179 Shares 3961 views

iPad 2 i iPad Air Air: Porównanie i opis

wszystko jest jasne po raz ostatni rynku tabletów. Ze względu na fakt, że duża liczba smartfonów już prześcigali te gadżety, producenci zaczęli produkować tylko specjalny model. Ktoś zrobił szczególny nacisk na funkcjonalność, ktoś próbował doprowadzić tabletu do komputera, ktoś stworzył bezprecedensowy projekt. W każdym razie, kupić to urządzenie jest obecnie możliwe bez żadnych problemów, gdyż każdy może znaleźć swoje urządzenie w określonym przedziale cenowym, a wraz z wymaganymi specyfikacjami.


Zdarza się, że na rynku istnieje wielka modelu, ale po roku producent wprowadza starszą wersję. A właściciele pierwszego urządzenia nie wie, czy powinny one zmienić swój gadżet, aby zaktualizować. To samo było z Apple. W związku z tym przeprowadzono dla iPad 2 i iPad Air Air porównania. Aby właściwie ocenić zmiany, jakie zaszły w tym tabletki, patrzeć na siebie indywidualnie.

nowa generacja

Pojawienie się w 2013 iPad Air oznaczał początek nowej generacji. Wydaje się, że wszystkie zwykłe funkcje pozostają na swoim miejscu, ale ciało stało się „powietrza” i „wypełnienie” jest zauważalnie szybciej. Nowy model wyraźnie zaczęła wyglądać lepiej, pracy i przyciąga wiele uwagi.

Ulepszona nowa generacja

Rok później przyszedł zaktualizowane Apple iPad Air 2. Porównaj go z poprzedniego modelu wydaje się niewdzięczne, bo na pierwszy rzut oka nie wykazują żadnych nowości. Ale jeśli płytki zewnętrzne i naprawdę podoba, stało się wiele razy lepiej wewnątrz wraz z wydaniem drugiego modyfikacji.

różnice zewnętrzne

Wylot powietrza z iPad stał się odczuwalny zmiana od poprzedniej linii. Stał się bardziej rygorystyczne, ale utrzymane w stylu, wraz ze srebrnym wykończeniem i czarnej / białej ramki wokół ekranu. Wszystko naraz okazało się podobieństw z iPad mini, ale główną zaletą nowego tabletu rozpoczęła swoją wielkość.

Oczywiście, nie każdy potrzebuje tak dużego ekranu. Ale nawet jeśli porównamy wymiary tabletu „powietrza” z iPada, tutaj różnica jest ogromna. Po pierwsze, stał się cieńszy, i to widać. Po drugie, to była węższa. Po trzecie, ciężar jest mniejszy o prawie 150 gramów. Nawet jeśli dane te nie wydają się wszystko diametralnie różne, są one bardzo widoczne w życiu.

Ale jeśli porównania iPad Air i Air iPad 2, a następnie, jak wspomniano wcześniej, zmiana nie jest szczególnie zauważalny. Fakt, że głównym transformacja dotyczy tylko wagę i grubość. W czasie zupełnie nowy iPad Air 2 jest cieńszy na 1,4 mm, a teraz strona wielkości zaledwie 6,1 mm, co wygląda bardzo atrakcyjnie. Ale waga stała się mniej – 437 gramów. Pojawiły się nawet przekonanie, że zmiana masy tabletki wpływa na komfort używania, są teraz znacznie mniej zmęczone plecy i ramiona.

Różnice kolorów i szczegółów

Kontynuując porównanie iPad Air i Air iPad 2, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na kilka elementów zewnętrznych. Pierwsza generacja Nowy model dostępny jest w dwóch kolorach: srebrnym i ciemnoszarym. Nowa wersja to dwie znajome kolory również fashioned złoty. Oczywiście, zwiększając wybór kolorów nadwozia – to jest tylko pozytywne narzędzie marketingowe. Nawiasem mówiąc, wielu właścicieli złota iPhone z przyjemności zdobywał tonu i płytę z „jabłko” producenta.

