576 Shares 1449 views

Jak prać jodu. Porady i sztuczki Stain

Czasami zdarza się drobne problemy, które mogą przynieść wiele kłopotów. Na przykład, dziecko zabrudzone koszulka biała sok lub ketchup, czy może przypadkowo rozlany na swojej ulubionej bluzki świeżej kawy. Ale najgorsze – jest jod i zieleń brylantowa. Większość pralnie odmówić przyjęcia rzeczy z takich zanieczyszczeń. Nie martw się! Jest na to sposób. Teraz dowiesz się, jak do mycia jodu w domu za pomocą dostępnych środków.

Jak prać ubrania z jodem

Jeżeli tkanina nie wymaga szczególnej opieki, jest możliwe, aby umyć ją octem i sodą. Składniki te pomagają pozbyć się nawet stare plamy, jeśli nie zauważyli je natychmiast. Aby usunąć zanieczyszczenia, wycierając go napojem proszku nieznacznie rozcieńczonej wodą. Następnie moczyć ocet na plamy i pozostawić do wchłonięcia przez 3-4 godzin. Gdy jodu całkowicie wskazuje, mają tylko do prania ubrań według następującej reakcji i wysuszyć na słońcu.

Innym skutecznym sposobem – aceton. Jednakże, nie jest odpowiednie dla wyrobów z jedwabiu i kaszmir, tkaniny te mogą raspolztis i krew. Nie należy stosować zamiast acetonu zmywacz do paznokci, jeśli jest on zabarwiony. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby umieścić na rzecz kolorowych miejscu. Traktować się zanieczyszczenia z acetonem i delikatnie masować wacika. Kiedy plama jest usuwany, przemyć ubrania z zimną wodą. Pomoże to pozbyć się zapachu.

Wymywania plamę jodu delikatnych tkanin

Jeśli wszystkie konwencjonalne tkaniny prosty, jedwab, kaszmir, szyfonowe i inne delikatne materiały wymagają szczególnej uwagi. Co może wypłukać jod z wełny i innych delikatnych tkanin? środki folk!

skrobia ziemniaczana – wielki pomocnik w usuwaniu zanieczyszczeń. Zwilżyć plamę z ciepłą wodą i obficie posypać proszku skrobiowego. site zanieczyszczenie należy włączyć niebieski jako substancja reaguje. Po zmianie barwy wyblakłe plamy w zimnej wodzie i traktują łagodnie plamy. Jeśli tego starego brudu, niech mieszaniny noc. Nie było skrobia w domu? Odpowiednie konwencjonalne i ziemniaki. Wyciąć go na pół i natrzeć miejsce z plamą warzyw z twarzy i rewersie. Następnie prostirnite w zimnej wodzie.

Mleko – kolejnym popularnym sposobem na pozbycie się plam jodu na delikatnych tkanin, ale to pomaga tylko na świeżych plam. Zanurzyć zanieczyszczonej powierzchni rzeczy do mleka przez 20-30 minut, a następnie dobrze przemyto mydła. Jeśli ślady jodu nadal, spróbuj użyć odplamiacz.

Jod wypłukać z tkaniny tapicerki

Zdarza się, że nieostrożne otwarcie bańki z antyseptyczne prowadzi do powstawania plam na tapicerce mebli. Jak prać swoją ulubioną kanapę z jodem, nie psując go, ponieważ ciągnięcia kosztuje? tkaniny meble, zazwyczaj dość grube i wytrzymałe. Można spróbować usunąć plam metod wskazanych powyżej. Ale jeśli to nie działa, nadszedł czas, aby pozwolić na armat.

Amoniak pomaga zwalczać wszelkie plamy, w tym jodu i zielonki. Wystarczy dodać 1 łyżkę. l. alkoholu w 200 ml wody i pocierać tkaniny brudu zanurzone w tej kompozycji. Nie zapominaj od czasu do czasu zmieniać ściereczki do czyszczenia, tak aby nie pocierać jodu na tapicerce.

Można kupić hipoglikemii sodu i wlać go na plamę. Po pewnym czasie plama odejdzie sam. Tylko dokładnie wypłukać ściereczkę i osuszyć. Jeśli plama jest nadal traktować grubą roztworem mydła.

Podczas prania dywanów i linoleum

Rozlane na dywanie lub linoleum jodu – to nie jest tragedia. Nowoczesne urządzenia do pielęgnacji dywanów pomoże usunąć plamę szybko. Na przykład, Vanish lineup do pielęgnacji mebli i dywanów radzi sobie z tym zadaniem. Ale zanim traktować z zanieczyszczeniem usuwania plam, oczyścić go z nadtlenkiem wodoru. Pomoże to w celu usunięcia plam i warstwa rdzeniowa ułatwi zadanie.

Kolejnym niezwykłym wyjście – środki do eliminacji blokady, na przykład, na mol. Są to w jego skład substancji dość agresywne, a więc nadają się tylko do stałej powierzchni. Niewielka ilość proszku lub żelu do szczotkowania rury stosować linoleum na miejscu skażenia i pozostawić na pół godziny. Następnie obficie przemywa czystą wodą.

Meble skórzane i jod

Najtrudniej jest chyba sprawa ze skórzanymi meblami. Jak prać jodem ulubionym fotelu, jeśli on jest natychmiast wchłaniany do materiału? Przede wszystkim konieczne jest bezpośrednio przetrzyj plamę na mokro, nasączonej nadtlenku wodoru. To pomaga zatrzymać przenikanie jodu w tkance i usunięcia znacznej ilości zanieczyszczeń. Następnie można użyć dowolnej z metod odpowiednich do delikatnych tkanin. Jeśli plama nie miał czasu, aby zanurzyć się w, to pozostaje tylko nadzieja na specjalnych funduszy.

Uwaga gospodynie

  • Aby lepiej obsługiwać żadnych plam od wewnątrz rzeczy, aby nie psuć jej jeszcze bardziej.
  • Dla każdego strój zamontowana mała skrawek tkanki. Został on zaprojektowany, aby przetestować, jak sprawa będzie się zachowywał w pralce. Ale można sprawdzić na tym kawałku z reaguje tkaniny do odkurzacza.
  • Nie przesadzaj z odplamiaczy. Oni złagodzenie włókien tkaniny, co może prowadzić do powstawania dziur.
  • Jod boi się światła słonecznego. Jeśli plama pozostaje białą koszulę po czyszczeniu, wziąć coś na balkon i pozostawić je na bezpośrednie działanie promieni.
  • Dla ułatwienia obsługi, można umieścić ubrania na dużym talerzu lub misce, dobrym pociągnięciem i ścierać plamę.
  • Dla syntetycznych i wełnianych tkanin, a także dżinsy, nie należy używać agresywnych odplamiaczy.

Teraz, gdy wiesz, jak zmyć plamę jodu i zapisać swoją ulubioną kurtkę z kosza. I kontynuować, aby uniknąć takich nieporozumień i zaoszczędzić czas, lepiej jest kupić Antyseptyki medyczne w postaci ołówka.