487 Shares 5254 views

Jak przygotować się do zimy kompot wiśniowy. Kilka dobrych receptur

Aby dowiedzieć się, jak zamknąć kompot wiśniowy w zimie, dobra gospodyni powiedzieć nie jest konieczne. Z pewnością istnieje „na służbie” Receptą obrabianego, a być może tylko kilka. Jednak, aby dowiedzieć się nowy i niezwykły sposób tworzenia tego napoju będą zadowoleni nawet najbardziej wyrafinowana kochanka. Tym bardziej, że zima wiśniowy kompot gotować dużo, a nawet z pewną przyjemnością następnie użyć tego pięknego, pachnący i smaczny napój, wspominając lato!

Klasyczny przepis

Wyrafinowane hostessy będzie trudno zaskoczyć w ten sposób gotowania, ale dla początkującego będzie to dobra pomoc, aby kilka kawałków testowych. Za kilogram świeżych wiśni trzeba funta cukru i łyżeczkę soku z cytryny. Ponadto, trzeba dość duży rondel i słoiki z pokrywkami. Blisko wiśniowy kompot w zimie może być w trzech litrów słoju i pot w mniejszej objętości w razie potrzeby. Należy najpierw przygotować jagody. Muszą myć i zwolnić z ogonami. Kompot okazuje smaczniejsza jeśli jest stosowany całkowicie bez wyjmowania nasion. Jednak kwas cyjanowodorowy zawarty wewnątrz puszki pod wpływem czasu i temperatury spadnie do cieczy. Kwota ta nie będzie wystarczające, aby spowodować zatrucie, ale u osób z nadwrażliwością na substancję alergii mogą wystąpić. Dlatego korzystanie z wiśni w całości lub jeszcze usunąć kości – każda kobieta decyduje sama.

Owoce wylano do czystych słoików napełniania około jednej trzeciej objętości, wylano do skrzydła z wrzącą wodą i pozostawia do zaparzenia przez 15-20 minut, przykrywa się wieczkiem. Ciecz wylano do garnku, dodać do niej cukrowych, sok z cytryny i doprowadzić do wrzenia. Syrop wylewa się na brzegach, zaciskając zatyczkę i odstawiono do ochłodzenia. Łatwy kompot wiśniowy i smaczne gotowy na zimę. Utrzymać go najlepiej w piwnicy lub innym chłodnym, stosunkowo ciemnym miejscu, tak że w końcu stracił kolor.

Przepis wiśniowy kompot w zimie z cynamonu i innych przypraw

Ci, którzy opanowali jagody konserw, będą przydatne dla bardziej wyrafinowane metody zbioru. Dzięki doskonale połączyć z przyprawami wiśniowy napój będzie miał doskonały smak i niepowtarzalny aromat. W słoiku trzy-litrowego należy wziąć 300 gr. wiśnie, filiżanki cukru, łyżeczki cynamonu masą (nie ślizga) i takiej samej ilości suszonego imbiru. Dla tych, którzy lubią zapach goździków, może być wskazane, aby dodać, a to (tylko kilka sztuk).

Owoce są wytwarzane w ten sam sposób jak w poprzednim przepisie i wlać wrzącej wody. Po 10 minutach wylewa się do wody z garnka, cukru i przypraw i doprowadzić do wrzenia. Syrop potrzebuje wrzenia aż do całkowitego rozpuszczenia kryształów, a następnie wlano do słoików i pokrywki zatkać. Po dzień pachnący kompot wiśniowy w zimie będzie gotowy. Jeśli jest ktoś wydaje się zbyt słodki, że przy stosowaniu można dodać trochę wrzącej wody. Ale podkreślając kompot ostatecznie staje się mniej słodki, dzięki kwasu stopniowo danego się wiśnie. Napój ten, pachnące i pikantny, mieć pod ręką na każdą okazję, nie wspominając o codzienne użytkowanie.