652 Shares 1985 views

kawiarnia biznes plan. Jak otworzyć kawiarnię: obliczenia i porady sukcesy przedsiębiorców

Kawa – jest to mała restauracja, która różni się od punktów gastronomicznych specjalny zasięgu. Tutaj zwiedzający mają możliwość nakazania, składające się z kawy pyszne i niezwykły konfekcji. W tym przypadku, kawiarnie, z reguły nie oferują przekąski, dania główne i sałatki.

Jeśli chcesz rozpocząć własną udanego biznesu, a następnie jedną z opcji jest warte rozważenia możliwości otwarcia takiego zakładu. W tym przypadku, na początkowym etapie tego wydarzenia powinno być biznes plan.

pierwsze kroki

Początkujących przedsiębiorców, przede wszystkim trzeba opracować biznes plan kawiarnia. Ten dokument, który będzie zawierał odpowiedzi na najbardziej palące kwestie. W celu opracowania planu kawiarnia biznesowe, konieczne jest przeanalizowanie nadchodzące inwestycje, używając obliczeń i prognozowane dane.

niezbędne dokumenty

Początkujący przedsiębiorcy powinni zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiedni zakres swoich przyszłych działań formie organizacyjnej i prawnej. To może być PI lub LLC. Przy rejestracji należy pamiętać, że NCEA – „Aktywny restauracji i kawiarni” 55.30

Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, które są niezbędne do otwarcia kawiarni, pisać i zastosować do wybranego reżimu podatkowego. W przypadku, gdy nie będzie w stanie prowadzić swoją działalność na UTII opcja najbardziej opłacalne byłoby uproszczonego systemu podatkowego (15%).

W przypadku, gdy dana instytucja podejmie się sprzedaży napojów alkoholowych, uzyskać licencję. W celu uniknięcia kary sankcji będzie musiał zająć z góry

lokalizacja

kawiarnia biznes plan powinien zawierać rozdział, w którym obecność danej instytucji zostanie opisany. Z uprzywilejowanej lokalizacji obiektu w dużej mierze zależy od powodzenia biznesu. Idealnie, kawiarnia powinny być zlokalizowane w najbardziej zatłoczonym miejscu.

Tworzenie biznes planu swojej instytucji powinien obejmować przegląd najlepszych opcji, w tym:
– obecność w pobliżu stacji metra;
– przekraczania zatłoczonych ulic;
– dzielnicy biznesowej;
– znalezienie pobliskiej centrów handlowych i szkół, stacji kolejowych i rynków.

Jak na obszarach spania, niektórzy na ich terytorium pokój można wypożyczyć za niewielką opłatą. Jednak warto biorąc pod uwagę fakt, że rentowność tego biznesu będzie bardzo niska. to przyniesie dobre zyski mini kawiarnia. Ta niewielka restauracja, w której tylko kilka miejsc. Punkt ten jest zazwyczaj połączony z sklepu specjalizującego się w sprzedaży kawy. Mimo niewielkiej powierzchni, jej rentowność przekracza tysiąc procent.

pokój

kawiarnia biznes plan będzie również wymagać uwzględnienia różnych opcji dostosowanych do swoich lokali zakładowych. Ta sekcja trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby jakiekolwiek gastronomicznych spełniać surowe wymagania higieniczne. Można je czytać w „Przepisów Technicznych na wymagania ochrony przeciwpożarowej”, jak również w decyzji rosyjskiego naczelnego lekarza sanitarnego 31.03.2011 №29. Wymagania te są zawarte w SanPiN 2.3.6.1079-01.

Wymieniamy najważniejsze z nich:
1. Obecność warstwy dźwiękoszczelnej. Gwarantuje unikanie hałasu dla mieszkańców okolicznych domów.
2. Obszar instytucji przeznaczonych do pięćdziesięciu mandatów, nie powinna być mniejsza niż sto, sto pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Aby przygotować słodycze i kawę piętnaście do dwudziestu metrów kwadratowych, które zostaną przyznane

Należy również wziąć pod uwagę te wymogi, które dotyczą pozharnadzorom. Tylko podczas wykonywania swoich czynności zostaną uznane za zasadne. Należy uwzględnić, a wymagania sanitarno-epidemiologicznych. Przetwarzanie i przygotowywanie produktów, a także naczynia służące muszą być utrzymywane w ścisłej zgodzie z nim.

wnętrze

rozpoczynając biznes plan powinien rozważyć wszystkie aspekty sprawy biznesowe, które będą miały znaczący wpływ na powodzenie imprezy. Warto zastanowić się, co jest znane, a tym samym rentowność każdej kawy jest w dużej mierze zależna od jego wnętrza. Rozważając tę kwestię, że ważne jest, aby zidentyfikować kluczową ideę instytucji, aż do najmniejszych niuansów rozważyć rozmieszczenie mebli, kolorów ścian i sufitów, etc. Należy pamiętać, że wnętrze musi mieć połączenie wszystkich szczegółów, a nawet oferuje swoje kaw instytucji, a także słodyczy. projekt pokoju tworzy przytulną atmosferę i szczególny sposób zakładu. Nie ma żadnych ograniczeń co do wyboru bez stylu. Wszystko zależy tylko od twoich pomysłów, życzeń i upodobań.

