584 Shares 5645 views

Niedrożność żył w nogach: leczenie środków ludowej i leków

Do tej pory, niedrożność dolnych jest dość częstą chorobą. Wezwała również zakrzepica lub zakrzepowe zapalenie żył. Znamienny tym, że tworzenie się skrzepów krwi w żyłach kończyn dolnych. Jeżeli wcześniej choroba występuje tylko u osób starszych, ale teraz cierpi z powodu blokad wielu młodych ludzi. Najtrudniejszy rodzaj choroby jest zator tętnicy szyjnej.


Przyczyny niedrożności

Zakrzepowe zapalenie żył – nie jest niezależnym choroba, ale konsekwencją zaburzeń w organizmie. Jej przyczyn może być kilka:

  1. Wrodzona predyspozycja.
  2. Wysoka krzepnięcia krwi. Takie patologia jest utworzony w wyniku zaburzenia metabolicznego, rak lub choroba wątroby.
  3. Zastój krwi w naczyniach. Dzieje się tak na żylaki, i obowiązkiem postoju podczas ściskając naczynie krwionośne.
  4. Naruszone ściany żylnej. Może się to zdarzyć w przypadku urazu, zabiegu chirurgicznego lub po wstrzyknięciu leczenia.
  5. Upośledzenie przepływu krwi. Wynika to długo siedzi przy biurku lub być w pozycji stojącej.

Niedrożność żył w nogach: objawy

W początkowej fazie, nie zauważy żadnych objawów. Ale kiedy choroba zaczyna się rozwijać, widać wyraźne oznaki. W wielu przypadkach może to być najbardziej powszechne dolegliwości. A już bardziej dotkliwe patologia charakteryzuje się inne objawy.

Niedrożność żył w nogach, objawy, które można zbadać w tym artykule, ma takie cechy:

– kończyny dolne zaczynają pęcznieć, zwłaszcza w godzinach wieczornych;

– zmiana koloru skóry;

– wpływ na strefy w podwyższonej temperaturze;

– nocą są drgawki;

– ciągłe uczucie ciężkości w nogach ;

– czułość i ból podczas ruchu;

– spuchnięte żyły w nogach.

Obrzęk może być utworzona w dowolnych obszarach stóp, co jest zakrzep. Koniec pojawia się niebieski odcień z błyszczącym połysku.

diagnostyka

Niedrożność żył w nogach, leczenie należy rozpocząć od rozpoznania – powód, aby przejść do szpitala na wizytę u specjalisty. Najczęściej są przepisywane pacjentom z upływem dupleksu ultradźwiękowego skanowania, która pozwala na odróżnienie zamknięcia innych chorób. Dzięki tej procedurze można znaleźć dokładną lokalizację skrzepu krwi i do określenia stopnia choroby zaniedbania.

terapia

Jakie rodzaje środków terapeutycznych są stosowane w tej chorobie, jak niedrożność żył w nogach? Leczenie tej choroby można przypisać tylko do specjalisty. Z początkowego stadium choroby doskonale radzić sobie metody zachowawcze. Ale jeśli nie pomoże, konieczne jest uciekanie się do zabiegu.

Leki sprzedawane w aptekach, mają na celu zmniejszenie bólu w kończynach, a także w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zapobiec dalszym powikłaniom.

Zatkanie żył nóg (leków stosowanych do obróbki bezpośrednio określa lekarz) obejmuje stosowanie pewnych grup leków, które są stosowane do różnych celów. Bezpośrednie antykoagulanty ( „heparyna”, „nadroparyną”, „Fragmin”, „” Klivarin „) mają działanie zapobiegawcze i zmniejszenia ryzyka powstawania nowych zakrzepów. Antykoagulanty pośrednie (” warfaryna „” Fenilin „” neodikumarina „) mogą powodować krwawienie. Dlatego w żadnym wypadku nie powinny być podejmowane bez zgody lekarza prowadzącego. Ale żeby rozwiązało istniejące zakrzepy, eksperci opracowali konkretne leki trombolityczne ( „Streptaza”, „celiase”, „Avelizin”, „alteplaza”). Są one bardzo skuteczne, ale mają wiele skutków ubocznych.

