460 Shares 9730 views

Wypadków instrukcje rejestracji. Podejmowania nowych zasad protokołu

Bardzo często na naszych drogach, gdy zdarzy się wypadek. konstrukcja sceny – to jest to, co dzieje się z tyłu. Każdy alarm jest stała bez przerwy. Temat ten jest bardzo ważny, ponieważ jest to konieczne, aby wiedzieć o wszystkich.

innowacja

W pierwszym dniu lipca 2015 roku, nowego prawa – a raczej uproszczony system mocowania drobnych wypadków. Prześwit od tego momentu mogą być wykonane uczestników wypadków. Ale tylko w przypadku, gdy nie ma ofiar w płaszczyźnie fizycznej. Jeśli obaj kierowcy i pasażerowie, którzy byli wewnątrz samochodów są nienaruszone, żywy i dobrze, mogą znaleźć dla siebie. Aby to zrobić, trzeba wybrać połączenie telefonu 102 i zgłosić, że nie było kolizji. Warto również robić zdjęcia lub filmować wszystko na wideo.

W takich sytuacjach, rejestrator pomaga, że kierunek jazdy rozwiązuje wszystko. To musi niezależnie doszli do policji drogowej (najbliższej drogi dojazdowej i na poczcie), ale już nie do podpisywania.

Drugą innowacją

Ponadto, w stosunku do poprzedniego roku latem możliwe stało się zaprojektowanie tzw wypadek na evroprotokol. Jego sporządzenie bezpośrednim uczestnikiem wypadku, ale tylko za obopólną zgodą. Obecność pracowników policji drogowej nie jest koniecznością. Kierowcy sporządzić dokumenty bezpośrednio na miejscu, a następnie przekazać je do firmy ubezpieczeniowej, ale nie później niż pięć dni po wypadku stało. Udziela się zgody na nadrobić tzw evroprotokol, jeżeli wysokość szkody dla stron, osoba poszkodowana nie więcej niż 50 tysięcy rubli.

Sprawca wypadku musi coś wiedzieć. Jeśli naprawa samochodu należącego do ofiary, kosztując mu kwotę równą ponad 50 tysięcy rubli, ma pełne prawo do żądania dalszego odszkodowania. Jeśli, na przykład, do naprawy samochodu zajęło nie 50, a 75 000, kwota odszkodowania w takim przypadku 25 000 rubli.

Ale jest wyjątek dla regionów Moskwie i Leningradzie. Jest materiałem próg szkody jest 400 tysięcy rubli. Jednak uczestnicy wypadku powinny być dostępne konto z rejestratora. Film musi być data, godzina i miejsce zdarzenia.

Wymagania dla plików multimedialnych

Uproszczona rejestracja wypadku – to z pewnością wygodne, ale nawet tutaj istnieją pewne niuanse. W szczególności wymagania dotyczące obrazów i nagrań ze sceny. Obietnica, nawiasem mówiąc, dokręcić je do chwili obecnej, 2016. Jeśli uważamy, że plany, że kaseta z automatycznego rejestratora należy mieć obiektywne informacje na temat prędkości, przyspieszenia i hamowania maszyny, gdy wypadek zdarzył. Utrwalenie skutków ubocznych jest również zawarte w liście wymagań. A także z urządzeń musi być automatycznie wysyłane powiadomienia o wypadkach przy posterunku policji drogowej.

Oczywiście, wymagania i standardy jakościowe. Powinna ona być wysoka – wszystko na zdjęciach i nagrania powinien wyglądać jasne i czytelne. Nawiasem mówiąc, robienia zdjęć, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na każdym szczególe. Usuń obraz z różnych punktów widzenia (lewo, prawo, przód, tył, jeśli to możliwe – a następnie od góry). Close-up musi być obecny. I, oczywiście, trzeba robić zdjęcia uszkodzonych samochodów. W ogóle, mówiąc krótko, zdjęcia powinny być w pełni uchwycić istotę tego, co się stało.

Co robić w razie wypadku?

Jest mało prawdopodobne, że ludzie myślą o tym, jak będą działać w razie wypadku. Czyniąc ten proces i robi to dla wielu nieznane i nieodkryte sprawy. Cóż, jeśli ktoś jest zaangażowany w wypadku, ale nie ma poważne konsekwencje nie stało, powinien działać zgodnie z surowymi zasadami. Nawiasem mówiąc, w ramach „poważnymi konsekwencjami” odnosi się do szkody, urazy i rany. W ogóle, jeśli dana osoba jest bezpieczny i może myśleć jasno i odpowiednio.

