831 Shares 4337 views

Jensen Interceptor – zapomniana legenda

Time – wspaniała rzecz. Wydawało się dopiero wczoraj my skłonił do pewnego zjawiska, wynalazku lub dowolnej rzeczy, ale dziś wszystko, co podziwialiśmy wczoraj, zapomniane i utknął na śmietnik historii.


Taki sam los spotkał samochodzie Jensen braci, który nosił dumną nazwę „Interceptor”. Po ikoną stylu, wzór do naśladowania dla innych producentów samochodów osobowych wreszcie sen i obiekt pożądania wszystkich zaawansowanych wielbicieli szybkości i komfortu. Teraz Jensen Interceptor – tylko jedna z wielu, wielu zapomnianych nazwisk.

Legendarna historia

Zaczęło historię kolektora po wojnie, kiedy to bracia Jensen, produkowane w zakładzie jego imienia w West Bromwich, niedaleko Birmingham, angielscy Samochody myślą o tworzeniu pierwszy model samochodu specjalnie dla nowego spokojnego życia. Samochód miał być wygodny, szybki i stylowy. Taka, że na nim można było ścigać pod spokojnej błękitne niebo bez myślenia o minionych nieszczęść i ucisków. To samo pragnienie w tym czasie do wszystkich ludzi, którzy doświadczyli lat wojny i niedostatku. W ogóle, bracia zaczęli podążać swoją własną ścieżkę w przemyśle motoryzacyjnym z powrotem w 1934th, a potem budować ciała dla wielu innych producentów w czasie. Jego sama maszyna zaczął się trochę później, ale to było ją oni też mogli dzwonić tylko z wielką rezerwą. Obcy silniki, części Austin i innych znanych roślin uzupełniać te samochody. Ale samochody były marka Jensen Motors, zbierane ręcznie pod ścisłym nadzorem i przy bezpośrednim udziale braci.

Wróćmy do „Interceptor”. Oczywiście, ten tytuł samochodu może dać ludziom ucierpiała z powodu wojny. Ale historia powstania nazwy został wymazany z pamięci pokoleń, ale w przyszłości sama maszyna miała cechy drapieżnika i prawdziwego wojownika. Tak Jensen Interceptor pełni uzasadnia swoją nazwę.

Pierwsza generacja „Interceptor” został przedstawiony światu w 1949th roku. To był luksusowy samochód ważący 1,5 tony z nowym silnikiem 6-rzędowy z Austin i podwozia z Austin, jednak poprawiła się w znacznym stopniu. Samochód był kosztowny, instrukcja montażu, silnik nie był najpiękniejszy, a żarłoczność z jego słaba. Niemniej Jensen Interceptor wyprodukował pierwszą generację maszyn produkowanych 9 lat. Model był produkowany w dwóch wersjach: coupe lub kabriolet. Całkowity czas produkcji został zwolniony o 70 „Interceptor”.

początku drogi

To był dopiero początek. Wróciliśmy do produkcji swoich braci potomstwo Jensen w 1966 roku z zupełnie nowej koncepcji, nowych idei i zmiennej wizji świata. Tak, w przemyśle motoryzacyjnym na przestrzeni lat stało się to do wielu nowych odkryć i wdrożeń. Szybki i agresywny samochód z płaskiej konstrukcji jest popyt, jak nigdy przedtem. Ale jak wiadomo, na Wyspach Brytyjskich z niejasnych powodów, nie rosną pomysłowych projektantów samochodowych. Występują one głównie we Włoszech, gdzie Jensen i znaleźć ludzi z Touring przedsiębiorstwo, które pojawiły się z nową konstrukcją Interceptor, podbił tysiące ludzi na całym świecie, z których, być może, nauczyli projektantów pomysły na całym świecie przez wiele kolejnych modeli samochodów różnych producentów.

Jest to zupełnie inna maszyna, a nie tak jak jego poprzednik pierwszej generacji. Nowoczesny samochód czterodrzwiowy z korpusem stalowym, ogromne okna i tylnego silnika z „Chrysler” była imponująca, zwłaszcza mieszkańcy Anglii, gdzie znajduje się kilka samochodów wyprodukowanych nawet zdalnie podobny w cechach.

Jeżeli zamówisz włoski design, Jensen został zmuszony i urządzenia do produkcji korpusu kupić we Włoszech. Niektóre organy czasowe dla zespołu przyszedł prosto z Pirenejów, ale później Jensen Motors kupił sprzęt i transportowane do rodzinnego Birmingham. Być może to jest ich zgubą. W celu odzyskania kosztów organizacji produkcji, samochód musiał produkować przez wiele lat w niezmienionej konstrukcji. Jednak sam sprzęt ulegnie zmianie we wczesnych latach 70-tych. Samochód Jensen Interceptor 1971 już wspomaganie układu kierowniczego i innych użytecznych innowacji. Wyprodukowany z automatyczną i manualną skrzynią biegów.

Legendarny, ale niepraktyczny

Głównym problemem „Interceptor” był transcendentny apetyt. Zbyt dużo benzyny miał krayslerovskomu silnik, a tu przyszedł kryzys paliwowy, którego echa przestraszyło kierowców przez wiele lat. Zdaniem ekspertów, jeśli samochód był nieco bardziej ekonomiczny, to byłby sprzedawany znacznie lepiej. Wszystkie lata od 1966 do 1990-go została wydana około 6000 „Interceptor”. Wkrótce inni własnością firmy, a inne były wymagania konsumentów, a samochód nadal iść do linii montażowej. I nie było dużej liczby odbiorców.

Teraz legenda, choć niemal zapomniane, ale wciąż żyje. Firma, która kupiła prawa do nazwy i marki, planuje kupić Jensen Interceptor całym świecie i sprzedawać je ponownie, ale z nowoczesnym silnikiem i innych obiektów. Być może będziemy świadkami „przechwytujących” na ulicach miasta.