563 Shares 5232 views

Norweski snowboardzista Silje Norendal

Jedną z głównych gwiazd norweskiej snowboard, Silje Norendal, jest dopiero na początku swojej kariery, a już ma za sobą szereg nagród i udział w najlepszych rozgrywkach. Teraz 23-letni norweski intensywnie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Korei, i ze względu na jego doświadczenie w Soczi 2014 roku, ona będzie wielka szansa, aby walczyć o medal.


Pierwsze kroki do sukcesu

urodzony Silje Norendal 1 września 1993-go roku w norweskiej miejscowości Kongsberg. Od najmłodszych lat lubił kilku sportowych, w tym zimą, a 4 lata stary mały córka rodzice dali swój pierwszy snowboard. Pomimo tego, Silje nie dał się hobby i inne dziedziny sportu.

Jednak wkrótce snowboardzie poważnie zafascynowany przyszłego sportowca, a ona zanurzyła się w treningu. W rezultacie, w 14 lat zajęło to miejsce Norwegowie międzynarodowy debiut – Silje Norendal udział w ramach Mistrzostw Kobiet w snowboardzie, która, choć nie trafiła na piedestale, ale wykazał duży potencjał dla przyszłego sukcesu.

Złoty czas i wziąć udział w olimpiadzie

W marcu 2011 roku, pierwszy snowboarder Silje Norendal udał się do ekstremalnych gier w europejskich francuskiego Tignes, gdzie był w stanie wygrać swój pierwszy medal kariery międzynarodowej konkurencji. W ramach slopestyle, program obejmuje dwa występy Norwegowie trudnych trików – rotacja 720 i Frontside Rodeo, back flip z obrotu. Jednakże, pomimo wysokiego stopnia trudności, młody sportowiec stał się dopiero drugim, dając bardziej doświadczony i utytułowany amerykański Dzheymi Anderson.

Trzy lata później, w styczniu 2014 roku, młody norweski poddano pierwszym stopniu podium – był naprzód w slopestyle Anderson mniej niż pół punktu. Ten sukces nie przeszedł niezauważony, a Federacją na nartach i snowboardzie w Norwegii powiedział lekkoatleta do udziału w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Jednak dla Norendal Olympics to nie powiodło się – Silje udało się zakwalifikować, nie udało się zarówno w dół i wziął ostateczny 11 miejsce w Slopestyle. Zrehabilitowany za niewykonanie Norwegian mógłby już następnej zimy – w Światowych Zimowych Ekstremalne Gry w Aspen, że po raz kolejny obchodzony podbój „złoto” w slopestyle.

Od 2016 roku, początek praktyki i Norendal w podwójnym slalomie z partnerem na norweskim zespołem, Endryu Bergom. Para dwukrotnie uczestniczył w świecie ekstremalnych gier, a najlepszy wynik w tej chwili jest miejsce w pierwszej trójce.

życie osobiste

Norwegowie teraz tylko 23 lat i większość czasu spędza na stokach, szkolenia dla kolejnych startów. Plany Silje Norendal dostać się do Igrzysk Olimpijskich w Korei w 2018 roku, w której spodziewa się uzupełnić swój skarbiec konkursu głównego Medal co cztery lata.

W tej chwili, Silje nie ożenił, więc cały czas wolny spędzony w rodzinie lub z przyjaciółmi. Jej główny wentylator – matka, która regularnie podróżuje do córki konkursu aktywnie wspierającej. W lecie, chcąc trochę uciec od ośnieżonych stokach, Norendal nie pozostawia góry, regularnie rośnie do góry norweskim, ale nie tracąc z pola widzenia i zdolność leżeć na plaży.