Z wyglądu też zmienić przycisk, aby zablokować orientację wyświetlacza. Teraz, to nie jest w ogóle prawdopodobne, że zniknął na rzecz grubości korpusu. Teraz w jego miejscu mały mikrofon hole-in. Przycisk „Home” nie uległa zmianie w wyglądzie, ale dodatkowo dotykowy ID, który, nawiasem mówiąc, w „apple” urządzenia jest potrzebny nie tylko do odblokowania, ale również na wypłatę zakupów w grze sklepie.

pokaz

IPad 2 i iPad Air Air porównanie ekran, jak się wydaje, nie jest obowiązkowe, jak zewnętrznych oznak niedostrzegalne. Przekątna 9,7 cala wtedy, rozdzielczość – 2048×1536 pikseli. Ale tu jest drugi gadżet otrzymał specjalny ekran dotykowy, który został opracowany w parze z technologią laminowania. Producent zapewnił, że warstwa między szkłem i matrycą zniknął. To, co pomogło uczynić urządzenie cienka.

Ponadto, technologia ta doprowadziła do pewnego rodzaju iluzji, obraz wydawał się unosić nad tabletem. Druga wersja ma powłokę antyodblaskowy, który poprawia efekt wizualny nawet przy bardzo jasnym świetle.

Wyposażenie techniczne

Porównaj iPad Mini 2 – iPad Air w wydajności, co do zasady, nie da nic. W obu modelach procesor A7 dwa rdzenie o częstotliwości 1300 MHz. Odpowiedzialny za wersję graficznym PowerVR G6430. Pamięć RAM 1 GB, część wewnętrzna może być 16 GB 128 GB. Możemy śmiało powiedzieć, że urządzenia techniczne są podobne gadżety.

Ale w przypadku iPada AIR 2 są trochę lepsze. Jest już domyślnym jest ósma wersja systemu operacyjnego. Procesor Superior – A8H który działa na dwa rdzenie o częstotliwości 1,5 GHz. PowerVR stał się również głowę wyższy – to GXA6850 – i działa na ośmiu rdzeni. RAM stał się również bardziej – 2GB. Wbudowany selekcji może wynosić od 16 do 128 GB GB.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę porównanie iPad 4 i iPad AIR 2, to nie jest nowy model jest znacznie lepszy do czwartego pokolenia. Procesor IPAD 4 działa nieco słabszy – A6X o częstotliwości 1,4 GHz. Procesor graficzny poniżej – PowerVR SGX 554MP4. Pamięć RAM, jak w IPAD powietrza, w odległości 1 Gb. Nawiasem mówiąc, tablet nie obsługuje karty pamięci do 128 GB.

olbrzym

Można również przywołać inny model, z którym można zrobić jeszcze kilka – to iPad 2 i iPad Air Pro. Porównanie tych tabletek, nawet jeśli nie jest uzasadnione, ale są „braćmi” w sklepie, a więc może być przeciwny do siebie.

Pierwsza i oczywista różnica – to wygląd. iPad Pro ma ekran o przekątnej 12,9 cala, który jest prawie porównywalna z niektórymi „jabłko” laptopów. Tylko ten gigant działa na iOS OS 9.x Procesor następnie został generacji powyżej. A9x działa w tandemie z M9 z częstotliwością 2,2 GHz. RAM w wersji Pro tyle jako 4 GB, co jest bardzo cenne. Ale te poprawiły jakość znacząco zwiększyć ceną.

kamera

Wracając do iPad 2 i iPad Air Air, porównanie powinno nadal zwracając uwagę na aparacie. To znacząco zmienił stosunkowo starszych modeli. W drugiej wersji tabletu zasadzie mam 8 megapikseli, podczas gdy pierwsza modyfikacja była tylko 5 megapikseli. Ponadto, nowa kamera wyposażona w specjalną technologię czujnika i ulepszonych optyka, które znacząco wpłynęły na jakość zdjęć.

