149 Shares 2564 views

Zużycie oleju – tak jak powinno być?

Dla każdego właściciela samochodu to jest normalne, aby monitorować wszelkie zmiany w jego samochodzie. Niestety, są one rzadko ukierunkowane na lepsze, ponieważ części zużywalnych, twardnieje gumowe uszczelki i tracą swoje właściwości.


Wszystkie te ciecze są określane jako „materiały eksploatacyjne”, ponieważ są one konsumowane, stąd nazwa upływu czasu podczas operacji. Wielu może powiedzieć, że olej nie jest zużywana. Daleko od niego. Każdy silnik ma normalne zużycie oleju, który średnio ćwierć litra na 1000 km.

Zwiększone zużycie oleju mówi o wyciek lub zużycia niektórych części. W pierwszym przypadku jest to łatwe do znalezienia, ale eliminacja jest zredukowana tylko do zastąpienia części uszczelniających i uszczelek. Drugi przypadek jest trochę gorzej, to może być znaczna różnica w budżecie rodzinnym.

Przepływ oleju może być zwiększona, gdy znajdzie się w komorze spalania i mieszania z palnej mieszanki. Naturalnie, z tego jego liczba oktanowa staje się znacznie mniej, w rezultacie – obniżenie wydajności. W zasadzie, olej silnikowy, nie palić, to pozostaje tylko do złóż węgla na szczegółach, ale to nie był czarny, idzie w parze ze spalin w układzie wydechowym

W ten sposób, z jednej strony, duże natężenia przepływu oleju prowadzi do zwiększenia emisji toksycznych, a z drugiej – nanosi się na części, w tym na zawory, po czym nie są one w pełni zamknięta, w wyniku czego spada kompresji w cylindrach, a więc silnik nie jest rozwija pełną moc.

Ale to wszystkie konsekwencje, ale teraz trochę o sobie powodów. przepływ oleju jako zużycie paliwa zależy od stopnia zużycia części. Jak wspomniano powyżej, powstaje w wyniku przedostawać się do komory spalania. W tym celu istnieją dwie możliwości: albo pozostaje na ściankach cylindra po przesunięciu tłoka w dolnym martwym punkcie lub mieszaniną gazów poprzez zawory.

Tak więc pierwszy przypadek – to zużycie pierścieni tłokowych, ponieważ pierścienie zgarniające nie może poradzić sobie z ich bezpośredniego celu. Zazwyczaj takie naruszenie towarzyszy zmniejszenie energii przy małych prędkościach obrotowych silnika, a także zwiększonej nieprzezroczystości rury wydechowej. Każde urządzenie wyposażone jest w skrzyni korbowej. Gazy od niej, wprowadza się do przewodu wlotowego rozgałęzionego do wstępnego podgrzewania mieszanki paliwowej. Poza tym, wszystko, że „nie pali się” po raz pierwszy, to jest podawany ponownie. Tak więc, w celu określenia zużycia pierścieni tłokowych, wystarczy usunąć rurociągu ze skrzyni korbowej do kolektora, który jest popularnie nazywany „sopun”.

Drugi przypadek jest konsekwencją uszczelnień trzpienia zaworu krzepnięcia, które noszą na prowadnicach zaworów i działają jako uszczelnienia. W rzeczywistości, oni usunąć olej z wałka zaworu, gdy jest on otwarty.

Z powyższego wynika, że w celu utrzymania zużycia oleju w dopuszczalnych granicach, należy niezwłocznie zmienić pierścienie tłokowe i uszczelnienia trzpienia zaworu, oraz w celu zmniejszenia zużycia, należy wymienić olej na sam czas, który ostatecznie traci lepkość i właściwości smarne.