855 Shares 6178 views

Przegląd MAZ 5336

Od początku lat 80. fabryka w Mińsku produkująca samochody ciężarowe całkowicie uaktualniła cały zakres oferty MAZ. Tak więc MAZ 5336 pojawił się w 1990 r. Następnie wydano je w małych partiach. Produkcja została utworzona do roku 1993. Od tego czasu rozpoczęto masową produkcję nowych maszyn.

Specyfikacje techniczne

Początkowo był to pojazd pokładowy o udźwigu 8 ton i wzór 4×2 koła. Dane te były własnością i jego poprzednikiem, MAZ 500, nazywanym "ludźmi" "Ogre" (za agresywną formę kabiny). Po pewnym czasie fabryka zaczęła produkować izotermy na nowe. Całkowita waga ciężarówki wynosiła 18 ton. Również nowość może być uzupełniona przyczepą tej samej marki. Przyczepa miała podobną masę, objętość i nośność. Sprzętem pokładowym była metalowa podstawa z klapkami na plecach i bokach. Podłoga była drewniana.

Tak więc ciągnik mógł przewozić ładunki o wadze do 16 ton (8 sztuk na wagon i taką samą kwotę na przyczepę). Jednak dzięki ocenom, dzięki potężnemu silnikowi turbosprężarki, wózek można łatwo wyciągnąć i 20 ton ładunku z prędkością 90 kilometrów na godzinę! Ten cel był realizowany przez inżynierów podczas tworzenia nowego modelu MAZ 5336. Opinie skrzyni biegów, w przeciwieństwie do silnika, były negatywne: często zepsuły się, zajęły i nie chcą pracować w ogóle. Ale nasi kierowcy znaleźli uniwersalne rozwiązanie tego problemu, zastępując własne pudełko z dzielnikami KAMAZovskuyu. Potem okazał się niemal idealnym samochodem. Nawiasem mówiąc, deweloperzy wziął to minus i w następnych pokoleniach wykorzystywał CAT od niemieckiego MAN.

Wnętrze krajowej ciężarówki

Kabina nowości była dwumiejscową z dwoma śpiącymi torbami, co było idealną opcją dla wielu magazynów samochodowych: dwóch kierowców zostało umieszczonych w samochodzie na raz. Siedzenie kierowcy wyskoczyło. Dostosowane w różnych kierunkach: długość, wysokość oraz kąt nachylenia oparcia. W kabinie był system grzewczy. Zawieszenie było sprężynowe, system hamulcowy był dostarczany z mechanizmami bębnowymi.

Silniki

Ciężarówki MAZ 5336 są wyposażone w turbodoładowane silniki ośmiocylindrowe typu YaMZ 238. W tym czasie turbosprężarka do samochodów krajowych była wyjątkowo rzadkością. Objętość silnika wynosi 14,8 litra, moc 300 KM. Dzięki specjalnej konstrukcji części nowość jest w stanie osiągnąć prędkość do 115 km / h. Mimo tak dużej objętości roboczej, zużycie paliwa było stosunkowo niskie – 25 litrów na 100 km biegu. Pompa nowej generacji i pompy paliwowej (wysokociśnieniowa pompa paliwa).

Nowością była przeznaczona do transportu wszystkich rodzajów ładunków na duże odległości. Maz 5336 spełnia wszystkie normy i wymagania TIR. Nowość, w przeciwieństwie do poprzedników, miała wiele zalet:

  • Wysoka nośność.
  • Optymalny koszt.
  • Niewłaściwa obsługa.
  • Silny silnik.
  • Niskie zużycie paliwa.
  • Objętość ładowni.
  • Dostępność części zamiennych.
  • Doskonałe izolacje akustyczne i hałas w kokpicie.
  • Miękkie zawieszenie i wygodne krzesła.
  • Osłona przeciwsłoneczna.

Jak widać, MAZ jest doskonałym wyborem dla biznesu.