545 Shares 3412 views

Olej z rokitnika: Receptą jego wytwarzania i stosowania w domu

W ostatnich latach coraz bardziej zwolennicy leczenia i rehabilitacji zasobów naturalnych, w domu przygotowane. Istnieje wiele oryginalne i sprawdzone sposoby przetwarzania surowców naturalnych. W tym artykule opisano, jak przygotować olej z rokitnika. Ten materiał utwardzający jest prowadzone dalej w różnych ich mieszaninach, na przykład w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów. Przykłady wykonania mieszaniny składników odżywczych są podane poniżej.

Olej z rokitnika: przepis

Do wytwarzania substancji leczniczych potrzebna jest tylko w pełni dojrzałe pomarańczowe jagody. Czy trudno jest zrobić olej z rokitnika? Preparat zawiera przepis pracy w kilku etapach.

Początkowo, rokitnika, wypłukać, wysuszyć i wycisnąć sok. Uzyskana masa włóknista jest rozłożone na miejsca, aby zakończyć proces suszenia. Postrzępiony wiele rąk, oddzielić nasiona. nie będzie już wymagane pozostałe kadłuby. Nasiona mielenia w moździerzu w celu uzyskania mąki. Suchą mieszaninę (100 g) miesza się z oliwy z oliwek (300 ml). Wylewanie masy do szklanego pojemnika, umieszczenie go na 10 dni w chłodnym ciemnym miejscu i wstrząsać okresowo. Strain – i można korzystać.

To może odmłodzić skórę z rokitnika zwyczajnego olej? Mieszaninę domu odżywczy przepis

Zazwyczaj wszystkie mieszaniny świeżo kosmetyczne zawierające olej z rokitnika zwyczajnego, nadając skórze zabarwienie nieco żółtawe. Jednak ta reakcja zachodzi w bardzo krótkim czasie. Dlatego też, jeśli użyć odżywczą maskę lub krem zmiękczający wieczorem – rano skóra będzie już mieć oryginalną barwę bez nadmiernego żółknięcie.

Mash z łyżką 1 żółtko z 1 świeżej dessertspoon proszku pełne żółty gliny. Do mieszaniny ciastowatej, dodać 1 łyżeczka domowego średniego oleju rokitnika. Masa dobrze wymieszać, aż będzie gładkie i stosować go przez 10-12 minut na oczyszczoną z twarzy kosmetyki. Spłukać ciepłą wodą, a potem natychmiast przemyć zimną. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury w tygodniku wieczorem.

Dobre dla skóry wokół oczu oleju rokitnika? krem przepis

Otrzymaną mieszaninę idealny do tego pomarszczonej powierzchni problemów. Stosując łaźnię wodną, topi stałe masło kakaowe (1 godzinnych. L.). Utrzymania w ciągu pary, dodać taką samą ilość witaminy E (w stanie oleju). Zmieszać te dwa składniki i usunąć łaźnię. Następnie, wprowadzenie gorącej masy 1 h. L. domu olej pospolita ubij do uzyskania jednorodnej mieszaniny i umożliwić całkowite chłodzenie. Przenieść zagęszczonej śmietany delikatnie do słoika i użytkowania, powodując noc do obszarów problemowych skóry wokół oczu.

Jak leczyć włosów olej z rokitnika? Maska przepis na suchych włosach

korzenia łopianu (3 pełne art. L.) 1,5 wlać stos. wody surowej. Gotować mieszaninę przez 15 minut, a następnie sączy. Ciepły rosołu, miesza się z 2 całego artykułu. l. przygotowany olej z rokitnika. Wcierać w skórę głowy, a następnie owinąć go na 15-20 minut. Umyj włosy po użyciu zwykłego szamponu.

Użyj domowy olej z rokitnika i innych receptur kosmetycznych.