174 Shares 3006 views

Poliester jest materiałem syntetycznym o unikalnych właściwościach

Poliester to syntetyczna tkanina, która sprawia przyjemne wrażenia podczas dotykania jej. W delikatności jest bardzo podobna do bawełny naturalnej. Produkty wykonane z poliestru są dobre, ponieważ nie wymagają szczególnej ostrożności. Ten materiał ma doskonałą oddychalność, nadaje skórze lekki chłód, co jest szczególnie ważne w gorące letnie dni. Ponadto tkanina poliestrowa szybko wysycha.


Jedną z głównych zalet tego materiału jest to, że po podgrzaniu niezawodnie i mocno zabezpiecza swój kształt. Dzisiejszy poliester jest powszechnie stosowany w odzieży. Wielu projektantów używa go do robienia letnich sukienek, garniturów i artykułów skórzanych (walizki, torebki, portmonetki). Szczególnie często z tego materiału wytwarzają dokładnie akcesoria. Takie produkty nie są trudne do nadania oryginalnego projektu lub specjalnego koloru.

Poliester jest bardzo wytrzymałym materiałem. Jest to ważne przy produkcji toreb i walizów. W takim przypadku jego zdolność do wysychania szybko jest uważana za bardzo przydatną. Jeśli pilnie potrzebujesz plecaka wykonanego z poliestru, ale jest brudny, można go umyć i poczekać trochę, aż wyschnie.

Poliester – jest to jedna z niewielu tkanin, które nie boją się wpływu promieniowania UV. Należy również zauważyć, że powierzchnia wyrobów wykonanych z tego materiału prawie nigdy nie jest tworzona jako tłusta i odporna plama. Kret i inne rodzaje szkodników owadów starają się ominąć poliestr. Dlatego produkty z niej mogą służyć przez wiele lat, zachowując jasność kolorów i prezentację. Często firmy odzieżowe dodają poliestru do gotowych produktów. W ten sposób chcą osiągnąć efekt antystatyczny. Najbardziej popularnymi są specjalne mieszanki składające się z bawełny i poliestru. Ze względu na wyjątkową miękkość i zdolność do szybkiego wysuszenia, ta tkanina jest aktywnie dodawana, na przykład do wiskozy lub wełny.

Poliester jest unikalnym materiałem tego rodzaju. Aby to sprawdzić, wymieńmy jego właściwości:

  • Łatwa do mycia, ponieważ nie ma stabilnych plam.
  • Po praniu tkanina wysycha w ciągu kilku minut.
  • Poliester jest odporny na wszelkie kruszenie i rozciąganie.
  • Ma długą żywotność. Przez cały ten czas nie traci jasności, nie usiądzie i nie rozciąga się.

Właściwa opieka nad produktami poliestrowymi:

1) Można umyć ubrania wykonane z tego materiału, nie tylko w cieple, ale także w zimnej wodzie.

2) Specjaliści nie zalecają w tym samym czasie prania produktów z poliestru i lekkich rzeczy.

3) Jeśli zamierzasz umyć się na maszynie do pisania, ustaw ją w delikatnym trybie.

4) Nigdy nie myć ubrań wykonanych z poliestru. Szybko traci swój pierwotny wygląd i może stać się nieodpowiednim do dalszego noszenia.

5) Prasowanie wyrobów poliestrowych należy wykonywać lekko podgrzanym żelazkiem. Wystarczy włączyć i ustawić tryb na "minimum".

Jeśli spełnione są warunki opisane powyżej, żywotność produktów wzrośnie.