141 Shares 5062 views

Farbowanie włosów z henną i Basma.

Farbowanie włosów henną i Basma jest bardzo popularne w tej chwili. Jest to świetny sposób, aby zmienić obraz i zapisać zdrowie włosów. Wiele kobiet wykorzystać te naturalne barwniki, w celu uzyskania różnych odcieni włosów. Ale nie wszyscy na pewno wiedzą, co Basma i henny. Henna – wysuszone i pokruszone liście krzaków Lawson. Zwykle ma żółtawy kolor zielony, ale jeśli kupił czerwony odcień, a następnie użyć go więcej. Ze względu na dużą ilość składników odżywczych i olejków eterycznych, wpływ henny na włosach jest absolutnie nieszkodliwe. Ponadto, włosy farbowanie henna i Basma również daje im zdrowy połysk, wzmacnia, uzdrawia korzeni włosów, które ucierpiały w wyniku barwienia chemicznego lub niewłaściwej pielęgnacji. Henna także chroni je przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, likwiduje problemu łupieżu i zapobiega wypadaniu włosów.

Przed rozumiemy istotę procedury zwanej „kolor włosów henną i Basma”, należy również zrozumieć, co Basma. Ten naturalny barwnik wytwarza się z indygo. Roślina ta rośnie w klimacie tropikalnym. Basma oferuje doskonałe właściwości kosmetyczne: usuwa łupież, wzmacnia włosy i nadaje im połysk, poprawia jej strukturę i znacznie wzmacnia korzenie.

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów z pomocą naturalnych barwników, należy pamiętać o ważnej rzeczy! Basma można stosować tylko w połączeniu z henną, inaczej ryzykujesz uzyskanie jasnozielonej włosy. Ale henna jest stosowana bez żadnych problemów na własną rękę – to daje czerwony odcień. Barwienie siwych włosów za pomocą tych barwników jest również możliwe, a efekt jest niezwykły.

Technika farbowania włosów henną i Basma nie jest tak skomplikowane. Można wybrać jednocześnie lub osobno metodę. Gdy oddzielny, należy najpierw użyć henny. Na długie włosy będą musiały 200 g barwnika i za krótki – tylko 50 gramów. X i Y należy rozcieńczać gorącą wodą w celu uzyskania konsystencji gęstej śmietany. W gotowej mieszanki bez grudek trzeba dodać trochę olejku do lepszej dystrybucji włosy. Należy pamiętać, że henna jest bardzo złe myje, więc skóra na linii włosów lepiej rozmaz tłuszczu śmietanę. Mieszaninę nakłada się na włosy w taki sam sposób jak zwykła farba. Farbowanie powinno być zrobione, zaczynając od tyłu głowy. Na koniec trzeba naprawić włosy, przykryj je folią i czekać na wyznaczonym czasie. Nawiasem mówiąc, jest indywidualnie. Wszystko zależy od tego jaki odcień chcesz zakupić. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym bardziej intensywny odcień woli.

Teraz trzeba umieścić na basmu włosy. Jest przygotowany w ten sam sposób jak henna, ale konsystencja powinna być nieco cieńsza. Jeśli chcesz uzyskać brązowy odcień, zachować basmu na włosach przez 20 minut, czerwony – na godzinę i pół, a czarne – dwie lub trzy godziny.

Farbowanie włosów henną i Basma ma wiele plusów. Straciłeś łupież, włosy będą zdrowsze i silniejsze. Ponadto, można uzyskać bogaty, jasny kolor bez użycia środków chemicznych. Alergia jest absolutnie wykluczone, a szary jest malowany doskonale. Tak, i to zachowuje kolor przez długi czas.

Ale farbowanie włosów z henną i Basma ma również wady. Ważne jest, aby wiedzieć na uprzednio malowane chemiczny barwnik włosów, niemożliwe jest zastosowanie henna. A jeśli użyłeś tego naturalnego barwnika, trzeba będzie poczekać, aż włosy odrastają, a dopiero potem malować je ponownie z chemii. W przeciwnym razie, można uzyskać przewidywalne wyniki w postaci odcieni zieleni na włosach. Ten sam efekt uzyskuje się przy użyciu Basma osobno z henny. A co najważniejsze, to musi być czas, by zabarwić włosy, gdyż mogą one stopniowo nabywać niebiesko-fioletowe lub czerwone odcienie.