695 Shares 8484 views

Pogotowie: Ustąp!

Życie w nowoczesnych miast wypełnionych dźwiękami, z których wielu stały się tak powszechne, że trudno zwrócić uwagę na nich. Zaciąg krzyczących przedsiębiorców na rynkach, hałas z budowy, reklam pochodzących z głośników, podziemne dudnienie. A jednak, kiedy spiętrzonych most dźwięki syreny, moje serce mimowolnie zamówienia i od razu przychodzi do głowy: „To jest złe” I pomóc mu pospieszyć karetkę.


niezbędny transportu

Rzadko ludzie myślą o tym, gdzie pochodzi z takiej usługi jak szybkiego przybycia lekarza do chorego lub były niebezpieczne dla życia lub zdrowia sytuacji danej osoby. Zwykliśmy myśleć, że to zawsze było. Ale, oczywiście, jest nieprawdziwe. Choć prawie wszyscy ludzie są z natury skłonny do pomocy bliźniemu w potrzebie, usystematyzować taką pomoc, przekształcając go w karetce, zaczął próbować aż do końca 19 wieku. Poważnie myśleć o tej sprawie rozpoczęły się w Austrii po 1881 wystąpił w jednym z teatrów w Wiedniu pożaru zginęło 479 ludzi. Najbardziej obraźliwe, że miasto miało wiele szpitali na wysokim poziomie, ale pacjenci nie są w stanie dostarczyć i obsługa dość szybko. Ale nawet wtedy, to wciąż daleko od takiego jak pogotowie. Początkowo używaliśmy konwencjonalnego trener, który czasami, o których mowa dzisiaj przez tradycję zamiast samochodów wykorzystywanych przez lekarzy.

postęp techniczny

Wraz z rozwojem motoryzacji i ulepszonych modeli przeznaczonych do przyjazdu do pacjentów i pomagać im jak najwięcej karetki. Tak więc, w 1906 roku w Nowym Jorku, było 6 z tych maszyn, które, nawiasem mówiąc, pracowali na energię elektryczną. Car „OPEL DoktorWagen” – naprawdę najbardziej znany karetka z tamtych czasów. Jako prosty i skromny, pomaga lekarz jak dostać się bez problemu do pacjentów mieszkających w odległych rejonach i transportować je w razie potrzeby. W ZSRR to dzieło podjęli rośliny ZIS i GAZ. W latach trzydziestych, karetka wyglądał niemal powszechnie znany wszystkim sposób. Jest to prawdziwa historia GAZ-55, które w różnych kombinacjach siedzeń i pacjentów obłożnie umieszczone maksymalnie 10 osób.

Aktualny stan

Mijały lata, a następnie przeprowadza się produkty wielu innych samochodów, a na końcu do drugiej połowy 1970 roku, kraj zapoznał się z samochodem zamienił bezspornego narzędzia służyć ludziom w potrzebie lekarza. Słynny „Rafik” – RAF 22031, numer karetka jeden z tych czasów. Kierowcy, którzy go obsługują, nadal czule mówią o tym słynnym samochodu dla jego miękkim zawieszeniu i dobrej manevrennost.Sovremennye jak ambulanse, w tym karetki pogotowia, a wcale bardziej jak minikliniki niż tylko samochody. Bez względu na to, co się stało: boli dowolną część ciała, miał atak serca lub mężczyzna doznał poważnych poparzeń – jest już w drodze, na drodze do kliniki, dzięki nowoczesnym sprzętem, lekarze mogą świadczyć usługi dla pacjentów, które kiedyś były dostępne w samych szpitalach.