225 Shares 5549 views

Encoder – koder …: opis, funkcje i cechy

Rosyjski język pojawił się w tak wielu słów w ciągu ostatnich 20 lat, że znam ich wszystkich jest niemożliwe. Wraz z szybkim rozwojem Internetu zaczęły pojawiać się nowe zawody. I na jednej i tej samej rzeczy może być obsługiwany przez ludzi różnych zawodów. Oczywiście, zwykły człowiek nie jest wymagane, aby zrozumieć, w rzędzie. Zwłaszcza, że nie jest zainteresowany. Ale jeśli masz coś wspólnego z programowaniem, będziesz chciał wiedzieć, co wyraźnie enkoder.


założenie

Z jednej strony, na pytanie o różnicę między specjalności koder i programista można uznać za zbyt daleko idące. Nie ma problemu, na pierwszy rzut oka, nie. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej do nich, to staje się jasne, dlaczego tak często mylą te dwa zawody.

W dużej mierze nieprawdziwe sformułowania i translacji związana z angielskich pojęć. Mając to teraz stoi cały szereg nowych fangled słów, które przychodzą do języka rosyjskiego. Jeden przedmiot zaczyna pojawiać się ogromną ilość nazwisk i stały się jasne, że mamy obudowę komputera lub podwozie jednostki systemowej.

To samo dzieje się z zawodów. Problem stał się szczególnie dotkliwy w specjalnościach związanych z komputerami. To ciekawe, że nawet dzisiaj może być potyczka w sporze o koder i programista. Jaka jest różnica tych specjalności mogą decydować o sobie, każdy na własną rękę.

dwa obozy

Nieprecyzyjne definicje tych słów pojawił się w połowie 2000 roku. Więc można było wyróżnić dwa przeciwstawne obozy. Wpadają argument na każdym forum, udowadniając, że jest niewinny. W rzeczywistości, mamy polemistów, którzy wierzą, że programiści – to ludzie, którzy pracują z kodem i architektury. Z tego możemy wywnioskować, że koder i programista – jest synonimem zawód.

Przedstawiciele drugiego obozu myśli trochę inaczej. Według nich, programista – jest zaawansowanym specjalistów, którzy można nazwać architektem. Ale koder – to programista entry-level.

Druga opinia daje prawo twierdzić, że programista jest uważana za dominującą postacią, która projektuje i produkuje algorytmów, który będzie realizowany program, a koder po prostu spełnia wszystkie nasze plany.

wszechstronność

Są to dwa z najbardziej powszechnych opinii, która mogłaby pochodzić mieszkańców w Internecie. Głównym problemem jest to, że podział koder i programista jest niezwykle trudne. Często wykonują zarówno pierwszy jak i drugi zadania. Sytuacja ta jest niejasno przypomina redaktor i korektor. Gdy oczywiste jest, że pierwsza – lider, który pracuje nad publikacją na wszystkich frontach, a drugi – koryguje błędy w tekście. Ale ostatnio, redaktor często zamienia się korektor w skojarzeniu, zwłaszcza jeśli chcemy zredukować personel i zaoszczędzić pieniądze.

Ta sama historia jest z programatorem, który jest często nie tylko rozwija algorytmy, ale również po wdrożeniu ich jako kodera.

obraza

Oczywiście, byłoby głupotą sądzić, że użytkownicy forum i patronami Internet jest idealnie podzielony na dwa obozy. Byli tacy, którzy przedstawił swoje szalone teorie. Są to warto wspomnieć krótko. Tak więc, w dążeniu do wspólnej definicji pojawił obraźliwe i nie interpretacje.

