zbierać listę dokumentów wcześniej wspomniałem. Proces wiązania. Brak nawet pojedynczego dokumentu uniemożliwia wyrzucać.
 2. Uiszczenia opłaty państwowej. Pieniądze są przekazywane na rachunek policji drogowej lub policji drogowej, które są dostarczane wraz z aplikacją.
 3. Następnie skontaktować się z poprzednio wymienionych organów w oświadczeniu. urzędnik wyda zaświadczenie o utylizacji po sprawdzeniu autentyczności dokumentów oraz ich zgodność z rzeczywistością.

jest potrzebne nic więcej. Cała ta procedura wyrejestrowania pojazdu do recyklingu. Ale nie jest to jedyny scenariusz. Jak inaczej może być usunięty z rejestracji państwowej transport?

Podczas porwania

Ale jeśli mówimy o nielegalnych działaniach z pojazdu (na przykład o kradzieży), będzie musiał trochę postarać. Przed jego wizytą policji drogowej lub policji obywatela ruchu powinni robić coś innego.

Oznacza to, że pójdzie na policję z odpowiedniej aplikacji. Właściciel transportu powinny obowiązkowo poinformować organy ścigania, że samochód został skradziony. Tylko wtedy ma to sens, aby usunąć samochód z rejestracją.

Właściciel na przełomie do policji powinni być poinformowani o wszczęciu natury karnej sprawy, jej rozwiązania lub zawieszenia. Ten dokument służy jako okazję do realizacji pomysłów. Ale jaka jest procedura wyrejestrowania pojazdu po kradzieży?

Apelujemy do władz

W rzeczywistości, wszystko jest proste. Obywatel-właściciel powinien zwrócić się do policji ruchu drogowego lub miejsca zamieszkania. Gdzie samochód został oryginalnie nagrany. Wraz z nim powinien przynieść pewne dokumenty. Lista różni się nieco od tego, co zostało przedstawione wcześniej.

Jeśli chcesz przeprowadzić usuwanie pojazdów z rejestracją w policji drogowej z powodu kradzieży, potrzebne będą:

 • paszport rosyjski;
 • Zawiadomienie z organami śledczymi (uzyskany po leczeniu oświadczenie o kradzieży);
 • rejestracja pojazdu;
 • Formularz wniosku.

Ogólnie rzecz biorąc, procedura anulowania rejestracji pojazdu można opisać w następujący sposób:

 1. Odwołania obywatela do policji narzekać porwanie.
 2. To będzie weryfikacji wyjaśniającego. Zgodnie z decyzją władz badający właściciela transportu wydanego przez odpowiednią konkluzją.
 3. Wnioskodawca gromadzi poprzednio wymienione listę dokumentów, powinny być one traktowane w policji drogowej.
 4. Organy pracownicze, które weszły do właściciela, sprawdza dane, analizuje decyzję wydziału śledczego, a następnie dostarcza powiadomienia o wycofaniu się z rejestracją samochodu.

Głównym problemem – jest czekać na działania policji i ich wniosków. Jest prawdopodobne, że samochód zostanie odnaleziony. W tym przypadku, jeżeli procedura nie została jeszcze usunąć maszynę z rejestru została przeprowadzona, będzie musiał dołączyć numer do stosowania w policji drogowej.

sprzedaż

Co będzie dalej? Poniższa sytuacja – jest kolejność unieważnienia rejestracji pojazdu w sprzedaży. Również dość częsty przypadek. przed zawarciem transakcji nie usunąć samochód z rejestru. To nie pozwala na zawarcie umowy w całości. Zaleca powiedział w tych lub innych organów mieć z kupującym.

Jak we wszystkich innych przypadkach, trzeba będzie zebrać listę dokumentów. Są to:

 • paszport techniczny transportu;
 • umowa sprzedaży maszyny;
 • dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej;
 • ID (kupujący i właściciel);
 • dokumenty dotyczące własności samochodu.

