124 Shares 1452 views

Główne rodzaje depilacji: fotografia i zalecenia

W nowoczesnym społeczeństwie, nadmierne roślinność na ciele pani nie jest postrzegane jako coś oczywistego. Dlatego kobiety godzinami w walce o łagodnym i gładkiej skóry. Pozbyć się nadmiaru roślinności może być na wiele sposobów, zarówno w domu, jak iw centrach medycznych. Istnieją nawet zabiegi, które można usunąć włosy na stałe. Klasyczne golenie Teraz pewnie wypadają przez nowych typów woskowania i depilacji, które zostaną omówione w tym przeglądzie.


depilacja, depilacja: to samo?

Jest to podobne znaczenie słów, które znaczą depilacji. Główna różnica – to różne zasady ekspozycji na skórę głowy. Jeśli depilacja jest eliminowany tylko górną warstwę i depilacja jest w stanie wpływać na źródło problemu – mieszek. Są dwa sposoby, aby zdefiniować przedział czasowy pojawienia się nowych włosów. Innymi słowy, depilacja, w zależności od rodzaju procedury sprawia, że skóra staje się gładka w małym okresie czasu – od 2 do 14 dni, a do depilacji usuwa włosy na stałe.

Rodzaje depilacji: golenia, używać kremów, woskowanie, shugaring, depilatory. Często można znaleźć terminy „woskowanie” lub w sklepach z AGD metce ze słowem „elektryczny depilator.” To niewłaściwe wartości dwóch słowach. Wielu ludzi wierzy, że usuwanie włosów – procedurę, która usuwa włosy z cebulkami, że jest za pomocą pasty cukrowej, pęseta, wosk, ale tak nie jest. Podczas depilacji zniszczone źródła wzrostu włosa, która nie występuje w tym samym shugaring, woskowanie. Laserowe usuwanie włosów – to nadal tylko procedura, aby pozbyć się tego problemu na zawsze, a to nie są przypadki ponownego wzrostu, ale o tym później.

golenie

Do niedawna, rodzaje usuwania włosów bikini, obszary pod pachami i na nogach zbieżne w tym samym rutynowego – golenia. Z biegiem czasu stało się jasne, że jest to prosta metoda, ale to nie jest bezpieczne. Każdy wie, że maszynka jest obiektem cięcia, a więc, gdy jest ona prowadzona na cięcia skóry, włosów, może spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy naskórka. W rezultacie istnieje możliwość zakażenia, i jest to powodem rozwoju zapalenia i ropa powstawania wyprysków.

Szczególnie polecany do stosowania sposobu podobnego do pachy. Ponieważ skóra jest delikatna i uszkodzić go bardzo łatwe, szczególnie ze względu na słaba wentylacja ma wysokie ryzyko infekcji. Zaletą golenia służy prosty i szybki sposób, lecz także barwnie włosy ponownie.

Stosowanie kremów

Procedura ta jest zalecana przez lekarzy, aby pozbyć się włosów pod pachami, na twarzy i rękach. W tym celu nakłada się na skórę zrobić krem do depilacji, rodzajów, które są prezentowane na inną sztywność włosów, a po pewnym okresie czasu jest usuwany wraz z niepożądanej roślinności. Wybierz odpowiedni sposób możliwe metodą prób i błędów. Oznacza to, że zanim to zastosowanie nowego kremu konieczne, aby przetestować go na niewielkiej powierzchni skóry na podrażnienia.

Skład takiej kremu zawiera substancje, które mają szkodliwy wpływ na keratyny – konstrukcyjnego elementu pomiarowego. W rezultacie, nie ma włosów. Przed operacją, ten rodzaj depilacji jest często używany przez lekarzy w celu zapobiegania uszkodzeniom skóry podczas golenia możliwy.

Nie można używać tej procedury na obszarach dotkniętych skóry i błon śluzowych, dlatego korzystanie z tych kremów do depilacji bikini głębokiego nie jest dozwolone. Zaletą tego sposobu jest dłuższe zachowanie gładkości skóry, a nie po goleniu.

woskowanie

Zapomnieć o niechcianych włosów przez co najmniej 10 dni jest możliwe. A to pomoże wosku. To nie jest całkowicie bezbolesny, ale bardzo tolerancyjny i skuteczny. Do jego wykonania stosuje się te rodzaje wosku do depilacji: zimne, ciepłe i gorące. Pierwsze dwa narzędzia mogą być wykorzystywane w domu, gorący produkt usuwa włosy w salonie kosmetycznym, ponieważ istnieje możliwość poparzenia do samodzielnego stosowania.

Procedura wymaga fazy przygotowawczej i opiekę po zakończeniu konferencji. Długość włosów przed zabiegiem nie powinna być mniejsza niż 4 mm. W domu, do woskowania nie powinno być zaniedbywane przez rękawic medycznych i środków dezynfekujących do leczenia skóry. Zastosuj produkt na porost włosów i usunięte przed Przeciwnie dzieje procedurę shugaring.

pastę cukrową

Pierwszym, który nauczył się usunąć pasty cukrowej włosy, były egipski. Potem ta procedura pikantne czuje zyskał popularność wśród wszystkich wschodnich kobiet. Nawiasem mówiąc, shugaring ma drugą nazwę – „perski woskowanie” Poprawna wymowa postępowania z akcentem na pierwszą sylabę. Shugaring szczycie listy „Rodzaje depilacji bikini strefa” procedur i ogólnie to uniwersalny sposób, jak w przypadku każdej części kobiecego ciała w zwalczaniu niepożądanej roślinności. Mężczyźni uciekają się do depilacji cukrowej uszu, nosa, szyi, to nie może być używana tylko do usuwania włosów z brody.