Pierwszym krokiem jest, aby zatrzymać samochód, włącz światła awaryjne i umieścić trójkąt ostrzegawczy (w odległości nie mniejszej niż 15 metrów w mieście i 30 – dla jego linii). Należy również podjąć kroki w celu zapewnienia, że wszystkie ślady wypadku zostały zachowane. Jeżeli druga strona wypadku nie zgadza się „aby rozpędzić spokojnie”, to trzeba zadzwonić do odpowiednich usług i wezwać policjantów ruchu drogowego. Dokonywanie wypadku, jeżeli są one do produkcji.

Jak napisać protokół?

Jeśli obaj uczestnicy wypadku zgodził się radzić sobie z obecną sytuacją na drodze na własną rękę, to będzie konieczne, aby przejść do procedury takie jak rejestracja wypadku. Procedura STSI w tym przypadku reprezentuje również. Pierwszym krokiem jest uzgodnienie o wszystkim werbalnie. Następnie należy utworzyć formularz wypowiedzenia do firmy ubezpieczeniowej. Wszystkie dane są zapisywane w nim niebieskim długopisem. I tak, aby wszystkie informacje zapisane na pierwszym arkuszu, i był widziany na następny.

Zawartość powinna być tylko jedna postać. Pierwszy uczestnik wypadek przynosi dane w kolumnie „A”, drugi – w „B”. Wszystko napisane na jednym arkuszu. Po wykonaniu przedniej stronie dokumentu jest zakończona, podzielić formularz dla dwóch osób. I każdy z kierowców już indywidualnie wypełnia przeciwnym kierunku.

Co brać pod uwagę przy wypełnianiu

Opisując nowe zasady rejestracji wypadku, trzeba mówić o tym, jak wypełnić przed formie osławionego evroprotokol. Tak więc, wszystkie kolumny i sekcje, bez wszystkich wyjątków, kierowcy są zobowiązani do ukończenia. Nic nie jest niemożliwe do pominięcia. Nie powinno być informacje dotyczące czasu, miejsca i daty zdarzenia. Nadal trzeba określić tematy wypadku, świadków oraz dane na temat firmy ubezpieczeniowej. Te dane powinny być opisane widocznego uszkodzenia maszyny. Od pierwszego do ósmego (i 17) wypełnia jeden z uczestników, wszystkie inne – każdy na własną rękę, ponieważ pojawiają się pytania o własności samochodu.

W pkt 11 należy podać dane do kierowców, którzy prowadził samochód w chwili wypadku. W 14 opisać uszkodzenia. Konieczne jest, aby wyjaśnić wszystko bez wyjątku – wielkość, widoczność, postać (zarysowania, wgniecenia, uszkodzenia, łuszczenie lakieru). Ważne jest, aby upewnić się, że ofiara nie jest przypisana do tego, że wcześniej był w samochodzie. Zdarza się, że niektórzy decydują się wykorzystać sytuację. I było to, na przykład, wgnieciony kaptur, a on wprowadzić go w ustępie 14, aby uwolnić, kosztem wypłaty ubezpieczenia, aby naprawić usterkę. Maskować nie jest konieczne, ponieważ wszystko jedno badanie zostanie przeprowadzone. W pkt 15 wskazują dodatkowych informacji dotyczących okoliczności wypadku. W 16 put „tick” w komórkach, które najtrafniej odzwierciedlają wypadku. Nie wskazują te manewry, które doprowadziły do zderzenia. W pkt 17 należy narysować schemat wypadku. Należy również określić sygnalizacja świetlna, znaki, nazwy ulic układ, i tak dalej. D. 18-m każdy umieszcza swój podpis.

Co napisać na odwrocie?

Powyższe postanowienia – nie są to wszystkie zasady rejestracji wypadku. Kilka słów należy powiedzieć, że jest to konieczne, aby określić, na odwrotnej stronie formularza. Po pierwsze, każdy kierowca wypełnia jego własne. W przypadku, gdy na papierze nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby przedstawić wszystkie okoliczności wypadku, można zapisać je na osobnej kartce, a następnie dołączyć do formularza. Czy jest jeszcze miejsce dla „tick”, które muszą być wprowadzone, jeśli nie jest aplikacją. Wszystkie puste przestrzenie powinny być wyznaczone długą „Z” lub kresek. Jeżeli forma jest zepsuty w trakcie procesu napełniania, to jest zniszczone i wypełniona nową. Zabronione jest po napełnieniu papier coś dodać, a jeśli trzeba zrobić, dodatek musi być podpisana z obu stron incydentu.

