154 Shares 4065 views

Jak korzystać frapsom w rekordzie gry

Co to jest program Fraps? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tym artykule.

Fraps – to uniwersalny program do przechwytywania wideo lub obrazów z ekranu monitora. Można go łatwo pracować z jakichkolwiek gier (działa zarówno OpenGL i DirectX), policzyć liczbę FPS (klatek na sekundę) dla wygodnej gry.

Program Fraps z jego szerokich możliwości, możesz:

– wyświetlany podczas gry FPS, która określa szybkość gry w najbardziej wymagających obszarach funkcjonowania.

– Zrób zrzut ekranu za pomocą jednego kliknięcia. Obraz będzie zawierać szczegółowe informacje na temat czasu i daty.

– Przechwytywanie wideo. Wysoka rozdzielczość z długich fragmentów gry.

Za to wszystko, trzeba wiedzieć, jak wykorzystać frapsom. Internet jest pełen informacji, ale często zawiera dużo wody i zbędnych informacji. Postaramy się dać krótkie porady na temat najbardziej palących problemów.

Jak korzystać frapsom?

Po pierwszym uruchomieniu, należy zwrócić uwagę, aby w dolnej części okna programu, w którym można wybrać „Start Fraps z Windows”, która pozwoli Ci nie zapomnieć, aby uruchomić narzędzie podczas gry w czasie usunięcia ważny punkt.

Jak korzystać Fraps raz podczas uruchamiania systemu, a to nie przeszkadza? W bardzo prosty sposób umieścić kleszcza obok „Start Fraps zminimalizowane”, która wkrótce uruchomi go w zasobniku systemowym, a okno nie będzie nieczuły oczy.

Kwestia sposobu korzystania frapsom, zniknie natychmiast, jeśli mają nowoczesny tech klawiatura z dodatkowym ekranie. Wszystkie informacje i oferuje narzędzia do przechwytywania ekranu będą dostępne na ekranie monitora klawiatury.

Ale jest też inna kwestia, ale nie wymaga tego narzędzia w przypadku dużej ilości zasobów systemowych i zmniejsza liczbę klatek na sekundę w grze? Odpowiedź brzmi: nie. Fraps wymaga minimalnej ilości przydzielonej pamięci, który nie wpływa na wydajność. Ale bądź ostrożny: kiedy nagrać film z rozgrywki (dobra jakość z wysoką rozdzielczością), wydajność może spaść ze względu na małą ilość pamięci RAM, która jest wymagana do obróbki i nagrywania materiału na dysku twardym systemu.

Jak korzystać Fraps podczas przechwytywania obrazów i wideo z ekranu monitora

Zacznijmy obrazów. Po pierwsze, konieczne jest, aby określić folder do zapisywania zrzutów ekranu wykonanych (domyślnie jest to folder w katalogu głównym programu, ale może być zmieniona w dowolnym dogodnym dla Ciebie). Aby szybko i bardziej efektywnie uchwycić (czasami konieczne jest, aby zrobić zrzut ekranu na kilka sekund, w przeciwnym razie czas zostaną utracone) możliwe jest użycie „gorących klawiszy” (przycisk A lub grupy przycisków, które po naciśnięciu natychmiast zrzut ekranu). Zarejestrowany obraz można zapisać w różnych formatach (BMP, JPG, PNG) i maksymalnej rozdzielczości 3840h1200 lub 2880h1600.

Jak korzystać frapsom podczas przechwytywania wideo? To zajmuje trochę więcej czasu, ponieważ kwestia ta więcej funkcji i specyfiki. W ten sam sposób „gorących klawiszy” i folder do przechowywania plików (należy wybrać dysk, na którym więcej miejsca niż inne).

Więcej warto opracować od wyboru liczby klatek na sekundę do przechwytywania wideo: Im większa wartość, tym bardziej płynne odtwarzanie, ale znacząco wpływa na rozmiar pliku końcowego. Nie warto gonić duże cyfry. Pozycja „Połowa rozdzielczości” wpłynie na wizerunek nagranego materiału wideo, który będzie zmniejszyć rozdzielczość dwukrotnie.

Warto wspomnieć, że ostateczny rozmiar pliku będzie również wpływać na nagrywanie dźwięku, tak aby obliczyć z wyprzedzeniem, czy masz wystarczająco dużo miejsca, czy nie. Dla wygody, można łamać długie i ciężkie wałki na stronie 4 GB. Najwygodniejszym funkcja może być – „Ukryj kursor myszy nad filmem.” To nie zatrzyma.

Uwaga: podczas przechwytywania wideo z pliku na ekranie nie zostaną skompresowane kodeki, jest zapisane w oryginalnym formacie. Dlatego nagrany film tyle wagi. Maksymalna rozdzielczość podczas nagrywania 7680h4800 (wiesz konsekwencje takiej ogromnej rozdzielczości).