463 Shares 4002 views

Dlatego też, nawet w ciepłe dni, niektórzy ludzie stają się zimne dłonie i stopy

Osoby te spotkały się, zapewne każdy – nawet w ciepłe dni, kiedy uścisk dłoni czuć chłód palcami. Oni później usunięte inne rękawice wiosna i chce zachować swoje ręce w kieszeniach. Jeśli nie dzielić się z tą osobą łoże, nie miałoby to poczuć, ale można przyjąć słowa – ich nogi są prawie zawsze zbyt zimno. I są ludzie, którzy „zawsze” zamrożenie ręce i nogi, mało, mówią, prawie co trzecia kobieta realizuje problem. Wśród mężczyzn „Merzlyakov” jest mniejsza niż około dwa razy – także widać, nie jest niczym niezwykłym.


Nietrudno sobie wyobrazić, co ci ludzie doświadczają dyskomfortu. Dziwnie ubrany jak bez butów, a nawet z lekkim mrozem Po kilku minutach przebywania na ulicy Mają mrowienie, bóle i wkrótce ból w palcach rąk i nóg. A wtedy nie zawsze „żarty” od znajomych, że po drżenie rąk nie będzie nie wspomnieć o „kawałek lodu”, „żaba” czy coś w tym rodzaju, a nawet wyrzuty partnerów seksualnych, których miłosne zapał chłodzony zimną dotyku. Nawiasem mówiąc, w średniowieczu w Anglii, nie było nawet zgodnie z którym zimne kończyny któregokolwiek z małżonków jest ważny powód do rozwodu.

Więc dlaczego są zimne dłonie i stopy? W zimne kończyny statki uciskać specjalnie z myślą o zwiększeniu ilości ocieplenia krwi dać ważnych narządów wewnętrznych. Jest to naturalna termoregulacja, wspólne dla wszystkich ludzi. Jednak w niektórych przypadkach, trwałe usterka naczyń krwionośnych, a oni zaczynają spadać bez powodu zakłócania normalnego dopływu krwi do różnych narządów, a po raz pierwszy jak zamrożenie rąk i stóp. Takie awarie – typowe objawy choroby, zwany dystonii naczyniowych. Jego nasilenie – choroba Raynauda – jeszcze bardziej frustrujące, ponieważ postępuje, powoduje utratę elastyczności skóry i obierania ręki.

Inną chorobą, z powodu których są zimne dłonie i stopy, jest niedokrwistość – brak żelaza w organizmie, dzięki czemu organizm traci ciepło znacznie szybciej. Wrażliwość na zimno może być spowodowany przez niedobór witaminy A i E, tłuszczu lub nieprawidłowego działania tarczycy, w którym wytwarza wystarczającą hormony. Wszystko to redukuje ilość energii skierowanej na ogrzanie ciała.

Co jeśli zamrożenie ręce i nogi? Przede wszystkim wyeliminować patologię układu hormonalnego, sprawdź tarczycy, ponieważ w przypadku awarii kończyn merznuschie – nie jest to niedogodność, ale objawem poważnej choroby. Nie przeszkadzają, i dokonać analizy na zawartość żelaza, aby upewnić się, że problem nie jest niedobór tego pierwiastka. Jeśli stężenie hemoglobiny będzie bardzo zaniżone, sprawa może zostać skorygowany w celu włączenia morele diety, granat, rodzynki, Hercules lub gryki, wątroba wołowa, jabłka i inne owoce i warzywa.

Jeśli jednak z tarczycy i żelaza w porządku, możemy z całą pewnością powiedzieć, że problem leży w dystonii naczyniowych. Bad news – etiologia (to powoduje) o „złe zachowanie” naczyniowej niejasne, a zatem traktowanie jako takie nie istnieje. Dobrą wiadomością – jak dystonia, a zespół Raynauda stanowi żadnego zagrożenia, konieczne jest po prostu przyzwyczajeni do życia z nim.

Jeśli często zimne dłonie i stopy, można spróbować trochę „temperament”. Dobra pomoc w tym może być kontrastem kąpiele codziennie, co tydzień wizyta w łaźni parowej, a następnie zanurzenie w zimnej wodzie basenu, przerywany parujących stóp do zaczerwienień. Przydatne aktywność fizyczna i sport, ale złe nawyki, z drugiej strony, są przeciwwskazane, ponieważ palenie jest jak nic innego, powodują skurcze naczyń. Zawsze trzeba się ubrać na pogodę, zwracając szczególną uwagę na kończynach. Buty nie powinny być blisko – wręcz przeciwnie, jest pożądane, aby móc nosić dwie pary skarpetek; zamiast lepiej kupić rękawiczki rękawiczki, dostać palcami ogrzewa się przez dłonie. W mrozie zanim wyjdziesz, dobrze jest wypić rosół gorąco, ale nie kawy! Ogólnie rzecz biorąc, im więcej białka, tłustych, zwłaszcza w zimie.

A twój partner będzie musiał pogodzić się z takim „niekorzyść” AS „sople” w łóżku. Jeśli podoba – tak również przyczynić się do ogrzania, a gdyby z „ice” w sercu, to na pewno nie jest leczona.