602 Shares 5615 views

„Pamiętnik”: recenzje filmu, aktorzy i rola

W 2004 roku, szerokie ekrany spośród jednego z najbardziej poruszających dramatów naszych czasów – „Pamiętnik”. Recenzje publiczności film w różnych forach pisane są zwykle korzystne. Film ten jest szczególnie przyciąga uwagę fanów amerykańskiego pisarza Nicholasa Sparksa, jako że film został nakręcony na podstawie jednej z jego powieści. Notebook, który jest, jak to brzmi w oryginale tytuł filmu, stał się trzecim adaptacja jeden ekran pracy pisarza.


I, sądząc po licznych opiniach, ten konkretny film jest uważany za najlepszy. Może to wskazywać, że wiele cytatów z filmu „The Notebook” kochany przez publiczność i zaczął być używany jako popularny wypowiedzi. Pomimo faktu, że od premiera filmu miała więcej niż 10 lat, a dziś można je znaleźć w Internecie.

Opis filmu „The Notebook”

Taśma ta może być bezpiecznie nadana gatunku klasycznego melodramatu. „Pamiętnik” (przeglądy filmu Istnieją, oczywiście, jest różny, w zależności od opinii i osobistych preferencji widzów) rozpoczyna się z bardzo wzruszająca scena. Na początku filmu pokazać widzom domu opieki, gdzie przez los starszych przeżyć resztę swojego życia z różnych losów. Jednym z beneficjentów domu – piękna i elegancka kobieta, która zawsze tajemniczo stojących przy oknie. Jej nic nie może być zainteresowany i proszę, ona nawet nie chce chodzić na ulicy. Jedyną rzeczą, która powoli wraca do niego przynajmniej pewne zainteresowanie w życiu jest opowieść o historii miłosnej, która czyta człowiek z tego samego domu opieki.

Głównym działki

Film „The Notebook” (Reychel Makadams które miały wiodącą rolę kobiecą) mówi o chłopców i dziewcząt miłości, która jest w drodze do pokonania wiele trudności. Bohaterem historii – młody mężczyzna o imieniu Noah, należy do średniej klasy robotniczej. Pracuje w tartaku, jego ojciec nie mają praktycznie żadnego materialnego dobrobytu i jedyne co może zrobić dla swojego syna – ma zaszczepić w nim miłość do literatury.

Przedstawiamy głównych bohaterów

Jeden dzień po następnym dniu roboczym, młody człowiek idzie do parku rozrywki, gdzie zauważy piękną dziewczynę imieniem Ellie. Robi wszystko, co jest możliwe, aby uzyskać jej uwagę i skłonić je do spełnienia. Od razu widać, że Ellie – córką bogatych rodziców. Ona wygląda wspaniale, dobrze ubrany, włosy zrobione w modnej fryzury. Po bliższym poznaniu okazuje się, że jego dni są zajęte nauka i różnych klas. W przyszłości, ona planuje iść na studia, a wszystkie decyzje podejmowane w ich życiu są dyktowane przez dziewczynę jej rodzinę.

Film „The Notebook” (2004), pokazuje, jak młode dusze naprawdę czyste i pozbawione różnych uprzedzeń społecznych. Allie i Noah nie są zainteresowani materialnego i społecznego statusu ich rodzin. Po spędzeniu razem niezapomniane lato, zakochują się w sobie na zawsze. Ale rodzice dziewczynki nie obsługują jej wybór, powołując się na fakt, że Noah nie jest w stanie zapewnić godne życie dla niej. Noe staje się swobodna rozmowa ze świadkiem ukochany od rodziców, po którym młodzi ludzie kłócą i oddzielne.

tymczasowa separacja

Następna historia w notatniku (oryginalny tytuł filmu) rozwija się w taki sposób, że rodzina dziewczynki zdecyduje się ruszyć. Zdając sobie sprawę, że jego ukochana jest teraz nie istnieje, młody człowiek zaczyna pisać ją codziennie przez cały rok. Ale wszystkie te listy dostaje mama Dorota, oraz, oczywiście, ona ukrywa go z córką.

I nie czekając na odpowiedź umiłowany Noah postanawia pójść ze swoim przyjacielem do wojny (tym razem po prostu rozwija Druga).

Życie każdej postaci, pozornie zaczyna się rozwijać w swoim scenariuszu. Ellie ma nowego chłopaka, który w tym czasie rodzice są szczęśliwi, a ona przyjmuje jego oświadczyny. Noe po wojnie zaczyna realizować swoje marzenia – przywrócenie starego domu.