biznes plan z obliczeniami i opis wszystkich części musi dostarczyć nakreślenia kawy w dwóch sektorach. Jednym z nich będzie dla niepalących, a drugi – dla miłośników tytoniu. Nie przegap tej kwestii. Potencjalni użytkownicy będą dziękuję za troskę i chętnie jeszcze raz odwiedzić restaurację.

W przypadku urządzeń do kawy musi obejmować klimatyzację i wentylację. Należy pamiętać, że musi mieć wysoki poziom wydajności. Następnie klienci to docenią.

Sprzęt i meble

Jeśli się biznesplany, gotowe przykłady dla otwarcia tych instytucji pomoże Ci zdecydować się na zakup niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego. W jaki ma zostać zainwestowany kapitał startowy? Sekcja na nabycie sprzętu i mebli, która obejmuje już napisany biznes plan z kalkulacji inwestycji gotówkowych, patrz poniżej. Tak, trzeba będzie:
– dwa lub nawet trzy lodówki na 50 tysięcy rubli .. każda;
– mieszadło profesjonalnym typu (3 ty ..);
– kawa (30 rubli.);
– więcej profesjonalnych szlifierek typu kawy (15 tysięcy rubli.);
– czyszczenie (20 tysięcy rubli ..);
– prezentacja (150 ty ..);
– jeden lub dwa stoły do cięcia (na 10 rubli ..);
– mikrofalowe (3 rubli ..).

W zależności od zadania ustawionym przed domem kawy można również nabyć:
– szafka do pieczenia kulinarnej (60 tysięcy rubli ..);
– zamrażarka (30 tysięcy rubli ..).

Należy również zauważyć, że liczba szlifierek zakupionych musi być równa liczbie kaw do klientów. Tylko w tym przypadku aromaty zboża nie będzie przerywać siebie.

Zakup mebli, które powinny zapewnić biznesplanów? Gotowe przykłady takich dokumentów do kawiarni o powierzchni 150 metrów kwadratowych, proponowanego zakupu:
– Stoły (40-60 szt.);
– Krzesła (130-150 szt.);
– wieszaki (jeden na tabeli 2-3);
– bar;
– kredens kelner.

Sprzęt do kawy powinny zawierać różne wyposażenia wnętrz, które tworzą przyjemną atmosferę, a także różne naczynia do przygotowywania słodyczy i napojów dostaw.

menu

Co innego jest różne sklepy otwarcie kawy? Biznes plan sporządzony przez ciebie, powinien zawierać listę produktów spożywczych i napojów, które będą oferowane dla zwiedzających. Klienci są bardziej skłonni do odwiedzenia tych miejsc, gdzie istnieją różne rodzaje i odmiany kawy w menu. Oferta warta mokka i espresso, cappuccino i latte, Americano i ristretto, że to wszystko, co jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Obecność różnych syropów, mogą być zawarte w menu. Oprócz kawy kubki muszą być zakupione w różnych rozmiarach. W tym przypadku, każdy użytkownik będzie wybrać żądaną objętość napoju dla niego.

Powyższa lista jest podstawowy dla każdej kawy. Kolejnym menu zależeć będzie od Państwa życzenia. Może on zawierać słodkiej bułeczki i desery, które doskonale łączą się z mocnej kawy. Inne dania na pierwszym etapie składania oferty nie powinno być. Rozszerzenie zakresu, pożądane jest, aby produkować, jeśli firma będzie kiedy przynieść realny dochód, a zaczniesz rosnąć, i myśleć o tym, jak stworzyć własną sieć kawiarni.

Dostawcy

Aby być rentowne, dom kawy powinny oferować klientom tylko wysokiej jakości napoju. Dlatego trzeba zrozumieć surowy smak, zwłaszcza właściwie ocenić formę i poziom prażenia ziaren, jak również ich kolor. Wszystko to przyczyni się do określenia obecności lub nieobecności różnych zanieczyszczeń w kawie.

zapach ziarna powinny być idealnie czyste. To nie musi przedstawiać żadnych podejrzanych notatki. Trzeba sprawdzić dużo. Jakości produktów pełnoziarniste są tego samego rozmiaru i koloru.

personel

Dla prawidłowej organizacji pracy należy włączyć kawę w stanie takich pozycjach:
– Dyrektor;
– dwa kucharzy (do pracy w różnych przesunięć);
– cztery kelnerzy (dwie w każdej warstwie);
– dwa bartenders;
– Dwie kobiety czyszczenia.