Gdy forma jest całkowicie wypełniona, musi być przypisane do firmy ubezpieczeniowej w ciągu pięciu dni. Naprawy urządzenia bez zgody ubezpieczenia nie może zostać uruchomiony.

wyrafinowany zderzeniowych

Co zrobić, jeśli nie był ciężki wypadek? Rejestracja w tym przypadku, oczywiście, pozwoli policji ruchu drogowego. Pierwszą rzeczą, kierowca ma obowiązek zatrzymać samochód, wyłączyć silnik, to „gang alarmowego”. Następnie sprawdź ofiar – w którym są one w stanie, spróbuj dać im pierwszej pomocy. Natychmiast po tym, trzeba zadzwonić „pogotowie”. Jeśli kierowca uderzył w pieszego, to w tym przypadku nie można pozostawić go na drodze sam. Również pod głowę coś miękkiego powinien ująć. Po tym, trzeba zadzwonić policjantów ruchu, nazwał ich dokładny adres. Choć nie są one przybył na miejsce, nie można przejść w dowolnym miejscu. Zabronione jest również, aby niczego dotykać i zmienić status quo.

Procedura rejestracji wypadku wymaga stwierdzenia istnienia lub braku świadków zdarzenia. Warto poznać ich nazwiska i pytanie ich, czy oni są skłonni dać pisemne świadectwo. A gdy eksperci przybędzie, należy starać się jasno i wyraźnie (i co najważniejsze, rzetelny) odpowiedzieć na ich pytania. Innym jest wskazane, aby sprawdzić protokół sporządzony przez inspektora.

Kiedy zadzwonić przedstawicieli prawa?

Tak, jak można zrozumieć nowe zasady rejestracji wypadku dać uczestnikom możliwość rozwiązania wszystkich przypadków niezależnie od siebie. Ale nie zawsze się okazuje. Jeśli istnieją między nimi różnice, konieczne jest, aby zadzwonić do specjalistów z policji drogowej. Nikt nie powinien nikogo przekonywać. Nadal nie będzie działać w takich okolicznościach razem wypełniać w ogłoszeniu. A to wymaga wypadek rejestracji użytkownika.

Nawiasem mówiąc, jeśli kierowca próbuje nakłonić ofiarę do zrobienia bez policji drogowej, nie zgadzają się z tym. Zwłaszcza jeśli to nie wygląda całkiem trzeźwo i odpowiednio. Był w takim stanie może łatwo dokonać innego wypadku drogowego, a konsekwencje będą bardziej tragiczna.

Co każdy powinien wiedzieć

Czasami zdarzają się bardzo straszny i okropny wypadek ze skutkiem, że nie można sobie wyobrazić lepsze. Nic więc dziwnego, że samochód jest uważany za pojazd wysokiego ryzyka. Kierowca na chwilę rozproszony, przyspieszenie – i wszystko może być fatalny wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Co należy zrobić w tych sytuacjach, w których zarówno kierowcy podczas zderzenia stracić przytomność? Ważne jest, aby w reakcji przechodniów i ich człowieczeństwa. Niestety, coraz więcej osób woli trzymać się z daleka, dbając tylko o sobie i preferując „nie iść do piekła” w naszym współczesnym świecie.

Jeśli dana osoba była świadkiem wypadku i zobaczył, że obaj kierowcy zostali ranni, należy zadzwonić do policji drogowej, adres i nazwisko i odpowiedzieć na pytania, które oni proszą (zazwyczaj liczbę maszyn, itd. D.). Wskazane jest, aby zatrzymać się, aby porozmawiać o tym, co widzieli. Zaleca się, aby uratować przebywających w pojazdach i przenieść je z dala od miejsca kolizji. TC często zapalić. W takich sytuacjach, to nie sposób pozostać obojętnym. Każdy z nas jest członkiem ruchu, a od nieszczęścia nikt nie jest odporny.

Rekomendacje sprawcy

Powyżej polityka wypadek został uznany w niektórych szczegółach. Na koniec chciałbym dać kilka wskazówek dla kierowców, którzy znajdują się winę za wypadek. Jeśli zdecydujesz przeciwko osobie zainicjować wykroczenie administracyjne, nie trzeba bać się zebrać fakty i dowody w osobistej korzyści. był to nikt inny niż sprawcy nie będą musieli się martwić. I musi to zrobić, w przeciwnym razie będzie to niemożliwe, aby suma ubezpieczenia. Ubezpieczony sprawca, nawiasem mówiąc, nie powinien mieć nic płacić do ofiary. Jedyna zmiana w obliczaniu współczynnika innej, późniejszej polityki. A jeśli osoba oskarżona o który wyszedł z miejsca wypadku, konieczne jest uciekanie się do pomocy prawników, w przeciwnym razie nigdy nie wiesz, co to może obracać.