123 Shares 8760 views

Gdzie jest Singapur – „miasto świątyni i lew”

Fakt, że miasto-państwo jest wysoko rozwiniętym gospodarczo krajem, w dużej mierze ze względu na miejsce, w którym jest Singapur. Znajduje się w południowo-wschodniej Azji na wyspach, oddzielone przez Cieśninę południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, na skrzyżowaniu azjatyckich szlakach morskich, które odbywają się co miesiąc tysiące statków udających się do Indii, Bliskiego Wschodu i Europy. Singapur gęsto zaludnione: prawie pięć milionów ludzi żyje w stosunkowo małej wielkości terytorium 63 wysp o łącznej powierzchni na łączną sumę 714.3 tys. km. Dla wysp południowego brzegu Azji, gdzie Singapur, znamienny równikowym o stałej temperatury powietrza (średnia temperatura 27,6 ° C) oraz wysokie deszczu.


Jak przystało na kraj ze statusem „miasta-państwa”, stolicy Singapur – jedynego miasta na wyspie, jedna z legend o nazwie książę Sang Nila Utama na cześć przyjazny lew, który spotkał go w dżungli. „Śpiewaj” i „pura” – w sanskrycie tłumaczone jako „Lion” i „miasto”. Według innej legendy, pierwsza osada powstała tu księcia z Sumatry. Był tak zaskoczony, aby mieszkać w tych miejscach potwora, która miała głowę lwa oraz rybi ogon, w której dowodził na cześć został nazwany Merlion zbudować świątynię. Wyspiarze czczą tradycję, więc stylem swój kapitał „miasto lwa i kościoła.” Merlion, symbolizujące jedność siły i odwagę lwa i ścisłym związku z ryby morskiej stała się symbolem Singapuru. W 1972 roku założył obsady konkretną figurkę mitycznego stwora 8 metrów 60 centymetrów, która jest jedną z głównych atrakcji Singapuru.

Stosunkowo niewielki obszar, który jest Singapur, przyciąga do siebie miliony turystów z całego świata. Turyści pęd do odkrywania licznych atrakcji zabytkowego centrum miasta: imponującej budowli z epoki kolonialnej, kościoły, katedry, muzea, rzeźby, słynny Orchard Road – ulica wieżowce, które koncentrowały ekskluzywnych hoteli, sale koncertowe, centra handlowe, kluby nocne, bary i restauracje. Jest również krajem najstarszy park – ogród botaniczny z bajecznie piękny park orchidei.

Na wyspie, która jest Singapur, żywych przedstawicieli różnych narodów, a więc szczególnie interesujące dla turystów powodować dzielnice etniczne ( „Little India”, „Arab Street”, Chinatown), pełen wszelkiego rodzaju cudów. Wiadomo część obrazu turystycznej miasta są liczne parki z mnóstwem rozrywki, sportu i innych obiektów. Podróżni nie pozbawia uwagę i dzielnicę Jurong z jego atrakcji i ultranowoczesnym portu, bez którego niemożliwe jest Singapur.

Wakacje na wyspie Sentosa – całego przemysłu, reprezentowanym przez ogromną liczbę parków, przejażdżki i inne rozrywki dla dzieci i dorosłych. Wielu odwiedzających Singapur, zmęczony wrażeń, kapitał i zdobyłem Sentosa wolą spędzić trochę czasu na Ubin wyspie. W tej oazie ciszy czeka na turystów otoczone palmami, opuszczonych plaż i wiosek rybackich z gościnnych restauracji, owoce morza podawane są.