853 Shares 7223 views

ciśnienie tętna

Co to jest – puls? To rytmiczne ściany naczyń przemieszczenie dławiący wystąpić w wyniku przepływu krwi, które jest wyrzucane przez serce.

Znaczne zainteresowanie w badaniu tętna pokazał bardziej starożytny indyjski, grecki, arabski i chiński lekarzy. W tym czasie uważano, że może być przypisany do dowolnego leczenia choroby, diagnozy i prognozy zrobić tylko charakter impulsu. Ponadto okazało się, że tętno jest zależna od wieku, płci, chorób i ciało. Po doktryna impulsu nabyte podstawowych zasad jego dalszej formacji ze względu na brak urządzenia, które rejestruje fale impulsu, to był bardzo powolny. Tylko wprowadzenie nowoczesnych metod ustalania serca, takich jak: flebopezografiya i arteriopezografiya znacznie poszerzyła i pogłębiła naszą wiedzę w dziedzinie nauczania na pulsie.

Impuls ciśnienia to różnica pomiędzy rozkurczowego i skurczowego ciśnienia , i jest mierzony w milimetrach słupa rtęci. Zwykle normalne ciśnienie krwi (skurczowe / rozkurczowe) osiąga 120/80 mmHg (Mm Hg).

Niskie ciśnienie tętnicze

ciśnienie tętna jest uważany za rażąco niskie, jeśli jest mniej niż 25% wartości skurczowego. Najczęstszą przyczyną niskiego ciśnienia tętna jest wyrzutowej lewej stronie, jak również część lub uraz, któremu towarzyszą znacznej utraty krwi.

Jeżeli ciśnienie impulsowego jest bardzo niskie (między 25 mm i mniej), powodem może być małe objętości wyrzutowej serca jak niewydolność serca. Co więcej, niskie ciśnienie tętnicze może również być spowodowane przez zwężenie zastawki aortalnej.

Wysokie wskaźniki ciśnienia tętna podczas lub po ćwiczeniach

Zazwyczaj ciśnienie tętna u zdrowych osób w stanie spoczynku około 40 mm Hg Zwiększa to szybkość z stresu ćwiczeń ze względu na wzrost objętości wyrzutowej. ciśnienie tętna zwykle powraca do normy w ciągu 10 minut u zdrowych ludzi. Większość ludzi w czasie niewielkiego wysiłku fizycznego ciśnienie skurczowe wzrasta stopniowo, a rozkurczowe jest taka sama. Chociaż niektóre leki na nadciśnienie, mają działania ubocznego zwiększenie rozkurczowego ciśnienia krwi, inhibitorami ACE z powodzeniem konkurować z wysokim ciśnieniem impulsów. Bardzo szkodliwe wysokie ciśnienie tętnicze, co przyspiesza starzenie naturalne narządów wewnętrznych, zwłaszcza serca, mózgu i nerek. Ten objaw połączony z bradykardia i zła, nieregularny oddech wskazuje podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego. W tym przypadku jest to obowiązkowe, aby skonsultować się z lekarzem.

Główne powody wysokiego ciśnienia tętna:

 • miażdżycę tętnic;
 • przetoki tętniczo;
 • przewlekłą niewydolność;
 • nadczynność tarczycy;
 • gorączka;
 • niedokrwistość;
 • ciąża;
 • lęk;
 • Blok serca;
 • zapalenie wsierdzia;
 • zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Zwiększone ciśnienie tętna – głównym objawem choroby serca

Ostatnie badania pokazują, że wysokie ciśnienie krwi, puls jest bardzo ważnym wskaźnikiem ryzyka chorób serca i migotaniem przedsionków. Jeśli pacjent cierpi z powodu wysokiego ciśnienia tętna, leczenie może obejmować leki – ACE (enzymu przekształcającego angiotensynę).

Badania wykazały, że przy 2005 do pięciu mg kwasu foliowego na dobę przez 3 tygodnie pomoże zmniejszyć ciśnienie impulsu 4,7 mm Hg A naukowcy doszli do wniosku, że kwas foliowy jest bardzo skutecznym sposobem zwiększenia sztywności tętnic, co przyczynia się do zapobiegania nadciśnieniu skurczowym.