Postępowanie polega na nałożeniu gotowej pasty cukrowej na skórze względem wzrostu włosów, a następnie przez usunięcie czyli w kierunku wzrostu włosów. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wyciągnąć paski cukru, ponieważ zawsze staramy się być zwinięte w kłębek. W przypadku niewłaściwego stosowania mieszaniny lepkich może pozostać w krwiaka ziemia depilacji. Długość włosów podczas depilacji powinna wynosić co najmniej 2 mm, to jest, w zależności od przemiany tego 4 p – 7-go dnia po goleniu.

Shugaring przeciwko woskowania

Rodzaje depilacji: cukier i wosku – często są popularnym tematem do dyskusji i wybrać najlepszą metodę. Jakie są zalety każdego z tych gatunków?

  1. Znaczy. Wosk nie będzie w stanie gotować w domu, można go kupić tylko. Pastę cukrową w tym względzie ma przewagę, że jest możliwe, aby gotować w domu, choć nie po raz pierwszy, a składniki do przygotowania proste i niedrogie. Ten cukier, woda i sok z cytryny.
  2. Procedura. W zależności od prędkości wosku zajmuje pierwsze miejsce, ponieważ jest wykonana mniej manipulacji po nałożeniu. Shugaring wymaga specjalnych umiejętności i „ustawienie ręki”, jak mówią specjalistów, dzięki czemu depilacja pastą cukier technologia trwa dłużej.
  3. Wynik. Podczas pracy z pasty cukrowej usuwa się przez wzrost włosów, co zapobiega pękaniu na nich, a następnie wrastanie tak shugaring w planie korzystnie woskowania.

Mechaniczne usuwanie włosów

Dopełnieniem listy „głównych rodzajów depilacji” specjalnych maszyn elektrycznych, które pracują, wyrywanie włosów. są one wykorzystywane do procedury usuwania włosów w domu. Urządzenie przeprowadza się kilka razy na odcinku do włosów, aby uzyskać gładką skórę bez roślinności.

Z zalet tej metody są: dostępność i zapisuje wynik w 10-14 dni. Ale braki w procedurze znacznie więcej, a mianowicie czas trwania sesji, ból, podrażnienie skóry pierwszych dwóch dni i wrastających włosków.

mimo wady mechaniczne depilatory do depilacji są dostępne w arsenale domu, wiele kobiet. Procedura ból zmniejsza się za każdym razem, gdyż włosy stają się słabe, podatnie i odpowiedniej pielęgnacji Szorowanie, mianowicie, eliminując problemy z wrastanie włosów.

laser

Powyższe rodzaje depilacji przynosi efekt tymczasowy, czyli po upływie pewnego okresu jest wymagane, aby je powtórzyć. Jednak nie jest to procedura w trwałej depilacji – depilacja laserowa. Kalibracja jest wykonywana przez pracowników służby zdrowia za pomocą specjalnego urządzenia.

Włosa zawiera melaniny, która pochłania promieni laserowych, przy czym pęcherzyk jest ogrzewany i uszkodzonych po kilku dniach całkowicie zniszczone. W rezultacie włosy to nie jest reaktywowana. Laserowe usuwanie włosów nie może być szary i blond włosy.

Procedura rozpoczyna się z faktem, że górna warstwa goli włosy, że energia laserowa mogłyby wpłynąć na głębokie pigment. Następnie przyrząd jest prowadzony na miejsce zamierzonego depilacji przez kilka sekund, w którym momencie to dostarcza impuls, który niszczy mieszki włosowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet po depilacji laserowej, gdy wydaje się, że włosy nie pojawią, istnieją przypadki przedłużenia ich wzrostu. Powodem tego jest to hormony. Na przykład, po ciąży lub bolesnej porażki równowagi hormonalnej u kobiet, które poddane depilacji laserowej może zacząć rosnąć włosy.

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Zdecydowana odpowiedź na to pytanie, jak mówią, Światło ocieplane damskie garnitury shugaring i Afro – laserowe usuwanie włosów, nie można. Po pierwsze, trzeba podzielić rodzajów omawianych na spotkaniu. W ten sposób typy depilacji w domu: kremy do golenia, chemiczne, mechaniczne usuwanie urządzenia, na zimno / ciepło wosku. Leczenie salon: shugaring, gorący wosk, depilacja laserowa.

Zrozumiałe jest, że w salonie depilacji procedura jest droższe niż w domu, jednak, a wynik jest przechowywany przez dłuższy czas. I z depilacji laserowej lub skutkiem usuwania włosów gładka skóra trwa wiecznie, z wyjątkiem niektórych przypadków.

Depilacja z każdej części ciała i skóry wrażliwej zaleca się, aby spojrzeć na Shugaring. Zabieg laserowy nie jest tanie i nie wymaga więcej niż jedną sesję, więc lepiej wydać pieniądze, aby usunąć włosy na górnej wardze i pod pachami.

W domu na linii bikini jest lepiej wybrać ciepły wosk, obszar pod pachami – krem, ale nogi mogą być traktowane i depilatory.

Przeciwwskazania

Rodzaje depilacji i epilacji są wymienione w niniejszym raporcie nie mogą być stosowane w niektórych chorobach. Jeśli przednia procedury salonie lekarz powinien skonsultować zakazy pacjenta na jednej lub drugiej metody usuwania włosów, dom powinien być świadomy tych przeciwwskazań.

  • Przy użyciu wosk brodawczaka, trądzik różowaty, słabe krzepnięcie krwi, cukrzyca, ciąża, mole, opryszczka, zmian skórnych.
  • W chemicznych kremów ekspozycji: idiosynkrazji komponentów, skaleczenia, siniaki i rany.
  • usuwanie mechaniczne: zakrzepowe, wysoka wrażliwość skóry, zapalne i procesów ropnych i uszkodzenia skóry.