229 Shares 8493 views

Manor Rastorguev-Kharitonov, Jekaterynburg: opis, historia i ciekawostki

Manor Rastorguev-Kharitonov – to nie tylko ciekawe zabytki architektury, ale także budynek z unikalną historię, która obejmuje wiele mitów, legend i ciekawych faktów. Ten dom jest uważany za niemal najcenniejsze dziedzictwo miasta Jekaterynburg. Ponadto, w czasie miał wartość federalnego. Jest to wspaniała nieruchomość znajduje się w samym sercu miasta w regionie Kirowa na ulicy, która nosi imię Karla Libknehta. Wniebowstąpienie slajd może być dumny z tego przyciągania.


Osiedle z XVIII wieku

Patrząc z tyłu ekranu historii, widzimy, że wszyscy naprawdę spektakularne budowle zostały zbudowane przed XX wieku. I dwór Kharitonov-Rastorguev (Jekaterynburg) – nie jest wyjątkiem. Jego budowa rozpoczęła się w XVIII wieku, a mianowicie siedemset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy lat. Warto zauważyć, że w tym samym czasie zaczął budować dwór i Kościół Wniebowstąpienia. Budynek został ostatecznie i oficjalnie zakończono na początku XIX wieku. Architekt Małachow dosłownie umieścić swoje serce i duszę w budowaniu tego piękny dom, który jest znany jako Finca Kharitonov-Rastorguev w Jekaterynburgu. Niektóre badania sugerują, że jest to wspaniały ogród został założony z jego lekką rękę w połowie XIX wieku, kiedy majątek. Pierwotny właściciel domu jest uważany za sekretarz prowincjalny – Isakov, ale niestety zmarł, nie widząc na własne oczy, nawet koniec prac budowlanych.

Nowi właściciele dworu

Jego owdowiała żona była tak podziale z żalu, nie mogę znaleźć siłę, by kontynuować budowę luksusowego domu. Bez zastanowienia sprzedawane niedokończony kompleks mieszkaniowy w miejscowości znany kupiec – Lev Iwanowicz Rastorguev. Najwyraźniej jego skala dwór wydawało się zbyt skromna, jak on natychmiast nakazał ekspansję. Ponadto, dwa domy zostały zbudowane, w tym oficyny dwukondygnacyjnej i oranżerii.

Po zakończeniu budowy Rastorguev postanowił wzmocnić więzy pokrewieństwa, a majątek przeszedł na własność jego zięć Kharitonov. To, co ma swoją oficjalną nazwę Finca Rastorguev-Kharitonov.

Ekspansja na terytorium

Manor Rastorguev-Kharitonov w Jekaterynburgu, która słynie z ogrodów. Zięć słynnego kupca postanowiłem nie nieśmiały, i udał się do zakupu sąsiedniej działki. Zdecydowano się poszerzyć na ogród, który teraz zaczął zajmować więcej niż dziewięciu akrów i nazwać „English”. drzew kapryśny, przyniósł z daleka, i inne obiekty Park czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym, zwłaszcza jak na standardy XIX wieku.

Po kilku latach w rodzinnym majątku został dołączony również wolne wiele pobliżu. Niektóre budynki, w tym skrzydłach, zostały połączone ze sobą przejściami jednopiętrowych, które pozwoliły na podróż z domu do domu, bez wychodzenia na zewnątrz. To było bardzo wygodne, szczególnie w zimnym deszczu lub zimą.

tajemnicze piwnice

Szczególnie interesujące dla historyków, lub po prostu ciekawskich turystów są piwnice majestatyczny budynek. Oni od dawna są objęte zasłoną strachu i tajemniczości. Legenda głosi, że w nich przez długi czas były ukryte rebelianci. Niektórzy mówią z przekonaniem, że pod nazwą to sieć jaskiń, który rozciąga się we wszystkich kierunkach poza osiedla. Jednak prawdopodobieństwo występuje znikoma.

Ponownie, bez właściciela

Jeden tysięcy osiemset trzydziestym siódmym roku dla Kharitonov punkt zwrotny w jego życiu. Cesarz wydał dekret dla właściciela nieruchomości Kexholm eksmisja. Powodem była pobierana Kharitonov w brutalnego traktowania swoich pracowników. Od tamtej pory wszystko bardzo różne. Jako następca nie miał dwór Kharitonov-Rastorguev była pusta, a ostatecznie niektóre jej części zostały wykorzystane jako wynajętych lokalach. Jest wiele osób zaczęło się wynająć mieszkanie i pracowników biurowych.

