622 Shares 9686 views

Krowy mleczne: zwłaszcza hodowli. produkcja mleka krów: rock

Dla przeciętnego człowieka, nie związane z rolnictwem, krowa jakiejkolwiek rasy – to tylko zwierzę. Kolejna rzecz – rolnicy. Ci, którzy są zaangażowani w hodowli i hodowlę bydła na mleku, wiem szereg cech definiujących krów mlecznych rasy. Oto główne kryteria: duże wymiona, wydłużone ciało, słabo rozwinięte mięśnie.


Przegląd

Istnieją dziesiątki ras bydła. Jednak największy popyt jest na produkcję mleka krowy. Holstein rasy, Jarosław, holmogorskaja czerwony step i czarno-białe są najbardziej powszechne w Rosji. Dosłownie każdy ma pewne zalety w stosunku do innych. Na przykład, może to być tłuszcz mleka lub ich ilości. Mięsne rasy krów mlecznych w jakości jest nieco gorszy od produktu otrzymanego z RNC innym kierunku. Więc nie oczekuj od nich duży przyrost masy mięśniowej.

Łączone (mięsne lub mleczne) hodować krowy różnią się od innych typów bydła jego uniwersalność. Mają podwójną wydajność. Oznacza to, że zwierzęta są dobrze rozwinięte, a nie tylko mleko, ale także jakość mięsa. Jednym z nich może być bardziej jasno wyrażone. Następnie są określane albo typu mleczka mięsa lub mięsa i mleka. Istnieje wiele. hodować krowy na mięso i nabiał: Simmental, Bestuzjew, Schwyz, Kostroma i innych. Trzeba powiedzieć, że rolnicy często wybierają je dla ich rozcieńczenia w ich gospodarstwach.

Holstein

Jest uważany za najbardziej powszechne wśród bydła mlecznego. Ludność tej rasy, chyba najliczniejsza na świecie. Jej ojczyzną – Holandia, ale uzyskała jego zdolności produkcyjnych, ona otrzymała już w Ameryce.

Holstein bydła ras mlecznych hodowcy wykorzystywane do poprawy inne czarne i białe paski bydła. Te zwierzęta w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych wyraźnie poprawić, zachęcając ich, aby zmaksymalizować tłuszczu i obfite plony.

W rosnących cieląt, jak również utrzymania i żywienia krów użyto specjalnych technologii, mających na celu stworzenie nowych, bardziej zmodernizowane gatunków zwierząt gospodarskich mlecznych. Tak więc, w tych krajach, duża ilość czerni i bieli RNC odróżnia się od oryginalnego materiału.

Uważa się, że zwiększona Holstein krów ras mlecznych nie zostały uzyskane w wyniku krzyżowania i czystym hodowli. Tak więc zwierzęta charakteryzują się dobrą produkcję mleka, dużych rozmiarów i pojemności wymienia. Nic dziwnego, że wiele rekordistok udoyu wśród krów rasy i nie tylko.

Wyniki byki ciężar na ogół w zakresie od 950 do 1200, i krów – do 700 kg. Woły rodzą się z masy ciała do 47 kg, jałówki – 5 kg mniej. Wymiona krów lub w kształcie kubka lub kąpieli w kształcie formy. wskaźnik szybkości przepływu mleka od 3 do 3,5 kg na 1 minutę. Dziennie z nich, można uzyskać około 60-65 kg mleka podczas udoju dwukrotnie.

Jarosław rasy

Jego nazwa mówi sama za siebie. Została wyhodowana w XIX wieku w prowincji Jarosław. Odbywa się to poprzez wybór najlepszych zwierząt hodowlanych z lokalnych bydła. Na innych gatunków nie jest mieszany. Dowodem na to jest w pierwszych garnitur Yaroslavl ras mlecznych krów, a także oryginalną zewnętrzną oraz wysokiej zawartości tłuszczu uzyskanego produktu. Większość zwierząt dają uzysk mleka, osiągając znak 11 tys. 600 kg mleka na rok. W ponad połowie Yaroslavl mleka krowiego o zawartości tłuszczu 4% i powyżej.

Kholmogory rasy

Została wyhodowana w XVII wieku na terenie regionu Archangielsk przez dobór krajowym. Wielu ekspertów uważa, że krowy ras mlecznych holmogorskaja mieć domieszkę holenderskiego Czarnej Pied.

Zwierzęta są dobrze rozwinięte. cielęta waga przy urodzeniu wynosi między 30 a 35 kg. Są one dość wczesny rozwój. Waga dorosłych krów waha się od 530 do 580, a byki – 810-1000 kg. Średnia pierwszego wycielenia odbywa się w ciągu 30 miesięcy.

Hodowla roślin zajmujących się uprawą Kholmogory rasy, ustalona średnia rentowność ich zwierzęta. W 2004 roku, był 5380 kilogramów mleko o zawartości tłuszczu 3,85%, a intensywność oddziaływania 1,9 kg na 1 minutę.

