334 Shares 6826 views

Kompozytor Antonio Vivaldi biografia i twórczość

Najwybitniejszym przedstawicielem włoskiej sztuki skrzypcowej XVIII wieku uważany jest za księdzem katolickim, kompozytor, dyrygent, pedagog i skrzypek Antonio Vivaldi, biografia i twórczość, która jest nadal przedmiotem zainteresowania wielu profesjonalistów i amatorów. W Europie, zyskał uznanie w trakcie jego trwania.


Antonio Vivaldi kreatywność jest najbardziej popularny ze względu intrumentalnym, zwłaszcza koncert skrzypcowy. Ale w tym samym czasie, to jest uważany za niedoścignionym mistrzem w innych gatunkach, takich jak opera, concerto grosso.

dzieciństwo Vivaldi

Przez długi czas, data urodzenia kompozytora pozostawał tajemnicą biografii, ale w połowie ubiegłego wieku, dzięki znajdując zapisów kościelnych, jest ona ustawiona dokładnie. 4 marca 1678 w Wenecji, w fryzjera rodzinnym Giovanni Battista urodziła pierwsze dziecko Antonio Vivaldiego. Jego biografia jest wciąż pełen tajemnic i sprzeczności. Ze względu na słabość i groźby śmierci chłopiec został ochrzczony w położna urodziny.

dziecko talent objawił się wcześnie, w wieku dziesięciu ojca Antonio zastąpiona podczas okresów nieobecności w kaplicy katedry. Pierwsza praca u dziecka pojawiła się w wieku trzynastu lat. To jest rodzicem chłopca i stał się jego pierwszym nauczycielem, a jego służba w kościele wpływ na wybór kariery.

wczesne lata

Piętnaście i pół lat, otrzymał najniższy poziom kapłaństwa, na której miał prawo, aby otworzyć bramę kościoła. Kilka lat później, Antonio zdobył tytuł kapłana, a także prawo do służenia masę. W tym czasie zyskał sławę wirtuoza skrzypka. Ale rok później nie chciał uczcić masę z powodu dolegliwości fizycznych, choć niektórzy z jego współczesnych twierdził, że udawał, że za pomocą tego czasu pisać w zakrystii jego kompozycji muzycznych. To dla tego zachowania był odłączony od Kościoła, który spowodował wiele plotek.

Wenecja „oranżerii”

W 1703 roku, Antonio Vivaldi (krótka biografia, w której godność kapłana na ten temat została zakończona) został zaproszony do jednego z najlepszych weneckich ogrodów zimowych. To był początek pedagogicznej i twórczości młodego mężczyzny.

Raz w środowisku, genialny tradycje muzyczne, on napisany dużą liczbę dzieł świeckiej i sakralnej muzyki instrumentalnej, uczy teorii muzyki, ćwiczył z orkiestrą pracował z chórzystów, przeprowadzone koncerty. Ze względu na wieloaspektowy i owocnej działalności Antonio oranżerii stał zauważalne wśród innych.

Początek drogi kompozytora

W pierwszych latach pracy Antonio Vivaldiego, biografii i twórczości, które zostały nasycone pisania dużą liczbę kawałków instrumentalnych pojawił się przed dużą publicznością i społeczności muzycznej jako autor Trio Sonaty. Nieco później, wydawnictwo opublikowało kolejne 12 dzieła dużej formie pod jednym dziele. Poniższa zawierają taką samą liczbę sonat na skrzypce i klawesyn.

Na 33 Vivaldi nabywa sławę daleko poza granicami swojego rodzinnego miasta. W tym czasie ma twardą pensję i stał się głównym liderem uczniów koncertu. Jego prace zostały słuchania duńskich szlachty, a nawet króla.

Poza granicami kraju zaczynają być wykonywane i publikowane swoje prace. Po raz pierwszy w Holandii opublikował swoje dzieło dwunastu koncertów dla 1, 2 i 4 skrzypiec i akompaniamentem. Większość wykonywalny są najlepsze dzieła tego opus.

