890 Shares 5529 views

Jak przyciąć Dracaena dla frajerów? Jak dbać o rośliny doniczkowe

Dracena lub smok drzewo – to jest ulubionym większość ogrodników rośliny. Przedstawiciel rodziny agawy, zimozielone Dracaena krzew podobny do egzotycznych palm. Dlatego wielu ludzi jak draceny, razem z nią w pokoju pochodzi kawałek lasu deszczowego urody. Cnoty tej rośliny jest wiele. Poza efektownym wyglądem, jest także wystarczająco trwałe złe porusza silne wahania temperatury. W klimacie umiarkowanym, niektórzy członkowie tej rodziny dorastać na ulicy, prezentując wspaniałe krzewów lub drzew o grubym pniu do 6 metrów wysokości.

Dracena w domu

W warunkach pokojowych, roślina ta jest znacznie niższa od wartości ich dalekich krewnych. Na wysokości krzewu wewnątrz rośnie od 46 do 60 cm. Jest to często mylony z kordiliny ale dracaena jest bardziej skromne kolor. Jest on znany ze swojej niebieskawo-zielone, skórzaste, sztywne i xiphoid liści, które osiągają długość 40-50 cm. szerokości nie przekracza 2-4 cm. Większość roślin tego gatunku łatwo kwitną. Białe lub różowe kwiaty są zebrane w wiechowaty kwiatostany. Owoce – jagody.

typy draceny

Dziś chcemy powiedzieć, jak przyciąć Dracaena. Ze względu na liczne błędy Kwiaciarnia często zostaje wydłużona i nagi roślinne zamiast luksusowe egzotyczne palmy. Jednak przed przystąpieniem do ujawnienia głównego tematu, należy wspomnieć o jakie go możemy wzrastać w domu, a także wziąć pod uwagę główne cechy każdego z nich.

  • Dracena Reflex – jest stosunkowo niewielki zakład z wygiętymi liści i gałęzi od korzeni. Łodyga jest słaby, to raczej bujnego krzewu, który potrzebuje trochę cięcia.
  • Dracena Surkuloza – jest również krzaczaste rośliny z ciemnozielonymi liśćmi, które są ozdobione plamami. Ten rodzaj stałych form pędy, więc jest to bardzo ważne, aby utrzymać piękny kształt krzewu. Ponieważ ten rodzaj upraw draceny jest bardzo prosta, wystarczy prischipnut końcówkę, nie będziemy się w to w szczegółach.
  • Dracaena fragrans – jest największym ze wszystkich gatunków krajowych. Można to osiągnąć wysokość trzech metrów i wiszące faliste liście będzie najlepszym dekoracja dla Twojego domu lub biura. Zakup tej rośliny, należy zwrócić się do doświadczonych hodowców jak upraw draceny, inaczej możesz przegapić odpowiedni moment.

Co działać przycinanie

W rzeczywistości, ta procedura kilka funkcji. Ponieważ rośliny dracaena nie jest szczególnie trudne, wielu hodowców Wentylatory przeprowadzić tę procedurę w razie potrzeby, gdy roślina rośnie tak, że zaczyna zakłócać lub opierać się o sufit. Oznacza to, że w tym przypadku, przycinanie odbywa się kontrolować wysokość.

Jednakże, jeśli robisz to źle, mięsiste łodygi zaczyna więdnąć, aw rzeczywistości, nasze zadanie – nie tylko w celu utrzymania właściwości dekoracyjnych, ale również, aby uzyskać nowe pędy. Tak więc stopniowo przejść do drugiej funkcji procedury – uzyskanie dodatkowych oddziałów, pędy, które poprawią nie tylko wygląd rośliny, ale również służyć jako materiał do hodowli.

podczas przycinania

Idealny czas – to jest późną wiosną lub wczesnym latem. To właśnie w tym czasie aktywnie zwiększenie Dracaena. Jak wyciąć gałąź, możemy teraz mówić bardziej szczegółowo, ale teraz kilka słów o sezonowości. Kwiaciarnie powiedzieć, że czas doskonałe – to maj i czerwiec, kiedy to roślina jest aktywnie rośnie, a w pobliżu miejsca cięcia bardzo szybko nowe pąki są tworzone.