Wybór Kholmogory rasy kontynuuje czystej hodowli krwią czarną pstrokacizna Holstein. Celem badań przesiewowych – poprawa jakości i wydajności mleka.

Czerwony step rasy

To ma zarówno zalety, jak i wady. Pozytywne cechy obejmują doskonałą zdolność aklimatyzacji i dostosować je do utrzymania dobrego i karmienia. Wady to niska zawartość tłuszczu w mleku, późne dojrzewanie, słabe umięśnienie i niektórych zewnętrznych wad.

Rolnicy, hodowcy, którzy chcieliby poprawić czerwony step rasy krów, należy najpierw zwrócić uwagę na dobór krzyżować. Postępowanie powinno być jak w mleku, i według żywej wagi. Należy również dążyć do zwiększenia zawartości białka mleka i tłuszczu.

Jakość produktu w różnych gospodarstwach jest zupełnie inna. zawartość tłuszczu mlecznego może wahać się od 3,3 do 5,3%, co wskazuje bezpośrednio na konieczność przeprowadzenia wybór najlepszych zwierząt w tej rasie.

Czarno-biała rasa

Ta krowa jest szczególnie popularny w Rosji. W ostatnich latach, białe czarno-krowy ras mlecznych udało się zdobyć zaufanie wielu hodowców ze względu na stosunkowo wysoką wydajnością i dobrą zdolność do aklimatyzacji.

Tułowia zwierzęcia trochę rozciągnięty, ale proporcjonalne, duże wymię. Kolor czarno-biały. Ale ponieważ istnieją pewne różnice we właściwościach lokalnego zwierząt i warunków naturalnych, jak również w poziomie hodowli, rasa została nakreślono kilka rodzajów i grup. Różnią się one pod względem wyglądu i zawartości tłuszczu w mleku i udoyu.

Zatem, czarne nakrapiane bydło w centralnych obszarach Rosji uzyskano krzyżując ostfrizskogo i holenderski bydła z lokalnym holmogorskoj Jarosław i krów. Ponadto, istnieją oznaki zanieczyszczeń i shvitckoj Simmental ras. Zwierzęta te są dość duże. Krowy ważyć do 650, a byki – około 1000 kg. produkcja mleka jest stosunkowo wysoka, ale niższa niż zawartość tłuszczu w innych grupach.

Cechy hodowlane

W poslemolochny okres, który trwa od 3-6 do 24 miesięcy, w zależności od rasy, głównym zadaniem jest zapewnienie prawidłowego rozwoju i wzrostu, jałówki ich terminowego zapłodnienia, a także tworzenie ich maksymalnej wydajności mlecznej.

Zazwyczaj są one podzielone na grupy wiekowe: 6-9, 9-12, 12-18 i 18-24 miesięcy. Każda grupa zawierała bez smyczy w straganach na terytorium pasza jardów wolnym wybiegu lub w pomieszczeniu o głębokiej ściółce niezmiennego. Woda jest dostarczana za pomocą poideł.

Podczas cieplejszych miesięcy, jałówki zazwyczaj idą na pastwiskach. Jeśli nie ma wystarczającej ilości żywności, a następnie dokonać nawóz, który powinien zawierać dużo zielonych traw wieloletnich i rocznych nasionami, a także koncentratów. W zimie, pasza powinna być niepełne wyżywienie – rano i wieczorem. Dieta musi być podawany: 25-30% 40-45% 28-33 koncentraty% kiszonki i siano. Jednak jakość mięsa krów ras mlecznych daje te gatunki są hodowane specjalnie dla tego produktu.

Muszę powiedzieć, że uprawa młodych jałówek we wszystkich okresach wymaga stworzenia optymalnych warunków dla ich utrzymania i żywienia. W ten sposób w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju wymaganego rodzaju krów z wysoką wydajność mleczną.

ceny

Uprawa bydła na mięso lub mleko – jest to dobry i dochodowy biznes. Jeśli sprawa jest umieścić na strumień, a następnie żadne szczególne problemy dla właściciela, że nie stworzył. Ale warto pamiętać, że krowy mleczne, których cena jest nieco wyższa niż w przypadku mięsa, wymaga znacznie więcej uwagi.

Taka aktywność wskazuje, że właściciel ma specjalnej wiedzy i umiejętności. Jest to konieczne do prawidłowego rozwiązania kwestii dobrostanu zwierząt w okresie letnim i zimowym, jak i komu oddać mleko i mięso, co zrobić z obornikiem, gdzie do jedzenia, i tak dalej .. Ponadto, musimy być w stanie zrozumieć rodzaje zwierząt i znać wszystkie ceny. Na przykład, krowy ras mlecznych. Ich cena może się wahać od 40 do 55 tys. I na cieląt około 25 tys. Rubli. Dopiero po tych wszystkich szczegółów, można przystąpić do hodowli krów będą badane.