Nowe, jasne odczucia i zdjęć jest uderzające współczesnej muzyki Antonio Vivaldiego. Jego biografia w tym okresie staje się bogatszy i twórczą aktywność – z powodzeniem.

kreatywność opera

Już w wieku 35 lat, on jest głównym kompozytorem „Pieta”. To zobowiązuje Vivaldi regularnie komponować muzykę dla studentów. Jednocześnie, postanawia szukać nieznany gatunek dla siebie – operę. W nadchodzących latach będzie to najważniejsza sfera jego działalności.

W celu wprowadzenia w Vicenza swoją pierwszą operę „Otgon w Villa” Antonio zajmuje zostawić miesiąc. Produkcja była udana i zwróciła uwagę na impresario Wenecji. Począwszy od następnego, przez okres pięciu lat powinien być liczbą pierwszą, która jest mocno przytwierdzone jego sławę jako kompozytora operowego.

Od tego momentu, Antonio Vivaldiego, którego biografia idzie na nowej rewolucji twórczej, stara się zdobyć uznanie szerokich mas słuchaczy.

Mimo sugestii innych miejscach, które były bardzo kuszące, a także niespodziewany sukces w dziedzinie operowej, po długim wypoczynku, wciąż pozostawał wierny i wracał do weneckiego „oranżerii”.

teatralny kreatywność

Pierwsze dwa głośniki w łacińskich tekstach pojawiają się w tym samym czasie, kiedy namiętnie ponieść teatru. „Judith triumfujący” stał się jednym z najlepszych dzieł Vivaldiego.

Uczniowie w czasie uznał za zaszczyt uczyć się od niego, ale ani oni, ani duża liczba prac kompozytorskich nie może odwrócić Antonio od aktywnej pracy w teatrze, w którym wykonuje on zlecenie na dwunastu największych arii do opery «Nero Caesar».

W tym samym teatrze został stworzony i opera „Koronacja Dariusza”. W ciągu zaledwie pięciu lat sława kompozytora szybko rośnie i jest poza ich krajem daleko do Europy.

Po pierwszych latach trasie operowej związanego z Wenecji, kompozytor Antonio Vivaldi zdecyduje się zmienić tę sytuację i idzie do służby trzyletniego w austriackim cesarzem, który prowadził wojska w Mantua margrabiego Phillip von Hessen-Darmstadt.

Obsługa w margrabiego

Okres ten jest bardzo istotny dla Vivaldiego: to on wpływa całe życie. Spotyka się z córką francuskiego fryzjera i operowej śpiewaczki drażnić Zhiro że Antonio jest cała jego uczniem. Jej siostra opiekowała zdrowia kompozytora, i stał się jego nieodłącznym towarzyszem.

Na części kościoła było ciągłe skargi na takie niewłaściwe osoby duchowej relacji, ponieważ siostry mieszkał w domu kompozytora i towarzyszyła mu na trasie. Następnie, stosunki te będą prowadzić do bardzo niekorzystne dla muzycznych wyników twórcy.

Po służbie wrócił do Wenecji, ale podróż do stolic europejskich trwa. Pomimo wspaniałej premiery składzie oper, najbardziej uderzające dzieł współczesnych uwierzyć koncertów programowych, zwłaszcza „Cztery pory roku”.

Ostatni okres życia

Sprawność Antonio Vivaldiego (zdjęcie można zobaczyć w naszym artykule) hit: to nie staje się mniejsza, mimo zaawansowanego wieku. Jego opery wykonywane są w wielu europejskich scenach i mają ogromny sukces. Ale w ciągu 59 lat łapie straszny cios losu. Nuncjusz apostolski w Wenecji w imieniu kardynała Ruffo kompozytora zakazano wjazdu do jednego z Państwa Kościelnego (Ferrara) w środku przygotowania do karnawału.

W tym czasie było to niespotykane hańby i pociągnęło za sobą kompletny dyskredytacji zarówno Vivaldiego – osoba duchowe i uszkodzenia mienia. Relacje w „Pieëte” zaczął się pogarszać i Muzyka Antonio uznano za przestarzałe przez pojawienie się w tym czasie duża liczba młodych artystów. Musiał odejść.

W „konserwatywne”, wspominał po raz ostatni w związku ze sprzedażą wyjątkowo niskiej cenie dużą liczbą koncertów muzycznych. Po tym, twórca zawsze opuścić swoją ojczyznę.

Zapalenie wewnętrzny, zmarł w Wiedniu w wieku 63 lat, wszystkie opuszczone i zapomniane.