Zatkanie żył być leczony, jest wykonywane operacyjnie, uważa się za bardziej skomplikowane patologii choroby. Aby uniknąć ryzyka zakrzepu off, zrobić małą operację za pomocą kava-filtry. W bardziej złożonych przypadkach poważna operacja w znieczuleniu ogólnym, a skrzep usunięto.

pierwsza pomoc

Niedrożność żył, których leczenie nie przyniosły pozytywny wpływ może przejawiać się w krytycznym punkcie. W tym przypadku, należy natychmiast wezwać specjalistę w domu. Umieścić chorego w pozycji poziomej. W tym przypadku, niech to będzie na podnóża wzgórza. Można użyć kilku poduszek lub umieścić poduszkę. Nie należy próbować wykonywać siebie, aż do przybycia lekarza. Jeśli pocierać maści, kremów lub masaż, można wywołać oddzielenie skrzepu krwi.

Kiedy lekarz przybywa, powiedz mu, co cię gryzie i czy pacjent jest leczony w szpitalu wcześniej. Tylko dokładne i szczegółowy obraz może być przypisany do odpowiedniego leczenia.

Niedrożność żył w nogach (leczenia domowego może być przepisywany przez lekarza tylko w przypadku zakrzepowego typu powierzchownego) – dość nieprzyjemne choroby. Lekarz powie Ci, jak zmniejszyć stan zapalny, ból i zapobiec dalszemu postępowi choroby. Może trzeba bandaż, bandaże i pończochy przeciągając dalej. specjalne ćwiczenia mogą być przypisane.

środki folk

Niedrożność żył w nogach (leczenie środków ludowej zaczyna się od właściwej diety) w dużej mierze zależy od tego, co dana osoba spożywa. Aby rozpocząć, należy obniżyć spożycie produktów mącznych. Wymień je z warzyw, owoców i soków. Również w walce z chorobą zbliży stare, sprawdzone receptury. Należy zwrócić uwagę na herbat ziołowych. Mieszanki ziołowe można kupić w aptece lub zrobić je samodzielnie.

Przepis № 1

Wymieszać liści brzozy, koniczyny czerwonej koniczyny i trawy. Wziąć każdy składnik jednej łyżeczki. Wlać szkła zimną wodą i umieścić w łaźni wodnej w ciągu pół godziny. Następnie ostudzić trochę bulionu. Pij jedną trzecią szklanki trzy razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem.

Przepis 2 №

Wymieszać liści kasztanowca i czarnej porzeczki. Dodaj owoców tarniny. Wszystkie elementy wziąć w równych proporcjach i powtórz czynności z poprzedniej receptury.

Zacząć jeść owoce żurawiny. W ten sposób będzie można się pojedynkować krwi. Żeby było lepiej smakują, jagody wymieszać z miodem i jedzą garstka kilka razy dziennie. Żurawina może zastąpić jagody, wiśnie lub Saskatoon. Oni wszyscy mają pozytywny wpływ na napięcie naczyniowe.

Aby zmniejszyć poziom cholesterolu we krwi, jeść jak cebula i czosnek może być.

Co uwzględnić w diecie

Niech lekarz potwierdzi, że masz tylko niedrożność żył w nogach. Leczenie w domu powinna zacząć prawo żywności. Dodaj następujące pokarmy w diecie: czereśnie, cebulę, czosnek, żurawiny, nasiona, oliwę z oliwek, pomidory, płatki owsiane, cytrusów i melony. Produkty te są nie tylko smaczne, ale także pozytywny wpływ na krwi i naczyń krwionośnych.