Także od obywateli potrzebuje 2 aplikacje: na wyrejestrowania (od sprzedawcy) oraz rejestracji państwowej (od kupującego). Sam proces odbywa się bez żadnych problemów. Procedura wyrejestrowania pojazdu nie różni się zbytnio od dotychczas proponowanych układów.

Etapy przekształcenia na koncie

Sprzedawca i kupujący przejść przez następujące etapy:

 1. Wszystkie wcześniej wymienione dokumenty są podawane w policji drogowej.
 2. Jest sprawdzenie pod kątem obecności obciążeń. Po ruchu policja wyda nakaz zapłaty, który będzie musiał zapłacić. To sprawia, że właściciel samochodu.
 3. Po otrzymaniu płatności. Jednocześnie sprzedawca jest zwolniony. Państwowa rejestracja zostanie anulowana.
 4. Teraz kupujący pisze formularz wniosku o rejestrację pojazdu.
 5. Nowy właściciel przechodzi procedury kontroli technicznej, należy uzyskać opinię Komisji i kartę rejestracyjną.
 6. Z tych dokumentów trzeba przyjść do policji drogowej. Tam otrzyma nowy numer.

Głównym problemem dla wielu staje się przegląd techniczny. Kiedy kupowane bez skrupułów mogą wystąpić pewne niedogodności. Dopiero gdy przeszedł sprawdzanie można umieścić środki na rachunku.

przenieść się

Inny scenariusz – procedura wyrejestrowania pojazdu (z zapisanych numerów lub bez) w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Mówimy o zmianie kraju zamieszkania.

Proces przebiega następująco:

 1. Obywatel zebrać pewne dokumenty i traktuje je do policji drogowej w miejscu faktycznego zamieszkania. Trzeba napisać oświadczenie o wycofaniu samochodów z rejestracją i ustawienie go na płycie w nowym miejscu.
 2. Dane są sprawdzane. Inspektor wyda zawiadomienie o wyrejestrowanie.
 3. Następnie właściciel samochodu zamienia się w nowym miejscu zamieszkania. Musimy pokazać dokument wydany.
 4. Jest inna rejestracja pojazdu w NOK.

Dokumenty, które należy zabrać ze sobą nawet w pierwszym etapie, nieco różni się od zwykle wymagany do wyrejestrowania transportu.

Wśród dokumentów odzyskanych:

 • paszport rosyjski;
 • dokumenty rejestracji samochodów;
 • numer VAT wnioskodawcy;
 • zaświadczenie potwierdzające ubezpieczenie samochodu;
 • rachunki do zapłaty opłaty rejestracyjnej (na przykład numer tranzytowy – 1 000 rubli).

Przez „usług publicznych”

Teraz jasne procedura wyrejestrowania pojazdu (Kazan lub jakiekolwiek inne miasto – to nie jest tak ważne). Najważniejsze jest to, że każdy ma pomysły okazja wcielenie do życia za pośrednictwem Internetu.

Jak usunąć pojazdy z rejestru za pośrednictwem sieci World Wide Web? potrzebne:

 1. Zarejestrować się na portalu „usług publicznych” i aktywować swoje konto. To trwa około 14 dni.
 2. W zakładce „Usługi” wybrać „rejestracja pojazdów” i wybrać odpowiednią operację. Trzeba kliknąć na „Pobierz usługę.”
 3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wymaga to dane z wcześniej wymienionych dokumentów. To wszystko zależy od sytuacji.
 4. Poczekaj, aż aplikacja zostanie zatwierdzona. Zazwyczaj trzeba stosować z oryginalnych dokumentów do organu policji drogowej dzielnica.

Taka jest kolejność unieważnienia rejestracji pojazdu. Do tej pory, ta opcja nie jest zbyt popytu. Wszystko to ze względu na problemy z procesem rejestracji na portalu „usług publicznych”.