276 Shares 8864 views

Dotykowy głód u dzieci i dorosłych

Dotykowy głód – potrzebują organizmu na dotyk. Jest on najczęściej u małych dzieci.


problem dzieci

Brak kontaktu fizycznego może spowodować opóźnienie rozwoju psychicznego dziecka. Z pomocą dotyku dziecko uczy. Jest to również ważne dla niego i dotknąć rąk innych ludzi, zwłaszcza matek. Poprzez dotyk konfigurowalny szczególnej więzi między matką a dzieckiem. Czasem płacz dziecka nie jest potrzeba, aby jeść, spać i nie trzeba zmienić pieluchę.

Z okrzykiem dziecko może powiedzieć „chcę obsłużyć”, aby zaspokoić swój głód dotykowe. Dziecko pozbawione matczynej czułości, mogą być skłonne do agresji, nerwowość, depresja. Dlatego noworodek powinien być otoczony ciepłem i życzliwością.

kinestetiki

Brak komunikacji cielesnej występuje najczęściej u dzieci z rodzin dysfunkcyjnych lub dzieci, które są karmione butelką. Ale są też tacy, którzy są w potrzebie dotykania czasami więcej niż inni. Dzieci te są nazywane kinestetycznych. E. Są one w stanie lepiej wchłonąć informacji przez dotyk dłoni niż wzroku lub słuchu.

Oznaki, że dziecko kinestetik:

 1. Maluch nadpobudliwe. Trudno jest siedzieć w jednym miejscu, był stale skakanie, bieganie lub przędzenia. Klasa, w której trzeba się skupić, dano mu ciężko.
 2. Wszystkie elementy, które są w zasięgu ręki, dziecko musi dotknąć i przymierzyć zęba. Funkcja ta powinna być sprawdzana, gdy nie jest ząbkowanie.
 3. Po raz pierwszy widząc nową zabawkę, dziecko potrząsa bije lub rzutów. On nie może nawet patrzeć na niego i studiować z pomocą rąk.
 4. Lubi przyciski, przełączniki, grając ze starszymi instrumentów.

Jeżeli wszystkie powyższe opisuje zachowanie dziecka, to jest prawdopodobne, że kinestetik.

zalecenia

Wychowanie dzieci – nie jest łatwym zadaniem, a podnosząc dziecko z głodu dotykowej komplikuje pracę matki w czasie. Istnieje kilka zaleceń, aby ułatwić codzienne życie:

 • dopóki dziecko jest małe, może być noszony w chuście;
 • spanie razem nadrobić brak dotyku Twojego dziecka;
 • każde działanie Twojego dziecka towarzyszy dotyku, czy pochwały, a następnie poklepać go po głowie, uspokajające – w ramionach, i tak dalej ..

Dziecko nie doświadcza głodu dotykową w dorosłe życie jest bardziej zrelaksowany i pewny siebie.

Brak wrażeń dotykowych

Dotykanie ręce dużo nam powiedzieć o danej osobie. Przy kontakcie możemy określić swój stosunek do niej na poziomie podświadomości. A większość z tego, co intuicyjnie okazuje się być prawdą.

W późniejszych latach dotykowe głód też może przejawiać. T. do. Wszyscy starają się nie łamać przestrzeń osobistą innych. A my sami nie są zadowoleni z tego, że ktoś jest okupują naszą strefę komfortu.

Dotykowy ugasić głód u dorosłych może być z pomocą partnera, grupy tańca, sportu, seksu, i tak dalej. D. Ale niewiele osób zajmujących się tańca towarzyskiego lub Bobsledding. W związku z tym, nie ma innego sposobu, aby zaspokoić swój głód jak – objąć. W chwilach samotności nasze wewnętrzne dziecko zaczyna jęczeć: „Chcę, aby obsłużyć” W tej chwili objąć zajmują bardzo ważną rolę w naszym życiu. Z ich pomocą możemy poczuć ciepło, bezpieczeństwo i emocjonalną bliskość z rodziną, my, ludzie.

Dotykowy kontakt: Redakcyjne

Psychologowie radzą, aby objąć przynajmniej osiem razy dziennie. Kiedy dotykowe kontakt u ludzi:

 • poprawy odporności;
 • stymulowane przez działanie na centralny układ nerwowy;
 • Zwiększa poziomu hemoglobiny we krwi;
 • Produkuje oksytocynę, hormon, poprawia nastrój.

obejmuje również poprawić samopoczucie osób z autyzmem, a także tych, którzy cierpią z powodu wysokiego lęku.

objąć

Przytulić – doskonała broń do walki ze stresem. Codziennie osoba dostaje w sytuacjach stresowych. Problemy w pracy, w życiu osobistym lub po prostu zły czas jest martwy telefon. Wszystko to jest ciosem dla naszego zdrowia z tobą.

Uspokajające tylko zamiatać półki aptek. Ale co, jeśli pigułki mogą być zastąpione przytulić? Z każdym dniem coraz popularniejsze szkolenia psychologiczne. Dzięki nim, przytulić powrotem do naszego codziennego życia.

Ugasić głód dotyku w inny sposób

Zdarza się również, że ludzie po prostu nie mają nikogo do dzielenia ciepły dotyk, jak to było, smutny, jak się może wydawać. Następnie istnieją inne sposoby radzenia sobie z głodem dotykowej:

 1. Bicze. Ludzkie ciepło, to jest, oczywiście, nie zastąpi, ale pomoże Ci poczuć się lepiej.
 2. Self-masaż. W ten sposób można poczuć swoje ciało lepiej.
 3. specjalista masażu. Brak dotykowych ręce za symboliczną opłatą.
 4. Dostać zwierzaka. Zwierzęta domowe są w stanie dać poczucie ciepła i czułości. Również obecność zwierzaka w swoim mieszkaniu, aby pozbyć się samotności.

Nawiasem mówiąc, ludzie, którzy regularnie odwiedzają masażysty, zanotował w swoim przypływie energii, uczucie lekkości i dobrego stanu emocjonalnego. rodzaj masażu nie ma znaczenia. To może być głęboka, z badaniem wszystkich mięśni lub zwykłe głaskanie.

Ale najbardziej skuteczne doradztwo dla dorosłych z dotykową głodu – jest znalezienie partnera. Znajdź osobę emocjonalnie blisko Ciebie. Togo, z którymi można przytulić te cenne osiem razy dziennie. Podziel się ze sobą z czułością, ciepłem i uczuciem. I widać pozytywną dynamikę w swoim codziennym życiu.