Pojawiły się nowe funkcje, takie jak w zwolnionym tempie. Teraz w zwolnionym tempie nie jest zaskoczeniem, ale to był wspaniały dodatek do nowego obiektywu. W rezultacie, wszystkie innowacje wykonane zdjęcia dobrej jakości, z lepszą reprodukcję kolorów, szczegółów i tak dalej. D.

Przedni aparat trochę dodana jest również – zamiast 0,3 megapiksela, otrzymała 1,2 megapikseli. Oczywiście, ta opcja nie jest bardzo dobra, zwłaszcza na 2017 r.

dźwięk

Dzięki tej funkcji nie było bardzo dramatyczne zmiany. iPad każdej generacji ma doskonały głośnik. Ale iPad Air 2 wszystko stało się zauważalnie głośniejszy teraz łatwo oglądać filmy i słuchać muzyki razem. Zewnętrzne głośniki zostały zmienione w dwóch modelach. IPAD powietrze było dwa głośniki w dwa rzędy otworów, ale obecnie, ze względu na cienkie powłoki, wykonany z dwóch pomostów głośników stereo, po obu stronach gniazda do ładowania.

autonomia

Dzięki pojemności akumulatora również wystąpiły zmiany. Znowu to samo ze względu na pragnienie, aby cieńsze obudowy akumulatora jest drugi model miał 7184 mAh. Podczas gdy pierwszy model ma 8827 mAh. W efekcie, ciągłe poszukiwanie w Internecie, oglądania filmów i słuchania dźwięku rozładowuje iPad Air do 12-13 godzin, a iPad AIR 2 do 10 godzin.

Niech te zmiany nie były pozytywne, choć Apple jest niemal jedynym, który udało im się zmieścić w niewielką obudowę tak potężną baterię. Ponadto, równowaga między autonomią i producenta masa gadżetów okazało udany.

odkrycia

Oczywiście, teraz dla iPad 2 i iPad Air Air przeprowadzić porównanie jest bez znaczenia, ponieważ oba modele są na rynku od ponad dwóch lub trzech lat. Jednak nadal tych, którzy wątpią w wyborze pomiędzy tymi dwiema płytami.

Następnie musimy rozważyć dwa przypadki: jeśli jesteś właścicielem iPad Air lub jeśli po prostu zdecydować się na zakup gadżetu firmy Apple. Natychmiast zajrzeć na drugą opcję. Jeśli zdecydujesz się na zakup tylko „jabłko” tabletkę i wybierać między tymi dwoma modelami, walka vs iPad iPad Air Air 2 porównania nadmiarze, zwycięzca w każdym razie staje się nowym urządzeniem.

Wyjaśnienie jest proste: bez względu na to jak fajnie, ale iPad Air 2 jest o wiele lepiej niż jego poprzednik. Jest cieńszy, ładniejszy wewnątrz niego uaktualniony procesor, a nowa wersja karty graficznej. Dostał więcej pamięci RAM, a także ulepszony aparat. W ogóle, to jest na całym przewyższa jego starszy model.

Ale jeśli jesteś właścicielem iPad Air, zakup drugiej wersji może być bez znaczenia. Oczywiście, nawet jeśli zauważalnych zmian, nadal jest w zasadzie ten sam model. To ma sens, aby spojrzeć na nowszych urządzeniach. Rzeczywiście, po wydaniu iPad AIR 2 na rynku pojawił się już iPada Pro, który już wspomniano, a także kompaktowego mini iPad 4. I w 2016 roku wprowadzono odmianę iPad Pro, ale z nieco mniejszym ekranie 9,7 cala.

Nawiasem mówiąc, ostatni model jest obecnie uważana za najbardziej popularne. Okazało się trochę inaczej niż poprzednie, nie tylko na właściwości techniczne, ale również na zewnątrz. Dodatkowo, tablet otrzymał doskonałe właściwości techniczne, obsługiwany rysikiem korporacyjnej i podzielić Zobacz trybów.