Koder – to bydlokoder. Oto dziwne opinia nie udało się znaleźć w sieci. Nie trudno się domyślić, że wyjaśnienie tej specjalności jest dość obraźliwe. Niektórzy uważali, że koder – to nie jest profesjonalny. On tylko „cierpi” na non-zoptymalizowany kod, który pisze z błędami. Na enkodera nie ma doświadczenia, on – programista, który wyobraża sobie ignorantem.

tworzenie

Kolejny widok opisano uprzednio, ale w innym preparacie. Twórca nazwał programista, ale Craftsman – enkoder. Może interpretacja i miałby prawo do życia, ale jest haczyk. Rzadko programowania pracy można nazwać twórczy. Twórcy – projektanci, artyści, muzycy. Programiści piszą kod, starając się zadowolić klienta, aby zrealizować swoje cele, i tak dalej .. Oczywiście, zdarza się, że programista staje szef wydziału, gdy on pracuje na zadaniach twórczych. Ale specjalista personel zwykle wykonuje monotonna praca.

Jeżeli jesteś pewien, że programowanie – to działa, to niech tak będzie. Ale potem zaprzeczyć, że koder jest zaangażowany w tej samej twórczości, bez znaczenia. Po tym wszystkim, zarówno specjalista pracuje na tym samym obiekcie – kod.

pochodzenie

Aby uniknąć nieporozumień w widokach i zdecydować, co koder różni się od programisty, można przejść na drugą stronę. Jak wspomniano powyżej, oba zapożyczone słowa. Tak, one tłumaczone, które dadzą jasną definicję.

Okazuje się, że angielski nie jest bardzo pomocne w rozwiązaniu tego problemu. Czy programista «», «koder» lub «deweloper» po rosyjsku mimo wszystko okazuje się, że jest to programista. Oznacza to, że z językowego punktu widzenia, jest to równoznaczne.

Istnieje przypuszczenie, że zaczął oryginalne słowo „koder” mają być stosowane, ponieważ jest krótsza i łatwiejsza i szybsza do pisania. I wiemy, że język rosyjski tendencję do stawania się łatwiejsze. Zatem pojęcie „koder” i „programista” W pewnym momencie połączyły.

potrzeba

Ogólnie rzecz biorąc, problem języka rosyjskiego polega właśnie na tym, że często pojawiają się w nim słowa, które nie mają żadnego praktycznego znaczenia. Oznacza to, że on sam był programistą, nikt ich nie dotykał, i nagle, słowo trudno było pisać, i postanowił wykorzystać to synonim dla „koder”. To proste zastąpienie słów, które nie są wprowadzone do języka nowej koncepcji, ale tylko uproszczone dostępne.

Jako dowód tej opinii może być odwołany, a użycie „programista”. Okazuje się, że niektórzy użytkownicy nie zdecydowali się na siebie, że jest to prawo do używania nazwy zawodu. W efekcie otrzymujemy coś, co ludzie mają ostatnio używanych lub znajome słowa lub modne.

poziom umiejętności

Jako angielskiego nie dostarcza żadnych nowych dowodów na korzystanie z tych słów, wróćmy do poprzedniego widoku. Coder lub programista mają różne kwalifikacje. Jest to najczęstszy podział specjalności. Okazuje się, że programator do kodera zawierać najniższą kategorię.

W rzeczywistości, aby udowodnić to przekonanie nie będzie działać. Ale były dane, które przyjęte standardy, które pozwalają wszyscy programiści podzielić na cztery grupy kwalifikacyjnych. Pierwszy przyszedł stażystów, kodery, junior programistów i deweloperów. W drugim byli inżynierowie i programiści. Trzeci umieszczone wyższych deweloperów i programistów i inżynierów. Ostatnim był główny programista, starszy specjalista i główny inżynier.

Interesujące jest to, że wymagania i zadania zostały określone dla każdej z grup. Ale jest inny problem – koder nie ma na liście. Gdyż to jest enkoder. Znowu synonimem zderzenie dwóch pojęć, które można podzielić na dwa obozy.

Generalnie, koder i koder – nie tylko synonimami. Jest to ta sama koncepcja jak angielski pierwszym i drugim jest «koder». Więc wracamy ponownie na fakt, że koder – to tylko wykonawca, ale programista – inspirator, aw niektórych przypadkach głowa.