"Troxevasin"

„Troxevasin” (instrukcje użytkowania, cena – to główne kwestie dotyczą pacjentów) – lek, który ma działanie przeciw opuchlizny i przeciwzapalne. W stanie utrzymać naczynia krwionośne w tonie. Środki stosowane w chorobach żylnych. Ze względu na unikalne składniki kapilar nie tak kruche.

Lek jest dostępny w postaci żelu lub w kapsułkach. Żel jest stosowany do bolesnych obszarów stóp dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zazwyczaj fundusze wyznaczone przez bardzo długi okres czasu. Tabletki należy przyjmować raz dziennie, popijając tylko dwie tabletki. Aby utrzymać stan będzie na tyle z jedną kapsułkę dziennie. Wszystkie te informacje zawiera lek „Troxevasin” instrukcję obsługi. jego cena jest dostępny (żel – ok. 200 rubli kapsułki (50 szt.) – 350 pocierać.). Narzędzie można kupić w każdej aptece.

Problemy z podudzia

Kończyn dolnych – to część ciała, co stanowi większość obciążenia, ponieważ oni muszą znosić wszystko: niezdrowej diety, masy i kosztów utrzymania.

Zakrzepica podudzia jest bardzo często wynikiem braku aktywności fizycznej. Skonsultować się z lekarzem przy pierwszych objawach, lub uruchomiony formularz może spowodować zablokowanie wszystkich głównych naczyń krwionośnych i zakłócają krążenie w kończynach dolnych.

Skrzepy krwi – gęsta skrzepów krwi, które mogą całkowicie zablokować przepływ krwi przez naczynia. Jeśli zakłócony funkcję koagulacji i antisvertyvaniya, a następnie natychmiast istnieją problemy z żyłami.

Zakrzepica może powodować długo będąc w tej samej pozycji. Najczęściej zjawisko to jest typowe dla osób starszych lub z nadwagą. Kobiety, które stosują antykoncepcję jest nieuzasadnione, a także zmierzyć się z tym samym problemem. Więc należy przed podjęciem środki hormonalne trzeba skonsultować się z lekarzem.

W miejscu, w którym indywidualny skrzeplina, najczęściej utworzonego obrzęku, czyli katastrofa sygnał startu. W ciężka choroba może rozpalać całą goleń. Pacjenci również będzie przeszkadzać ból i ciepło w kończynach dolnych.

W przypadku zastój krwi w żyłach jest zgorzel, która jako jedyna metoda leczenia – amputacja kończyny. Raz widać wybrzuszenie żył lub obrzęk, należy natychmiast udać się do phlebologist.

Zapobieganie zatorów żylnych

Aby zachować swoje nogi zdrowe i piękne, trochę porad ekspertów:

– Nie siedzą lub stoją w jednej pozycji. O ile to możliwe, chodzić, skakać i tańczyć. Wykonać żadnego ruchu. Jest to w celu rozciągnięcia kończyn oraz przyspieszyć przepływ krwi.

– Pij dużo wody, zwłaszcza w czasie upałów. Ciecz potrzeby ciała, w przeciwnym razie można zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi.

– pacjentów obłożnie potrzebne są specjalne ćwiczenia, aby zapobiec zakrzepicy.

– dobrze zjeść, zrobić dieta zróżnicowana.

– Uważaj na swój ciężar. Nawet jeśli okaże się, kilka dodatkowych kilogramów, ich pozbyć. Więc zmniejszyć obciążenie kończyn dolnych i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zatoru żylnego.

– Należy zachować aktywny tryb życia. W wolnym czasie, nie siedzieć na kanapie oglądając telewizję. Przejdź sportowych lub po prostu spacer przed snem. Procedura ta jest korzystna dla organizmu w całości.

– Zapisz się na basen i pływać w nim kilka razy w tygodniu. Więc wzmocnić mięśnie i naczynia krwionośne, i zapomnieć o bólu i dyskomfortu w nogach.