Metryka komunizmu na osiedlu

Potem przyszła rewolucja, a tam na chwilę Czerwona Gwardia zostały umieszczone, a następnie pracował dla drugiego i Uniwersytetu. Budynek był wielofunkcyjny i nadaje się do prawie wszystkich, a potem, to również stały się własnością państwa, odbyły się spotkania i kongresy Sojuszu Socjalistów. Na cześć tych wydarzeń został przemianowany na obszarze, który później nazwano Komsomolskaja.

Legendy starego budynku

Jeden tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego roku uchylił rąbka tajemnicy, że naveivaet dwór Rastorguev-Kharitonov. W parku w pobliżu głównego wejścia do pałacu zawalił, w wyniku, otworzył tunel w jaskini. Po kilku dekadach, pracownicy czyścić staw i znaleźć otwór o fragmencie, który rozciągnięty dwadzieścia metrów głębokości. Te ekscytujące odkrycia potwierdziły panujące na plotkach czas o słynnych jaskiń, które zostały zbudowane przez osiedla. Takie problemy wystąpiły w wyniku starzenia obu budynków i budowli wokół niego. Na tle tych wydarzeń w XIX wieku, zdecydowano się przeprowadzić znaczącą odbudowę majątku w celu jego dalszego wykorzystania.

Niektóre prace rzeczywiście zostały wykonane, ale, niestety, w tej chwili nie jest skomplikowany w sobie jest zadowalający stan. Elewacja została odnowiona rzeczywiście, ale tynk i farba są eliminowane. Według niektórych źródeł, było to spowodowane przez łamanie brutto w operacji. Ministerstwo Kultury zwrócił szczególną uwagę na stan, w którym dziś dwór Rastorguev-Kharitonov. Środki zostały podjęte, i zatrzymał nielegalnej budowy konstrukcji murowych w zabytkach architektonicznych i historycznych.

Manor Rastorguev-Kharitonov: zabytek architektoniczny

Pojawienie posiadłości był raczej typowy dla pierwszej połowy XIX wieku zbudowany w stylu można nazwać klasykiem. Manor Rastorguev-Kharitonov (Jekaterynburg) znajduje się na przecięciu dwóch ulic, czyli ma lokalizację rożny. Daje to wspaniały widok i otwiera przegląd przez kilka kwartałów naprzód. Specjalny duma całego osiedla można uznać za park. Ogrody i aleje tworzą piękny widok i doskonale harmonizują ze sztucznym jeziorem i rotundy. Niektóre z drzew w parku ponad dwieście lat, i są najstarszą w mieście. To miejsce może być dumny z Jekaterynburga. Manor Rastorguev-Kharitonov, jak opisano powyżej, – prawdziwy diament o wartości kulturowej.

Ale dwór starożytności emanuje nie tylko z drzew. Stare legendy o rodzinie Rastorguevo są bardzo interesujące dla miłośników historii i kultury. Istnieje mit, że hrabia tyle chciał budować wspaniałe lochu w swoim pałacu, zwrócił się o pomoc do architekta, który w tym czasie odsiadywał wyrok w więzieniu. Od razu zaprosił go do realizacji swojego planu, aw zamian obiecał wcześniejsze zwolnienie. Jak się okazało, po pretensjonalny, ale tajemnica praca licznik i nie architekt przedstawił obiecaną wolność. On wrócił do więzienia w Tobolsku, gdzie powiesił się z rozpaczy. Trudno nie nazwać tego ohydnego czynu, nawet w stosunku do skazanego. Okoliczności jego śmierci głęboko poruszony społeczeństwu, nawet po długim czasie mówiono, że z powodu tego osiedla, jeden po drugim zaczęli lać nieszczęście. Jeden z nich – rzekoma śmierć jednej z córek hrabiego. Nieodwzajemniona miłość, złamane serce skłoniło jej iść i utopić w parku staw. Tragiczny koniec … Jednak nie zapominajmy, że jest to nic więcej niż założeniu, bo dziś istnieją fakty, które sugerują, że Rastorguyeva córka mieszkała tam przez długi życia i pozostał w mieście, nawet po ich mężowie zostali wygnani do Kecksburg.

Są to tylko kilka opowieści z długiej listy mitów i legend, które słynie z dworem Kharitonov-Rastorguev (Jekaterynburg). Wycieczki, które są regularnie utrzymywane na nieruchomości, można powiedzieć wiele o kulturze i życiu ludzi, w szczególności szlachty w okresie rodzącego feudalizmu.