596 Shares 4804 views

mikrochirurgii oka

Mikrochirurgii (słowo pochodzi od greckiego «Micros» – mała) – to obszar zabiegu, do czynienia z leczeniem drobnych struktur ludzkiego ciała, które są często niemożliwe, aby zobaczyć gołym okiem. Mikrochirurgiczne praca jako taka nie jest możliwa bez użycia precyzyjnych mikroskopów o wysokiej rozdzielczości i bez użycia miniaturowych narzędzi chirurgicznych.

Aktywny rozwój mikrochirurgii, który pojawił się na 50. i 60. latach ubiegłego stulecia, pozwoliło okuliści zaczynają przeprowadzać pierwsze prawdziwe operacje mikrochirurgiczne na oczach, które stały się możliwe w związku z wykorzystaniem mikroskopów i wysoka jakość szwów, które nie boli tkanek kruchych i delikatnych oczu pacjenta. Jednak od tego czasu minęło już sporo czasu, a także metod i środków prowadzenia operacji mikrochirurgicznych oczy od tego czasu znacznie się poprawiła, staje się o wiele bardziej dostępne i skuteczne, ale w tym samym czasie, o wiele mniej traumatyczne. Ponadto, znacznie zmniejszona pooperacyjny czas powrotu pacjenta poddawanego operacji na jego oczach.

Oko, jeśli o to chodzi, i tak dobrze znane nam wszystkim, to organ niezwykle kruche, a zatem okulistyczny mikro-operacje i leczenie oczu na ogół wymagają specjalnej, szczególnej uwagi i opieki. Wybór odpowiedniej metody leczenia pacjenta, operacji chirurgicznej bezpośrednio, a także przeprowadzanie wszystkich przed i po operacji niezbędnych zabiegów – to właśnie praca biegłego okulisty wykonywania operacji.

Nie zapominaj o tym, że mikrochirurgii oka, ze względu na dużą liczbę zakończeń nerwowych w nim, wymaga zastosowania znieczulenia. Jednak koszt jest zwykle to, co nazywa się „trochę krwi” i wykorzystywane jedynie znieczulenie miejscowe. W przypadku transakcji, które nie wymagają dużo czasu, stosując żel zawierający lidokainy stosowania miejscowego. Jednak w niektórych przypadkach, stosowanie znieczulenia miejscowego nie jest możliwe ze względu na pewne czynniki. Dlatego znieczuleniu ogólnym okulistyczne chirurdzy również używać – szczególnie gdy operacja do zrobienia u dzieci, gdy oczy zostało rannych, gdy konieczne orbitotomiyu (rozwarstwienie tkanek oczodołu), a także gdy pacjent jest zbyt wrażliwy na ból. W tym przypadku, w operacji będą zaangażowane również anestezjolog, który będzie ściśle monitorować tętno pacjenta i ciśnienia. Ponadto, w trakcie operacji mikrochirurgicznych oczach, jak w przypadku wszystkich operacji, w ogóle, muszą być zgodne ze środkami sterylności zarówno w przygotowaniu do pracy, jak i podczas niej, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia obszaru roboczego. W tym celu, środki antyseptyczne, sterylne fartuchy chirurgiczne, rękawiczki i wiele innych.

Wszystko przez okulistów planety donoszą, że liczba pacjentów, którzy wymagają mikrochirurgiczny operację oczu, zwiększając rocznie. Coraz więcej osób potrzebuje pomocy microsurgeon okulisty do leczenia chorób takich jak zaćma i jaskra, jak również w leczeniu chorób siatkówki. Ponadto stosuje się do oka mikrochirurgii keratoplastyce, zapobieganiu postępującym krótkowzroczności leczenia zeza witrektomii (usuwanie ciała szklistego), implanty wewnątrzgałkowe, i wiele innych.

Ale w tym samym czasie, coraz wyżej i wyżej, i rosnące wymagania stawiane operacji – muszą być minimalnie urazowe i najbardziej skuteczne, a wyniki powinny być zagwarantowane. Okres pooperacyjny powinien być bezbolesny i krótki, ale w tym samym czasie, u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym nie powinno być żadnych ograniczeń wizualne lub fizyczne.