To, co możemy obserwować z zewnątrz, ale w rzeczywistości pochkoobrazovanie – proces systemowy, który stymuluje powstawanie hormonów wzrostu, które pomagają leczyć cięcia i budować piękną bujną koronę.

procedura awaryjna

Przycinanie Dracena można czasami stymulowane. Na przykład, roślina może złamać mu w tym pomóc zwierzęta lub często niegrzeczne dzieci. Może się to zdarzyć w środku zimy lub jesienią, kiedy kwiat jest w stanie spoczynku. W tym przypadku również nie panikuj. Ostrożnie przyciąć łodygę poniżej punktu złomowania, zgodnie z instrukcją, do której teraz tu. Jeśli draceny otrzyma dobrą opiekę, wszystko idzie dobrze. Tj draceny uprawne mogą być wykonane w dowolnym momencie, jeśli jest to konieczne.

Wysokość rośliny

Przede wszystkim koncentruje się na pożądanego efektu końcowego. Ocenić jakiej wysokości trzeba Dracaena. Jak wyciąć gałąź, będziemy analizować główne etapy procedury. Dlatego należy dokładnie sprawdzić swój zakład i jego przyszłej lokalizacji.

  • Trzeba oszacować, jak wysoka roślina będzie wyglądać lepiej we wnętrzu.
  • Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę swoje wymagania oświetleniowe. pokój draceny jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Rozwój pąków wierzchołkowych nastąpi właśnie kosztem światła wpadającego do szczytów pozostawionych pniu. Dlatego też, jeśli roślina stoi na parapecie okna północnej lub wschodniej, to lepiej go wyciąć niższe oświetlenie w górnej części otworu okiennego jest gorsza niż w dolnej części.

szkolenie

A my nadal rozmawiać o tym, jak przycinanie dratsenu do wytworzenia pędów bocznych. Przede wszystkim, należy przygotować niezbędne narzędzia. Powinno być sterylny skalpel, który był poprzednio potrzeby trzymać nad ogniem. Ponadto trzeba mieć wosku, opryskiwacz i mech torfowiec. Nie zapomnij, aby przygotować wolne i doniczki z ziemią. Cięte końcówka może być używany do mnożenia i ukorzenienia sadzonek.

Pierwsze obrzezany

Ponieważ rośliny draceny dla pędów bocznych może być na dowolnej wysokości, najpierw zaznaczyć punkt, w którym chcesz zobaczyć rozgałęzienie. Szybki ruch, pokroić bagażnik na tym poziomie. Podczas gdy część wycinki na bok i przyłączyć się do samej rośliny. To samo skalpelem, aby odcinać wszystkich liści na poziomie poniżej poziomu granicznego 10 cm.

Tak długo, jak można spędzić tę operację, zapalić świeczkę, aby zebrać roztopionego wosku. Wykonywanie przycinania spustowy parafiny najpierw na dowolnej powierzchni, a następnie kontynuować z masy plastycznej za plaster. Spróbuj zamknąć wszystkie pory parafina na cięcia, ale należy uważać, aby nie spalić roślinę zbyt gorąco kompozycji.

Sztuczek handlu

Po przeczytaniu instrukcji, znajdziesz informacje, jak przycinać dratsenu w domu. Jednakże, istnieje małe sekrety, których znajomość pozwoli Ci uzyskać gałęzie ubocznych jest znacznie szybsze. Przede wszystkim należy pamiętać, że w momencie przycinanie roślin traci dużo wilgoci. Często jest to uniemożliwia ułożenie nowych pąków na szczycie pnia. Dlatego zaraz po zabiegu jest dobrze spryskać łodyg wodą, pomoże przywrócić równowagę wody w komórkach.

Do stymulowania wzrostu wierzchołkowego pędów, owinąć pnia mokro mchu Sphagnum i związać gumką. Rurociągi będą musiały okresowo usuwać, sprawdzić stan sesji, i odesłać go z powrotem, lekko zwilżoną niego.

Uszczelnione parafinowego cięcia powinny być pozostawione na zewnątrz za pomocą wilgotnej owijki, czyli mchu powinny być tylko na boki. Wreszcie, górna jest umieścić plastikową torbę, aby zapobiec parowaniu wilgoci tak szybko. Raz na 5-7 dni, wyjąć torebkę i sprawdzić stan bagażniku pod uprzęży. Tak szybko, jak można zauważyć pąki w górnej części tułowia, torba i szelki powinny zostać usunięte.

potencjalne problemy

Powiedzieliśmy, jak przyciąć Dracaena i staranne przestrzeganie tych zasad, w większości przypadków prowadzi do pozytywnego wyniku. Jednak brak światła słonecznego, zbyt niska temperatura w pomieszczeniu, nadmiar lub niedobór wilgoci może poważnie zaszkodzić. Najczęstszym problemem jest gnicie pnia po ścięciu. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie procedury przycinanie znowu nie działa sytuację, w przeciwnym razie rot rozprzestrzeniać się za daleko i zniszczyć roślinę.