Jeśli biznesplan został przygotowany obejmuje przygotowanie własnych desery, trzeba włączyć pracowników i technologii. Potrzebny będzie również księgowego i kierowca, który w celu zmniejszenia kosztów personelu można wynająć w niepełnym wymiarze godzin.

polityka cenowa

W powstawania kosztów proponowanego Kawiarnia żywności i napojów należy uznać:
– koszt surowców;
– konkurenci cen podobnych napojów i wyrobów cukierniczych;
– popyt konsumpcyjny.

Podstawą wyceny powinny być oparte na zasadzie obejmujące wszystkie poniesione koszty i wygenerować wystarczających zysków dla dalszego rozwoju.

reklama

Nie jest konieczne, aby wydawać pieniądze na świadomości społecznej na dużą skalę o pracy swojej kawy. Nieproporcjonalnie większy efekt dają reklamy kierowane, w przeliczeniu na potencjalnego klienta. Na przykład, nie daleko od miejsca, w którym łańcuch dom Kawa jest, aby rozdać ulotki przechodniom powinno być. Właściciel jednego z nich kwalifikuje się do bezpłatnej filiżance kawy.

Zdobyć przychylność klientów i wykonane z nich chce odwiedzić ponownie i ponownie do swojej restauracji jest zdolny do komunikatywnej i wykwalifikowanego kierownika sprzedawca. Według właścicieli większościowych kawiarniach, zwiększa efektywność lepiej niż billboardy, rabaty i bezpłatny cukierki filiżankę cappuccino.

Kwota inwestycji i zysków

Aby otworzyć kawiarnię, obszar będzie równa stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych, będzie ona trwać od 2 do 6 milionów rubli. Według wstępnych obliczeń, kapitał zostanie spłacony w całości w ciągu około trzech lat. Należy jednak pamiętać, że ten okres w każdym swoim przedsiębiorcy, a czas jego trwania zależy instytucja otrzymanych wpływów.

Biznes na otwarcie własnej kawiarni – to jest bardzo obiecujący. Aby to zrozumieć, wystarczy obliczyć zyski wynikające z tej samej filiżanki wegańskiej smakowym napoju. Tak, espresso wziąć siedem gramów zmielonej kawy. Kilogramów surowców dostać sto czterdzieści porcji. Z kosztem ziaren kawy w 1,2 tys. Rubli za kilogram przychodów ze sprzedaży napoju będzie 11.200. Rub. (Cena kubka – 80 rub.). Obliczenia wskazują, że rentowność firmy będzie przekraczać 800%.

Czubki sukcesy przedsiębiorców

Tych przedsiębiorców, którzy otworzyli swoje własne kawę i już otrzymują wiele przychodów ze swojej działalności, zaleca się:
1. Nie starają się przekształcić swoją restaurację do restauracji. To jest zupełnie inna, a koszt opieki. Słowo „kawa” oznacza kawę. Dlatego też, należy skoncentrować się na tym napoju.
2. Zadbaj o udanej aranżacji kawy. Nie zapominaj, że restauracja będzie odnosić się do handlu detalicznego. Dlatego dobrym miejscem jest podstawą jego sukcesu. Cóż, jeśli kawiarnia zostanie otwarta w zatłoczonym obszarze. Nieźle jak również, jeśli pomieszczenia są duże okna. Przechodząc przez przechodniów, widząc ludzi w stoliki, będzie chciał przyjść i mieć wspaniały napój.
3. Nie należy angażować i obsługujący dodatkowe towary. Oczywiście, z dużym napływem odwiedzających jest chęć zaoferować im kanapki i kanapki. Zróżnicowane menu dostanie większe zyski. Ale nie zapominajcie, podstawowy cel tej instytucji. Ludzie odwiedzają go tylko cieszyć się rozmowy i filiżankę napoju. Ci, którzy mają chęć do jedzenia, iść do kawiarni lub restauracji.
4. Na początku, można kupić ciastka na boku. Dopiero potem, wracając do sprawy pieniędzy zainwestowanych, warto rozważyć zakup sprzętu do aranżacji własnego sklepu do pieczenia.
5. zatrudnić personel z wymiennymi ludzi. Nie zwracaj uwagi na wiek kandydata i jego pozycji społecznej. Podstawowym warunkiem dobrego pracownika będzie nią związana.
6. Przeprowadzić osobistą kontrolę instytucji. Każda firma jest skazana na niepowodzenie, jeśli właściciel nie chce być zainteresowany w jego procesie. Nawet kwitnącej kawiarnia z pewnością spadnie, jeśli nie do sprawowania kontroli osobistej. Oczywiście, gdy istnieje sieć kawiarni, monitorowanie ich praca staje się bardzo trudne. W tym przypadku trzeba stworzyć jasny system zarządzania i kontaktów z szefami działów.