359 Shares 4730 views

Grillage: co to jest i do czego służy?

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost objętości budowy. Dlatego z wielkim zainteresowaniem są rodzaje fundamentów stosowane. Często na budowę kilku małych budynków wykorzystywanych rusztu. Co to jest? Więc w branży budowlanej są nazywane belki lub płyty, które są zamocowane na głęboko zakopanych pali. W takiej konstrukcji, często wznoszą kąpieli. Ponadto, wzmocnienie ławie fundamentowej tratwy, gdy jego szerokość jest zbyt duża.


Niestety, jeśli korzystałeś z tego typu fundamentu do budowy domu, a potem odkopać piwnicy nie uda. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że podstawą tratwa (co to jest, to zostało powiedziane wyżej) jest często instalowane w luźnych glebach iw warunkach wiecznej zmarzliny, ta wada nie jest szczególnie istotna.

Jak wybrać stos?

Najczęściej budowniczowie używać betonu, żelbetowe i stalowe pale. Bardzo rzadkie gatunki drewna użyte. Nowoczesna podstawa – fundament tratwa – ułatwiają korzystanie pale, ale często stosowany typ wstrzykiwania, w których nośnik jest wylewany bezpośrednio na miejscu. Bardzo dobre i prefabrykowane odmiany, dla których instalacja chcesz użyć specjalistycznego sprzętu.

Do rusztu (czyli już wiemy), aby uzyskać wiarygodne, trzeba konsekwentnie wykonać czynności opisane poniżej. Aby rozpocząć, należy wiedzieć, że w większości przypadków, to zajmuje sporo pali, które znajdują się w odległości 1,5-2 metrów od siebie. W celu ochrony przed wilgocią jest używany lub azbestu rury cementu, lub cewki konwencjonalnego pokrycia dachowego.

Po pierwsze, warto skorzystać z pomocy firmy geodezyjnej, które eksperci określenia rodzaju gleby, panujących w danym obszarze. Niestety, wiele z nich nie myśleć, dlaczego czasami piętrzą tratwa fundament narażony na bardzo silnego stresu, co może również prowadzić do deformacji lub nawet zniszczenia murów.

Mianowicie w celu ochrony przed tego rodzaju negatywne skutki przygotowują piasek poduszki konstrukcja zapobiega deformacji na skutek ruchu gruntu.

Otwory do pali, i pamiętać o tym, że natychmiast umieszczone rur azbestowo-cementowych lub materiału pokrycia dachowego, działającą jako bariera dla wilgoci. Wewnątrz zaworu jest włożona, po czym wytworzony wylewanie betonu zaprawy. Należy zauważyć, że łączniki wody kół muszą wystawać ponad powierzchnię gleby: wlewanie fundamentu tratwy to musi być połączona z jego podstawą.

Po pale wzmacniające i fundamenty całej konstrukcji jest wypełniona betonem. W zasadzie, taka struktura nie bez powodu można nazwać Ława fundamentowa na palach. Należy zauważyć, że sama taśma nie jest wypełnione natychmiast po zakończeniu prac z pali. Dokładniej, fundacja tratwa jest betonowa się w około tydzień. Należy pamiętać, że jako napełniania dobrego wykorzystania styropianu luźnym, cudownie zwiększanie izolacyjne beton.

Więc mówiłem o fundacji tratwie. Co to jest i do czego służy, teraz wiesz!