761 Shares 2070 views

W-typ silnika w nowoczesnej motoryzacji

Nowoczesny samochód jest jednym z najbardziej rozwiniętych dziedzin przemysłu i pojazdów i silników samochodowych stale poprawiające projekty zapewnienie konsumentom szerokiej gamy maszyn z praktycznie każdego typu silnika.


Jednym z najbardziej popularnych typów silników stosowanych zarówno w samochodach, a zwrotnice i SUV-ów, w chwili obecnej jest silnikiem W-type, produkowane przez niemal wszystkich wiodących światowych producentów samochodów.

W kształcie litery W z silnikiem układ umożliwia zmniejszenie wysokości komory silnika samochodu, co wpływa dodatnio na właściwości aerodynamiczne ciała.

W nowoczesnym kształcie silnik montowany jest głównie na potężnej modeli samochodów. W istocie, w większości przypadków jest to rodzaj silnika odprowadza się co najmniej w przykładzie wykonania sześć cylindrów. W uzupełnieniu do sześciu butli, montowane na samochodach ośmio- i silników dwanaście cylindrów, co pozwala na uzyskanie wysokiego momentu obrotowego i maksymalnej mocy.

Silniki w kształcie litery są podzielone na benzynę i olej napędowy, silniki wysokoprężne mają znacznie wyższe wartości momentu obrotowego i niższe zużycie paliwa niż silniki typu benzyny.

Pomimo faktu, że silniki Diesla początkowo mają wyższą cenę, te jednostki napędowe w pełni uzasadniają ich kosztów, ponieważ w trakcie długotrwałego użytkowania pojazdu z nadpłaty widoczność silnika zostaną zrównoważone przez oszczędności w kosztach materiałowych na paliwo.

W większości silników benzynowych tego typu stosuje się układ bezpośredniego wtrysku paliwa, w którym każdy cylinder jest osadzony na oddzielnej dyszy, co pozwala na uzyskanie znaczących oszczędności w zużyciu paliwa. Ponadto, dla dalszego ekonomicznych silników aktywny typu zainstalowanych systemów paliwowych dopalacz, który może zaoszczędzić do 5% paliwa.

Aby zwiększyć wydajność jak silników benzynowych i wysokoprężnych ich odpowiedniki mogą być wyposażone w jeden lub dwóch turbin, które w zależności od stopnia sprężania, mogą zwiększyć moc silnika o 25-40 procent.

Ale w kształcie litery silnika – jest to trudne i kosztowne do utrzymania zasilacz, tak, że wszystkie samochody z tego typu elektrowni znajduje się w wyższym przedziale cenowym w porównaniu do maszyn posiadających silników klasyczną konfigurację.

silnik V-twin stosowane w najmocniejszego SUV, samochód osobowy klasy biznes, business class i samochodów sportowych, która produkuje niezapomniane wrażenie szybkiej jazdy.

Warto również zauważyć, jest również fakt, że w ostatnich silników W-typu były używane w nowoczesnym zakładzie hybrydowy energii, co znacząco zredukować zużycie paliwa podczas jazdy w trybie miasta ruchu.