748 Shares 8611 views

Pełna i częściowa wymiana oleju w układzie kierowniczym hydrowspomaganiem

Do poprawnego działania kierownicy należy regularnie wymienić olej w układ wspomagania kierownicy. Wtedy będzie zapewniać łatwą kontrolę nad pojazdem. Oraz w celu że pozostaje elastyczny w wysokiej prędkości, ciśnienia modulatora należy przewidzieć. Rozważmy przypadek, gdy potrzebna jest wymiana, a jak wydać swoje ręce.


Etapy z systemem hydraulicznym

Dzięki kierowcy wspomagania układu kierowniczego jest w stanie czuć się dobrze o ich kierownicy. Mieści się on nie tylko w montażu w fabryce, ale także w trakcie pracy. Po instalacji, trzeba dbać o niego. Słabe konserwacja może spowodować ich uszkodzenie. Kierowca musi być:

 • kontrolować oleju;
 • wyeliminowania przecieków powstających;
 • Smar zmieniają się co dwa do trzech lat;
 • skontaktować się z punktem serwisowym w przypadku nieprawidłowego hałasu lub usterki w ruchu.

Wadliwy wspomaganie kierownicy może wystąpić z powodu zerwania paska napędowego pompy. Wyciek płynu musi być wyeliminowany natychmiast. Wymiana oleju w układzie kierowniczym hydrowspomaganiem prowadzona jest w następujących przypadkach:

 • podczas ciągłej pracy;
 • po instalacji lub usunięciu części układu hydraulicznego ;
 • na wykrywaniu mętności w zbiorniku.

Olej do wspomagania układu kierowniczego

Decydując się zastąpić, trzeba wybrać markę płyn smarujący. Dobrym wyborem będzie olej przekładniowy Dexron 2 lub 3. smarujący płyn do wspomagania kierownicy nie wymaga szczególnych cech. Z syntetyków pójdzie dłużej i zaoszczędzić na paliwie. Wybór zależy również od modelu samochodu.

Olej na wspomaganie układu kierowniczego jest wybierane, biorąc pod uwagę indeksy temperatury i lepkości. zmienia się, gdy biegnie od sześćdziesięciu tysięcy kilometrów na sto dwadzieścia tysięcy. Najczęściej użyć smaru na bazie mineralnej. Syntetyczne nadaje się tylko dla niektórych pojazdów. płyn jest kolor czerwony, żółty i zielony. Nie powinny one być mylone z częściowego zastąpienia, a także dodawanie różnych baz olejowych.

Jeśli wprowadzono wymianę oleju Vaz wtedy dobrym rozwiązaniem byłoby, na przykład, „Castrol ATF Dex 2 Multivehicle”. Zbiornik prawie osiemset mililitrów cieczy. Dla porównania, wymagane więcej smarowanie, jeśli przeprowadzone w środku wymiany oleju obcego samochodu. „Ford Focus”, na przykład, ma pojemność jeden i pół litra. Jest to średnie zużycie smaru do hydrauliki.

Potrzebne narzędzia

Wymiana oleju w układzie kierowniczym hydrowspomaganiem może być częściowe lub całkowite. Dla częściowego zastąpienia następujących narzędzi:

 • medyczne strzykawki;
 • Średnica rury sześciu milimetrów dwustu pięćdziesięciu milimetrów długości;
 • Zdolność do odprowadzania mieszaniny odpadów;
 • uzkogubtsy;
 • świeży smar.

częściowa wymiana

Przednia część samochodu jest podnoszony za pomocą podnośnika. Aby zatrzymać przeciek przygotować szmat. Kiedy produkowane wymiany oleju w hydrauliczne wspomaganie kierownicy, trzeba umyć zbiornik z benzyną. Niektórzy właściciele starych samochodów nie zmieniła smar przez długi czas, i na próżno. W celu uniknięcia tej procedury jest to możliwe do wykonania we własnym zakresie.

Aby zmniejszyć obciążenie hydraulika umieścić przystanki. Ponadto, nakrętka jest odkręcana, a zbiornik płyn przelewa się do zbiornika do etykiet na filtrze. Następnie wlać nowy olej wspomagania układu kierowniczego. Nadmiar usuwa się za pomocą szmatki.

Obejmują one silnik i kółka w obu kierunkach kilka razy. Pojemnik należy pozostawić prawie stu gramów tłuszczu.

Po tej operacji, układ hydrauliczny jest do działania w trybie normalnym.

całkowite zastąpienie

Dla kompletnej wymiany oleju pojazd napędzany na wyciągu. Obrócił się, by sprawdzić nasadka zbiornika płynu. Następnie ostudzić silnik i skręcić kierownicę usunięte powietrze.

Trzeba trochę poczekać na ostygnięcie silnika przed rozpoczęciem prac. Aby przeprowadzić pełne zastąpienie będzie wymagał co najmniej cztery litry płynu do płukania układu. Zakup wygląd płynu na obecność oznakowania PSF.

Narzędzia do wymiany oleju są następujące:

 • rury;
 • strzykawki;
 • sprężarka;
 • śrubokręt
 • szczypce;
 • Zdolność do kanalizacji.

Po pierwsze, za pomocą szczypiec, odłączyć i zdjąć zaciski przewodów. Następnie wyjąć zbiornik, a zewnętrzny koniec jest opuszczany do uprzednio przygotowanego pojemnika. Przewód jest przymocowany do dyszy, a dostarczany jest powietrze. Silnik musi być wyłączony, pogorszeniu w inny sposób, a wirnik i stojan, który jest pozbawiony płynu smarującego.

kółkiem przez bez uruchamiania silnika. Następnie zbiornik jest umieszczony w miejscu, podłączyć wąż i płyn jest uzupełniany do maksimum. Silnik to znowu kółko przewijania. Zostaw samochód na kwadrans, a następnie powtórzyć wskaż wypierać powietrze całkowicie.

W celu przeprowadzenia prac samodzielnie, kierowcy będą musieli, co do zasady, od trzech do czterech godzin. Jeżeli istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę wymiany, procedura jest lepiej nie zwlekać. Zanim zaczniesz, musisz nauczyć się informacje o temacie i nie zapomnij sprawdzić dostępności wszystkich niezbędnych narzędzi.