I przez los, młodzi ludzie spotykają się ponownie. Przed uczucie, które, jak się okazuje, to było wzajemnie Niezapomniane są bezsilni. Fakt, że wśród młodych ludzi było naprawdę prawdziwa i czysta miłość, wreszcie rozumie mamie i Ellie. Ona daje jej córka prawo do wprowadzenia niezależnego wyboru, Ellie i wybrać swój ulubiony.

nieoczekiwany wynik

„Pamiętnik” (przeglądy filmu jest często chwalony ten szczególny zwrot akcji) ma bardzo nieoczekiwany wynik. Z biegiem czasu, staje się jasne, że starszy mężczyzna, który czytając czyjś rekord z notebookiem żeńską sąsiada w domu opieki, a tam jest Noe. A kobieta, nikt inny niż Ellie.

Okazuje się, że nawet po Ellie i Noe spotyka ich los, a nawet podniósł troje dzieci razem pech nie zostawił ich w spokoju. Po osiągnięciu pewnego wieku, chorzy Ellie taki straszny jak choroba Alzheimera. Z biegiem czasu, pamięć zaczyna się niepowodzeniem, a ona zapomina o wszystkich swoich bliskich. Zdając sobie sprawę, że nie mogła nic na to poradzić, kobieta stara się jakoś zachować historię swojej miłości do Noego, przez całe życie. Że jest autorem tej historii, który został odczytany przez Noego, i tak lubiła dla niej. Człowiek nie mógł rzucać jego ulubiony, nawet w podeszłym wieku, szczególnie podczas pobytu w pełni umysłu i zdrowia, mieszka z nią instytucji. Pomimo błagań dzieci, nie był w stanie opuścić ukochaną, i pozostał z nią do ostatniej chwili życia.

„Pamiętnik”: opinie o filmie

Jak przy każdym filmie filmowego, raporty o pracy są różne, ale najczęściej są one pozytywne. Negatywne komentarze na temat filmu mają tendencję do opuszczenia tych, którzy nie lubią melodramat. Dla nich historia wydaje się zbyt banalne, nudne i długie.

Ale w rzeczywistości, temat prawdziwej miłości jest jednym z wieczne. A historia o tym, jak dwie kochające ludziom przezwyciężyć wszelkie przeszkody, w tym chorobę nieuleczalną, a mimo wszystko trzymać się razem, niewiele osób może pozostać obojętny. Pozytywne opinie o filmie pozostało, co do zasady, osoby subtelnej percepcji, którzy wierzą w możliwość miłości do życia, a ten film jest dla nich swego rodzaju dowodem. Również film „Pamiętnik” (aktorzy wystąpili w którym podobranny bardzo dobrze) jest często chwalona za jakość muzyki oraz obecność bardzo pięknej scenerii. I, oczywiście, na szczególną pochwałę zaszczycony wykonawców głównych ról.

Kto grał rolę głównych bohaterów

„Pamiętnik” (Reychel Makadams i Ryan Gosling, w którym grał główną rolę) naprawdę dużo pochwał za bardzo dobry wybór aktorów.

Wielu powie, że Ellie przez McAdams i Gosling Noego odtwarzane na ekranie były w stanie żyć całe życie. Podmioty te nie tylko świetnie grał na receptę scenariusza scen. Byli w stanie pokazać przemianę człowieka, jego poglądów i priorytetów w procesie tworzenia i dojrzewania. Jest to szczególnie stanie Reychel Makadams, który był w stanie pokazać proces transformacji z Ellie frywolny, wypieszczone z uwagą i bogatej dziewczynie dziewczyna pracuje jako pielęgniarka w szpitalu wojskowym w czasie wojny i do kobiet, podejmowanie świadomych, trudny wybór na korzyść człowieka, którego kochała.

Ryan Gosling również bardzo dobrze poradził sobie z wykonań wizerunku uczciwy, czysty w myślach, aczkolwiek niekiedy młodzieńczo krewki, ale do końca poświęconej jego ulubionych mężczyzn.

Dzięki Ryan i Raichlen „Pamiętnik” (2004), w 2005 roku otrzymał doroczną nagrodę MTV. Para ta tak doskonale wyglądał na ekranie, aktorzy zdobyli „Best Kiss of the Year”.

Narodowy uznanie filmie

Gdy fraza z filmów staje skrzydlaty i widzów zacząć go używać w codziennym życiu, daje prawo do wypowiadania się z ufnością, że film jest ulubieńcem wielu. Oczywiście, w przypadku „The Notebook”, w uczciwości, warto zauważyć, że wiele zwrotów pierwotnie nie brzmiał w filmie, i został napisany w książce Nicholasa Sparksa. Ale to właśnie fakt, że zostały one przedstawione z niebieskiego ekranu, przyniósł pewne wyrażenia popularność na całym świecie.

Cytaty z filmu „Pamiętnik” stały się tak popularne, że od wielu lat, można je znaleźć w Internecie jako podpisu do różnych memów i motywator. Oto niektóre z najbardziej popularnych:

  • „Kiedy nauka jest bezsilna – nie jest Bogiem.”
  • „Za każdą wielką miłością, co do zasady, nie jest duża historia.”
  • „Co się ze mną dzieje dzisiaj, cynicy nazywają tragedii i romans – melodramat”.