777 Shares 3990 views

wysypka alergiczna

Wysypka alergiczna nazywana różne alergiczne zmiany skórne, takie jak wyprysk, atopowe zapalenie skóry lub pokrzywka. Choroby te występują na tle zwiększonej wrażliwości ludzkiego ciała, na przykład, do niektórych środków spożywczych, leków, roślin i innych.


objawy

Często objawy alergiczne wysypki towarzyszy swędzenie, pieczenie, obrzęk i zaczerwienienie skóry. Ponadto, mogą być tworzenia się skorupy lub wygrzewania.

przyczyny

Jeśli mówimy o pojawieniu się częstą przyczyną alergicznej wysypki, potem wyjaśniła uwalnianie histaminy w skórze, co prowadzi do powyższych objawów.

Alergiczne wysypki na ciele przyczyn:

  • NACP działania i wysokich temperaturach oraz przed promieniowaniem słonecznym;
  • zatrucie;
  • odpowiedzi na różne bodźce;
  • indywidualnej wrażliwości na leki;
  • napięcie nerwowe i stres.

Można powiedzieć, że wysypka alergiczna najczęściej obserwowane u pacjentów z obniżonym poziomem immenitet.

diagnostyka

To nie zawsze jest możliwe dokonanie dokładnej diagnozy badanie pacjenta. Dość często ujawniają przyczynę wysypki na skórze trudnym. Aby to zrobić, należy przeprowadzić badanie skóry, a także wyeliminowanie niektórych pokarmów. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na charakter wcześniejszych chorób pacjenta, jak również w czasie wystąpienia wysypki.

powikłania

Zagrożenie może być uczulony wysypkę, gdy został utworzony na błonę śluzową gardła lub języka. W tym przypadku może to być naruszenie połykaniu, lub duszność. Zatem konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza. Jeśli długo utrzymywane alergiczną wysypkę, leczenie, które nie jest prowadzony, może to być przewlekła forma zapalenia skóry lub egzemy.

leczenie

To wszystko zależy od etapu alergicznej wysypki na ciele pacjenta. Początkowo, aż wszystkie niezbędne badania są przeprowadzane, konieczne jest, aby złagodzić swędzenie i zaczerwienienie. Odbywa się to za pomocą specjalnych zimne okłady lub za pomocą innych środków, które poinformuje lekarza. Następnie, po ustaleniu stopnia złożoności wysypki alergiczne, zdiagnozowany i przypisać indywidualne traktowanie.

Istnieje również leczenie hormonalne skomplikowanych czynności, które należy prowadzić pod nadzorem lekarza. W trakcie leczenia, trzeba pokryć oparzone z różnych bodźców.

Jest również ważne, aby przestrzegać diety i nie jeść żywności, które mogą powodować reakcje alergiczne. Niektórzy lekarze zalecają nawet do powstrzymania się od palenia i picia. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby unikać kontaktu z wodą, syntetycznych ubrań i starać się nie poddać sytuacjach stresowych. Można powiedzieć, że wysypka alergiczna, zależy od wielu czynników, które można zapobiec.

Do tej pory, istnieją skuteczne metody można użyć, aby szybko i dokładnie zidentyfikować alergiczną wysypkę. Na przykład, liczyć się pełna krew. istnieje również wiele specyficznych testów laboratoryjnych i skóry, które dokładnie określić obecność choroby.

Nie zapomnij o metodach prewencji dzięki którym można zapobiec allegricheskoy wysypki skórne. Staraj się nie być już dawno na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i unikać gwałtownych zmian temperatury, unikać kontaktu z chemikaliami, należy spetsailnye ukąszenia przeciw owadom, nie jeść tych pokarmów, które uprzednio spowodowały Ci reakcję alergiczną. I zdaniem wielu lekarzy, aby uniknąć sytuacji stresowych, przed którym nie może być uczulony wysypka.